Skocz do zawartości
bogge

Test 9 odtwarzaczy HD w Szwecji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Tak sobie czytam cóż tam słychać u naszych Skandynawskich sąsiadów i dotarłem do artykułu/testu z 12 Stycznia w Aftonbladet (największej popołudniówki w Szwecji) opisującego w sumie 9 odtwarzaczy HD (wliczając w to konsole)

Wygrała bezapelacyjnie konsola PS3. Link do artykułu [url="http://www.aftonbladet.se/pryl/article1451803.ab"]znajdziecie tutaj[/url] choć autorzy doradzali również w przypadku samodzielnych odtwarzaczy blu ray (Samsung), jak i HD-DVD (Toshiba), jednak najwyższe oceny zebrała konsola.

Dla osób nie radzących sobie z językiem Szwedzkim podaję tłumaczenie "werdyktu":


Najlepszy w teście

Uznaliśmy konsolę Playstation 3 za najlepszą w teście z raczej oczywistych względów. Za te same pieniądze, co najtańsze ze stacjonarnych odtwarzaczy otrzymuje się produkt, który jest w gruncie rzeczy naprawdę dobrą konsolą do gier spełniającą również funkcję mediacenter. Jedynym zastrzeżeniem w protokole, jest brak kompletu wszystkich formatów dźwięku, ale również w tym przypadku żaden z konkurentów nie zbliży się w najbliższej przyszłości w kategorii cena/możliwości do tego, co oferuje PS3.

Jeśli ktoś zupełnie nie jest zainteresowany graniem, ale chciałby mieć jedno sprytne urządzenie w szafce, to wartym polecenia jest Samsung BD-P1400. Ten odtwarzacz radzi sobie z wszystkimi ważnymi dla fanów nowej technologii formatami dźwięku, za całkiem przystępną cenę.

W kategorii hd-dvd polecamy Toshiba HD-EP35, który to odtwarzacz oferuje zaawansowaną techologię przekładającą się również na bardzo dobre odtwarzanie dvd.



Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Blu-ray, to dokładnie takie są też wnioski z lektury naszego Forum. Może stąd je zaczerpnięto? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie gwoli potwierdzenia słuszności wyników z Naszego forum zamieściłem link do tego artykułu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta - mają " U NAS " szpiega .... nic nowego - wszystkie światowe pisma fachowe ich tutaj mają - sam jestem jednym z nich ! :):):)

Pzdr.

BoDeX ®

ps. dla mnie "kozackim" testem byłby ślepy test na bezwględną jakość obrazu na kilku identycznych ,wysokiej klasy, wyświetlaczach ....

no , ale faktyczne - PS3 ze swoją funkcjonalnością nieźle namieszało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodac, że wygrało w kategorii jakość/cena. Dostało ocenę 5/5 co jest dla mnie niezrozumiałe, ze względu na braki w audio. Sony BDP-S500 dostało 4,5/5, nie ma uzasadnienie dlaczego minus-bo kosztuje więcej :) ). Najlepszy obraz i dżwięk to oczywiście Pioneer, ale ocena 4/5 (za drogi). Samsung BD-P1400 też dostał 5/5 (o nim nie napisali, że drogi, natomiast, że słaby upskaling, ale punktów nie odjęli).

No cóż, to zwykła szacianka, są lepsze czasopisma w Szwecji. Powinien wygrać Samsung bo jest w tej samej cenie, nie ma gorszego obrazu, a lepszy dźwięk. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...