Skocz do zawartości
kolejorz

Jaki amplituner do PS3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam niemały dylemat z wyborem amplitunera, więc liczę na Waszą pomoc i o odpowiedź na kilka pytań:

TV Samsung 32` i PS3 już są, tylko co dalej ?

Właściwie swój wybór ograniczam do dwóch ampów- Onkyo 605 i któregoś z Harmanów, powiedzmy 247.

Spotykam się z różnymi opiniami na temat ww. ampów, a mianowicie, że Onkyo poszło bardziej w stronę HD DVD niż Blu Ray, a Harman bije Onkyo na głowę jeżeli chodzi o dźwięk DD 5.1, lecz jedynym TANIM znajdującym się obecnie na rynku ampem zdolnym do odtw. dźwięku DTHD jest właśnie Onkyo.

Czy dźwięk DTHD da się puścić jedynie przez HDMI 1.3, czy również przez optyka ?

Czy DTHD pójdzie zarówno w 5 jak i 7 kanałowym zestawie głośników ?

Jak duży jest obecnie wybór w filmach / grach / inne media, które odtwarzają DTHD, bo póki co na okladkach dominuje DD 5.1, i nie wiem czy opłaca się kupować coś, co będzie przez jakiś czas małoużywane ? (bo rozumiem, że jeżeli na okładce jest napisane, że film leci po DD, to nie ma możliwości, aby PS3 puściło go do ampa po DTHD ?)

A więc podsumowując, główne pytanie, czy lepiej wziąć Onkyo 605 + jakiś zestaw głośnikowy powiedzmy Quadral Qiuntas, aby służył mi kiedyś tam w przyszłości, czy też oszczędzić trochę i wziąć Harmana + zestaw głośnikowy Harmana za 1500 i rozkoszować się pięknym brzmieniem DD 5.1 ? Dodam, że zajmuję całe poddasze (ok 60 m2 po podłodze), lecz "właściwy" (multimedialny) obszar to około 15-16 m2 ?

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do PS3? Ja kupiłem Sony SDR-DG710, a do niego zestaw 5 kolumn również Sony - SS-FCR6000 (3x100W, 2x180W) - i właśnie ten zestaw polecam. Bdb kolumny (i tanie, w dodatku z okablowaniem - rzecz jasna bardziej rozruchowym, ale jednak), a ampli sprawuje się bardzo dobrze. Przede wszystkim ma 2 wejścia HDMI, a właśnie na tym mi zależało. 7 kanałów to pomysł średnio udany - musiałbyś mieć pomieszczenie, które faktycznie się do tego nadaje (chyba, że dasz sobie boczne głośniki po bokach, co z reguły kończyłoby się jednym głośnikiem na środku pokoju. 5.1 to najlepszy wybór. A co do zestawu, to cóż, Harman Kardon pewnie lepszy, ale z drugiej strony ten amplituner ma funkcję Bravia Theatre, co jeśli ma się PS3 i LCD firmy Sony może być przydatne (zakładając, ze PS3 doczeka się odpowiedniej aktualizacji softu). Tak czy siak dźwięk jest faktycznie bardzo dobry i z ręką na sercu mogę polecić. W niektórych marketach można też upolować cały zestaw kina domowego Sony, ale z amplitunerem ciut niższej klasy, mianowicie modelem 510 - wtedy wyda się tylko w granicach 2000 PLN za zestaw z 2 wejściami HDMI no i z odtwarzaczem DVD (z upscalerem), ale że mi za odtwarzacz filmów służy PS3, to wolałem zainwestować w lepszy amplituner. Edytowane przez ural

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupować Sony ale ostatecznie wziąłem Samsunga, więc Bravia Theatre mi się raczej nie przyda, ale dzięki :(

Panasonic SA XR 700 - ktoś może powiedzieć coś na jego temat, i ogólnie o amplitunerach Panasonica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja do PS3 kupiłem amplituner Yamaha RX V-661 i kolumny 5.1 Jamo S606. Do amplitunera podłączone mam porzez HDMI tuner satelitarny i PS3 a amplituner z telewizorem samsunga. Zestaw ten kupowałem ponad 6 miesięcy temu zanim pojawiło się Onkyo 605. Też chciałem je kupić zewzględu na dekodery HD. Ale wtedy jeszcze go niebyło premiera przesuwała się i po pół roku urzywania mojego sprzętu nie żałuję. Amplituner ten kupiłem między innymi zewzględu na hdmi 1.2a co pozwala na przesył dzwieku wielokanałowego PCM. PS wyposarzony jest w dekodery dzwięku hd i jeżeli trzeba to znich korzystam , a dzwięk z ps idzie do amplitunera jako 5.1PCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem odświeżyć trochę temat na dzień 9 marca jaki teraz były dobry amplituner ??? żeby był najlepszy dzwiek hd ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy, który po odłuchu Ci przypasuje. Skąd mamy wiedzieć czego oczekujesz, jakie masz warunki i jakie głośniki będzie napędzał. Umów się na odsłuch, przesłuchaj wszystkiego co mieści się w Twoim przedziale cenowym i na tej podstawie wybierz. Nikt nie zrobi tego za Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z allegro będę brał więc odsłuch odpada myslałem że ktos tu ma pzrekonanie do danej marki itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co innym pasuje niekoniecznie musi Tobie podpasować. Każdy ampli ma trochę inne brzmienie więc aby być w pełni usatysfakcjonowanym z wyboru wskazany jest odsłuch. Jeśli jednak jesteś zdecydowany na zakup bez wcześniejszego sprawdzenia to zastanów się między Denonem 1910/1911, Onkyo 607/608 a HK 255.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz sprawdzić co oferują duże sieci, u nich odsłuchać, a zamawiać tam gdzie chcesz - w twoim wypadku allegro.

możesz też zaryzykować i kupić bez odsłuchu, lecz w takim wypadku dogadaj się ze sprzedawcą na temat możliwości zwrotu.

w tym przypadku proponował bym tych sprzedawców, którzy mają sklepy internetowe - poza allegro.

wtedy ryzykujesz koszty przesyłki.

a co do sprzętu, to jak napisał azooo - nie wiemy czego oczekujesz. każdy ma inne oczekiwania i zmysł każdego inaczej pracuje.

mi wystarczy zestaw 2.1 [w stópce], inny nawet nie spojrzy na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz po co ci HD Audio?jesteś melomanem?słyszysz różnicę?bo wyłapać ją w filmach jest naprawdę trudno - szczególnie filmy akcji nie dają takiej możliwości....Słuchasz na tym tez muzyki w najwyższej jakości?Czy tylko filmy i gry?Nie czarowałbym i logitech z-5500 o ile poddasze da radę z basem a nie zacznie się wszystko trząść i brzęczeć

najpierw pozycz cos co głośno gra i daje mocny bas i stestuj akustyke bo wywalisz kase w błoto jakby cos było nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pkomp

Przeciętny "kowalski" bardzo rzadko umie opisać dźwięk.

Ale każdy, powtarzam, każdy słyszy.

Owszem będą problemy z określeniem dlaczego jedno nagranie jest lepsze / bardziej przyjemne / bardziej rajcujące od drugiego.

Kiedyś zadałem kontrolne pytanie forumowym "expertom" audio.

Co się dzieje z dźwiękiem kiedy artykułujemy powoli [ŁAŁ] czy "OAO". Jest taki efekt do gitar: Łoło/kaczka. Robi to samo.

Nikt nie odopisał.

W temacie:

ONKYO 309 za 1199 zł. ZDECYDOWANIE !

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...