Skocz do zawartości
Brzezy

Brak synchronizacji dźwięku i obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
może nie tutaj powinienem o to pytać, ale spróbuje...
Posiadam LCD Philips PFL9732D. Podłączony do niego DVD oraz Dreambox.
w instrukcji tego LCD kazą podłączyć dvd np scart'em do TV (wiadoma sprawa) i audio wyjściem digital out do ampli digital in. Proste no nie - wręcz banalne. a wszystko po to aby była idealan synchronizacja dźwięku z obrazem. No ok. Tak też zrobiłem. Oprócz tego, że w tym momecie ampli w żaden sposób nie chce obsłużyć DTS'u (obsługuje tylko dolby 5.1). A mimo tego wydaje mi się że synchronizacja nie jest do konca 100%.
jeszcze gorzej jest z dreamboxem, który domyślnie podłączony jest też scartem do LCD ale też audio optycznym prosto do ampli (do wyboru audio z TV lub z ampli - logiczne no nie) Jeżeli przełącze na sygnał optyczny to dźwiek w ampli wyprzedza delikatnie obraz. Mam też sygnał audio na wejściu w ampli ten z LCD (że niby najlepsza synchronizacja - [b]to synchronize display [/b]- tak to sięnazywa fachowo , ale w nim również jest lekki przesunięcie i już kompletnie nie kumam.
Jedyny dobry sygnał jest kurde z samego TV ;)
Czy problem synchronizacji obraz dźwięk to problem globalny w LCD czy jest to problem philipsa czy może w ogóle nie ma problemu a u mnie to jakaś skucha jest?
A moze są jakieś rady na to, choć ciemny w temacie podłączeń TV- audio nie jestem to tutaj rozkładam ręce karwa bo nie mam pojęcia o co im chodzi (fakt, że może za dużo wrażen po jednym dniu od zakupu TV i może bym gdzieśna spokojnie doszukał się jakieś solucji - ale, że ostanio spokojny nie jestem to proszę Was :)

Cholera czy to nie mogłoby być tak jak w crt żdnych desynchronizacji no kurna po co to??

No cholera fajny TV, o którym za chwilę pewnie sporo napiszę, ale ta synchronizacja dźwięku mnie dobija - powiem szczerze, że dla mnie jest to nie do pomyślenia. brak synchronizacji - nie kumam...

Pozdr,
Brzezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w czasie jaki potrzebują dekodery do zdekodowania ;)
W Onkyo 939 było nawet specjalne menu do tego .

Czy ten TV nie ma wejścia HDMI ?
Czy ten DVD nie ma wyjścia HDMI ?

W opcjach DVD ustaw BITSTREAM , a nie LPCM i będziesz miał DTS .

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak siedziałem teraz i testowanie uskuteczniałem.... Audio z DVD pezpośrednio wpiętego do ampli optykiem leciutko jest zdfesynchronizowane - mozna powiedzieć, że w trakcie oglądania ten, kto o tym nie wiem, tego nie zauważy. Audio idące przez TV jest w pełnie zsynchronizowane ale sygnał jest gorszej jakości jak na moje ucho. (Z tv do ampli jest że niby po coaxial'u).
W zasadzie patrzyłem w ustawienia DVD i nie mam takiej opcji jak beatstream, ale są inne i standardowo mając ustawiony DTS out na ON wszystko pięknie grało ale na starych TV - tam nie było problemu z synchro... i potrzeby puszczania sygnału audio przez TV!!!. Tylko bezpośrednio do ampli. PObawię się tymi opcjami nie jest ich za wiele - moze akurat.

TV ma HDMI ale niestety źródła nie mają. I tu może być przyczyna... Rozmumiem, że jak podepnę po HDMI moje problemy znikną....ale w tym momencie jest niedosyt... szczególnie jeśli chodzi o sygnał audio z tunera sat - tam jest rozjazd na maxa - jak zapodam dźwięk z głosników tv i ampli jednocześnie powstaje mega echo jak z kosmosu ehhh :).
Nic... czeka mnie wymiana sprzętu i to szybsza niż przypuszczałem ;)( trzeba szykowaćdobre 3-4 klocki, żeby kupić jakiś dobry zestaw. DVD ze skalerem i ampli 1080 - muszę poczytać.
Z góry dzięki za wszelki sugestie, które jeszcze się Wam nasuną w tym temacie.
[b](DVD - onkyo dv-sp501, ampli onkyo tx-sr501, dreambox 500s, Philips 42PFL9732D/10)[/b]

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZMIEŃ PŁYTĘ - czasami producent potrafi to skaszanić na etapie produkcji - wielkorotnie pałka perkusisty spadła później niż wydobył się dźwięk ! :)

Walcz walcz - zdobędziesz dużo nowej wiedzy ! :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to walcze... jaka sprawa mi się nasunęła jeszcze to to, że puszczając sygnał poprzez scart z dvd do LCD podaje audio w jakiej postaci? - analogowej no nie? No i teraz wraca to z powrotem do amplitunera coaxialem - to jak mam uzyskać "czysty" DTS, który u mnie nazywa się np Matrix 6.1 jezeli jest puszczony bezpośrednio z dvd do ampli. lub 5.1 w postaci dolby EX - przez analogowe audio mogę wybrać w ampli owszem dts - w postaci np neo 6 music lub cinema ale czy to jest ten sam dts co matrix 6.1 - Byćmoże chodzi tu o same nazewnictwo nie wim ale no moje ucho dzwięk brzmi lekko inaczej - tak jakby był mniej wzmocniony/ stłuminony... ehh kurde się czepiam w temacie lcd nadaje o audio :lol: aczkolwiek dzwięk jakby nie patrzeć na walory obrazu jest chyba równie ważny jak sam obraz i musi grać też full HD :)
Kombinuje dalej....
pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletny MISZ - MASZ :lol:

Dźwięk z DVD do ampli coaxialem , do TV obraz EURO (RGB)

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='72300' date='08.12.2007, 17:23 ']Kompletny MISZ - MASZ :)

Dźwięk z DVD do ampli coaxialem , do TV obraz EURO (RGB)

Pzdr.

BoDeX ®[/quote]

aaa i mały myk u mnie nie mogę wszystkiego puścić przez ampli bp nie ma wyjscia componet w dvd :) stąd takie kombinacje scart z dvd do tv itd....
niestety z dvd najlesze połączenie audio do ampli to u mnie optyk lub coax. jedyne podłączenie do LCD to scart - gdzie idzie też dzwięk. Inaczej nie podam dzwieku z dvd do LCD. A ze logicznym jest, ze oglądając film dvd nie bede słuchał super dzwieku z TV, tylko chce zapodać z ampli w jego najlepszej postaci (stąd podłączenie tradycyjne i dla mnie jak najbardzie logiczne - DVD PROSTO DO AMPLI!!!!!!!!!!). W instrukcji Philipsa jest napisane "nie wolno podączać dzieku z dvd prosto do ampli" - musi być przez TV!!! Synchronizacja obraz-dzwięk inaczej się rozjedzie i tak faktycznie się dzieje. Ale niestety podaje sygnał anlogowy do TV bo inaczej się nie da....a potem bezsensowenie dla mnie z powrotem do ampli... BTW niezła kupa z tym lip-sync - tak jakby nie mogło być normalnie jak zawsze...

Wytestowane już mam wszystko - jezeli wybiorę w ampli źródło jakim jest dzwiek z digital TV out - jest pełna synchornizacja czy to z dvd czy to z dream'a - ale dziwięk jest słabiutki... i tego się nie przeskoczy narazie. Wystarczy, że zmienie w ampli na standard optytk lub coax to dzwięk jakby zyskiwał połowę dynamiki i pasma więcej.... no co robić... trudno coraz trudniej dobry dziwięk na mieście znaleźć.... :)

MOze jak zapodam sobie jakiś nowy sprzęt z korekcją lip-sync bedę mógł cieszyć się normalnym dzwiękiem...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Mam jeden mały problem który być może wynika z mojej niewiedzy. Po podłączeniu telewizora plazmowego Hitachi do kina domowego (Panasonic SA-HT870) występuje przesunięcie głosu w stosunku do obrazu ( najpierw głos potem wizja). Telewizor podłączony do zwykłej anteny a dźwięk wyprowadzony z telewizora do kina poprzez chinche. Jeśli ktoś sie spotkał z tym problemem proszę o poradę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam podobny problem, od trzech dni jestem posiadaczem tv Toshiby X3000 i po podlaczeniu dvd i amplitunera, wystepuje leciutkie (i nie zawsze) przesuniecie dzwieku zarowno jesli dzwiek idze z tv czy z amplitunera. jakies sugestie?
czemu tak sie dzieje i co mozna zrobic aby usunac ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...