Skocz do zawartości
donsuper

Modul seca

Rekomendowane odpowiedzi

mam jedno pytanie czy moze byc roznica obrazu pomiedzy poszczegolnymi modulami do dekodowania poszczegolnych systemow.
jezeli tak to ktory jest najlepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moduł CAM nie wpływa na jakość obrazu. Jakość zależy od poziomu sygnału z satelity oraz od użytych komponentów w torze przetwarzania tegoż obrazu. A w dalszej kolejności od telewizora i zawartego w nim skalera obrazu. Edytowane przez DarekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DarekS' post='74070' date='16.12.2007, 21:26 ']Jakość zależy od poziomu sygnału z satelity[/quote]
Nigdy w zyciu jesli jest mowa o przekazie cyfrowym bo w analogu z sat. to jest prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakość zależy jedynie od nadawcy jak prześle to na satelite .rodzaju i poziomu kompresji.A od strony użytkownika :kodeków,skalerów itp. cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jest małe ale.....
Moduł należy dobrać do danego dekodera cyfrowego . Sprawdzić czy działa poprawnie.
Nie wiesza się, czy kanały sie szybko przełączająca itd.
Podobno ASTON działa z C+ najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kali27' post='74120' date='17.12.2007, 00:11 ']Podobno ASTON działa z C+ najlepiej.[/quote]
Ten co oferuje C+ też jest niczego sobie,ja osobiście jestem zadowolony z niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DarekS' post='74070' date='16.12.2007, 21:26 ']Moduł CAM nie wpływa na jakość obrazu. Jakość zależy od poziomu sygnału z satelity[/quote]
Od poziomy sygnału też raczej nie. Znaczy albo jest obraz albo nie ma (ewentualnie jest nie do oglądania czyli rwana czkawka). Praktycznie tylko takie dwa stany można wyróżnić w transmisji cyfrowej DVB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Antarktis' post='74263' date='17.12.2007, 14:42 ']To nie prawda. Jeśli procesor w module cam będzie miał za małą moc obliczeniową, dekoder CSA nie nadąży z dekodowaniem dużej ilości danych i nastąpi "szatkowanie" obrazu, zacięcia z zanikiem obrazu lub dźwięku włącznie.
Przy sygnale HDTV, danych do obrobienia jest 2-5 razy więcej niż przy normalnym.[/quote]
E, troszkę naciągana ta teoria. Są chyba jakieś standardy których producenci modułów muszą przestrzegać. Zakładam, że bitrate'y w takich standardach są zdefiniowane odpowiednio wysoko, tak jak tunery DVB mają bardzo duży zapas "mocy" (np. Ferguson podaje do 60 Mbit/s... ;) )

Zresztą bitrate programów HD na cyfrze jest raptem 2 razy wyższy (i to tylko w przypadku C+ Sport HD) od peakowych bitrate'ów TVNu SD.

[quote name='Antarktis' post='74263' date='17.12.2007, 14:42 ']warto się zapoznać z :[/quote]
Warto podawać linki...

EDIT: No dobra, przejrzałem na szybko te dokumenty, możesz mi wskazać, gdzie jest zapis o minimalnych wymaganiach co do ilości obrabianych danych (ile mbit/s transport streamu musi móc taki moduł zdekodować?)

EDIT2: Znalazłem ;) "All interfaces shall support a data rate of at least 58 Mb/s averaged over the period between the sync bytes of
successive transport packets." To jak to się ma do Twojej teorii?

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu mi sie przypomniało, że miałem już nie pisać na tym forum. Edytowane przez Antarktis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Antarktis' post='74283' date='17.12.2007, 17:24 ']Były prowadzone testy i kilka modułów nie dawało rady z HDTV.
[..]
Nie podam dokładnych linków, co nie mniej nie nie obala twierdzenia, iż jakość techniczna modułu Ci [b] ma wpływ na jakość obrazu[/b][/quote]
Ok, ale to raczej źle świadczy o ich producentach i o tym, że nie przestrzegali specyfikacji.

Takie moduły nie współpracują z kanałami HD ale nie można mówić o ich wpływie na jakość obrazu bo moduł jako taki nie ingeruje w strumień danych tylko go dekoduje.

Czyli nie ma różnicy jaki kupi się działający poprawnie moduł jakość zawsze będzie taka sama. Podkreślam mówie o jakości.

Bo jakieś urządzenie nie działa poprawnie to ciężko oceniać jakość takiego urządzenia.


Obraz z tunera w który włożymy dowolny moduł Seca, współpracujący poprawnie z kanałami HD na Cyfra+, będzie miał identyczna jakość w każdym przypadku a to dlatego, że moduł funkcjonujący poprawnie jest niejako transparentny dla sygnału. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...