Skocz do zawartości
paw

MEGA-TEST: Azbox HD

Rekomendowane odpowiedzi

@maciek-31

W azbox hd premium działa moduł CP - w dolnym slocie na moduły. Z kanałów hd mogę potwierdzić działanie polsatu HD - innych hd nie mam wykupionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poście 26 kolega janek_pl pisał o 8 ustawieniach wyświetlacza. może mi to ktoś wyjaśnić? aha w opisie pisze jeszcze że wersja premium hd ma 1 czytnik kart. po co jest miejsce na drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli trace cierpliwosc do tego tunera, z kazdym softem jaki wydaja nawet ten ostatni oficialny : AZBox Firmware: 0.9.3877 dalej ma klopoty z audio w MKV o wysokim bit rate , dodatkowo sprawdzilem wszystkie wersje beta lacznie z wersja datowana na 30 grudnia azbox-0.9.4142-patch.bin i dalej to samo a nawet gorzej nawet przy sredniej jakosci MKV zacina sie obraz.

Na forum azboxa opisuja rozwiazanie jak sie tego pozbyc, no ale przeciez nie bede stawial servera na kompie specialnie do tego, od tego mialy byc nosniki zewnetrzne, chodzi dokladnei o ustalenie wielkosciu bufora.

Jest mozliwosc poprawienia tego w skrypcie : http://www.azbox.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=1004

W wolnej chwili pobawie sie tym i dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest zainteresowany zakupem Azbox HD, od jakiego czasu staram się śledzić różne fora. Chciałbym jeszcze potwierdzić niektóre info oraz zapytać o klika rzeczy.

Z poprzednich postów wynika że z działaniem Cyfry + (kanałami HD) nie ma problemu (trzeba wgrać odpowiednią wtyczkę). Czy to prawda ?

Jak jest z jakością obrazu ? (przeczytałem gdzieś że obraz jest "zarnisty"?) Aktualnie posiadam fergusona Hd 8900, jest to mój pierwszy dekoder i nie mam żadnego porównanie ale jakość obrazu jest w porządku.

Jak z działanie epg ? (głównie chodzi o kanały HD z cyfry +, na poprzedni dekoderze mam tak że widzę tylko aktualny program i następnym dalej nie ma)

jak jest z nagrywanie na dysk z canal + HD film (chodzi o ścieżki dżwiękowe AC3 i napisy) i wg opis tunera nagrywać można na dysk fat 32 i ntfs, czy to działa prawidłowo? (głównie chodzi o ntfs)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainteresowałem się AZboxem jako tunerem TV Sat + NMT.

Minął już rok od jego premiery i czy może ktoś podsumować czy zostały już wyeliminowane jego wady?

Bo na razie nie sprawdza się jako tuner Sat - marna jakość obrazu, ani jako NMT - kłopoty z MKV o dużym bitrate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo na razie nie sprawdza się jako tuner Sat - marna jakość obrazu.

A Ty tak piszesz z "teorii czy z praktyki" ;)

Mam ten tuner od dwóch tygodni. Idąc do sklepu, po przestudiowaniu wielu opinii, między innymi tych powyżej, chciałem kupić inny odbiornik, a mianowicie Ferguson TT. W sklepie poprosiłem o odpalenie Fergusona, a następnie AzBoxa Premium HD+. Jakie było moje zaskoczenie co do jakości obrazu AzBoxa, fredek wymiękał. W domu gdzie dotąd użytkowałem Humaxa 2000, znanego z dobraj jakości obrazu, AzBox również okazał się lepszy w obrazie i oczywiście dźwięku, na którym mi bardzo zależało. Poza tym AzBox świetnie przełącza kanały. Jestem bardzo zadowolony jak do tej pory z zakupu tego odbiornika i aby obiektywnie go ocenić trzeba samemu to cudo sprawdzić. Pozdrawiam

Edytowane przez lech55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jako jeden z pierwszych uzytkownikow Azboxa (kupilem odrazu pierwszy model Elite jak tylo wyszedl rok temu )

napalony mozliwoscia kanalow HDTV (do filmow w mkv kupilem wtedy WD HD Playerka )

kupilem go w piatek testowalem caly wekend a w poniedzialek polecialem kupic inny tuner sat HD nie pisze jaki po znowu powiedza ze reklamuje (poprzednio mialem wysluzonego DM7000 )

a Azboxa zostawilem jako playera bo i tak chcialem miec zastepce sprzedanego HTPC i cos zamiast Popcorna

uzytkuje go glownie do filmow mkv sat sporadycznie jak zona zajmuje glowny tuner powiem tak po roku uzytkowania

1.obrazu nie poprawili czy to SD HDTV czy mkv (divx i xvid leca ok )

2.czasem gubi synchronizacje napisow i trzeba recznie zmienic podczas ogladania co jakis czas

3.to wspomniane ziarnio i lekka mgielka jest caly czas

jako porownanie do filmow mkv mam lapka z hdmi i wd HD playerka i moj glowny tuner

do porownania kanalow sat mam inny tuner ktrory daje o niebo leprzy obraz

nie sa to tylko moje odczucia bo kiedy kupowalem Azboxa to kupilem 2 odrazu dla ojca zeby zastapil mu wysluzonego dboxa2 Nokie

ojcie Azboxa schowal do szafy na 6 miechow , potem uzywal do filmow a teraz wlasnie sprzedal i kupil inny tuner

i jest zachwycony obrazem na SD i na HDTV

to na tyle

jako przyklad roznic obrazu podam np film startu promu kosmicznego

na WD playerku widac ladnie chropowatosc plyt ochronnych na dziobie wahadlowca w Azbox tego tak sczegolowo nie ma

i to samo np. w serialu Atlantis na WD widac wyraznie zarost na twarzy w Azbox jest to lekko rozmyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jako jeden z pierwszych uzytkownikow Azboxa (kupilem odrazu pierwszy model Elite jak tylo wyszedl rok temu )

napalony mozliwoscia kanalow HDTV (do filmow w mkv kupilem wtedy WD HD Playerka )

kupilem go w piatek testowalem caly wekend a w poniedzialek polecialem kupic inny tuner sat HD nie pisze jaki po znowu powiedza ze reklamuje (poprzednio mialem wysluzonego DM7000 )

a Azboxa zostawilem jako playera bo i tak chcialem miec zastepce sprzedanego HTPC i cos zamiast Popcorna

uzytkuje go glownie do filmow mkv sat sporadycznie jak zona zajmuje glowny tuner powiem tak po roku uzytkowania

1.obrazu nie poprawili czy to SD HDTV czy mkv (divx i xvid leca ok )

2.czasem gubi synchronizacje napisow i trzeba recznie zmienic podczas ogladania co jakis czas

3.to wspomniane ziarnio i lekka mgielka jest caly czas

jako porownanie do filmow mkv mam lapka z hdmi i wd HD playerka i moj glowny tuner

do porownania kanalow sat mam inny tuner ktrory daje o niebo leprzy obraz

nie sa to tylko moje odczucia bo kiedy kupowalem Azboxa to kupilem 2 odrazu dla ojca zeby zastapil mu wysluzonego dboxa2 Nokie

ojcie Azboxa schowal do szafy na 6 miechow , potem uzywal do filmow a teraz wlasnie sprzedal i kupil inny tuner

i jest zachwycony obrazem na SD i na HDTV

to na tyle

jako przyklad roznic obrazu podam np film startu promu kosmicznego

na WD playerku widac ladnie chropowatosc plyt ochronnych na dziobie wahadlowca w Azbox tego tak sczegolowo nie ma

i to samo np. w serialu Atlantis na WD widac wyraznie zarost na twarzy w Azbox jest to lekko rozmyte

Co do Azboxa, to miał być hit wyszedł kit.

Sam chciałem go kupić jako drugi tuner ze względu na .mkv, jako że niałem niemiłą nauczkę z IPBoxem, postanowiłem odczekać aż w końcu poprawią soft...........czekam do teraz, tyle że już mam drugi tuner....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle że już mam drugi tuner....

A jaki to model , bo też szukam uniwersalnego z funkcjami multimedialnymi , HDD +twin tuner-działającego sprawnie i w ekonomicznej cenie ???

Edytowane przez cacumen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Azboxa, to miał być hit wyszedł kit.

Sam chciałem go kupić jako drugi tuner ze względu na .mkv, jako że niałem niemiłą nauczkę z IPBoxem, postanowiłem odczekać aż w końcu poprawią soft...........czekam do teraz, tyle że już mam drugi tuner....

Oryginalny soft po tylu miesiącach nie wiele zmienił na lepsze. :_bezradny: w dodatku wypuszczanie nowego softu utknęło na dobre. :huh::blink::o

Jest jeszcze jedna szansa dla tego pudełka, niedługo pokaże się E2 na AZ-HD.

Zobaczymy co z tego wyjdzie (jestem dobrej myśli). :rolleyes:

P.S. Sterowniki są przepisywane na podstawie oficjalnych źródeł pod E2 więc powinno być dobrze jak nie lepiej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...