Skocz do zawartości
paw

MEGA-TEST: Azbox HD

Rekomendowane odpowiedzi

Wkoncu w nowym update poprawili pare drobiazgow :angry:

Nowa wersja 0.9.2032

Na szybko:

Dużo stabilniej Azbox pracuje.

Działa przewijanie pauza itd w mkv wcześniej nie

Dodano obsługę napędu zewnętrznego cd/dvd po usb - podpiąłem samsunga nagrywarkę i działa.

Ps. Czy jest sposób na to by w mkv z dts dźwięk był przez hdmi ? ( gdy jest ac3 działa jak dts nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po tak podpiętym napędem działają oryginalne płyty dvd? z tymi zabezpieczeniami acs, czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto go kupić? czy ktoś może mi na to pytanie odpowiedzieć? Plusy i minusy:...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wczoraj widziałem w jednym sklepiku ten tuner i trochę sie pobawiłem, na pierwszy rzut oka fajna maszynka i poważnie rozważam zakup.

Mam do posiadaczy parę pytań:

1. Czy jest jakiś web interface i jaką ma funkcjonalność, na co pozwala ?

2. Czy jest jakiś soft na PC do edycji listy kanałów ?

3. Czy można się do tunerka dobrać po telnecie ? Czy jest to wtedy normalny dostęp do systemu operacyjnego ?

Z góry baaardzo dzięki za odpowiedzi !

Jacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ruszyła oficjalna strona producenta. TU

TU można raportować błędy, bolączki, nowe funkcje/zmiany. :)

TU jest ciekawa propozycja dla ludzi którzy znają bardzo dobrze system Linux, a nie mających jeszcze tego wspaniałego tunera. ;)

Mogą go mieć po skonstruowaniu jakiejś wspaniałej wtyczki "plug-in" który by zachwycał obecnych nabywców 500 pobrań (AzBox HD Elite) lub 5.000 pobrań (AzBox HD Premium). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba ruszyła oficjalna strona producenta. TU

TU można raportować błędy, bolączki, nowe funkcje/zmiany. ;)

TU jest ciekawa propozycja dla ludzi którzy znają bardzo dobrze system Linux, a nie mających jeszcze tego wspaniałego tunera. ;)

Mogą go mieć po skonstruowaniu jakiejś wspaniałej wtyczki "plug-in" który by zachwycał obecnych nabywców 500 pobrań (AzBox HD Elite) lub 5.000 pobrań (AzBox HD Premium). :)

Jakieś światełka się pojawiają w tym strasznie ciemnym tunelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,mam pytanie jak jest z tą jakoscią programów, mam philipsa 7201 czy bede miał taka samą jakosc programów hd i sd jak na philipsie, i czy jak podłacze dysk 2.5 do azboxa po usb bedzie tak mocno szumiał jak philips. Tunerek mam w sypialni i na noc musze wyłączac z prądu taki jest hałas , wiec jestem ciekawy jak to jest z azbox czy moze wystarczy dokupic wiekszego flash usb np: 64gb ? dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ,mam pytanie jak jest z tą jakoscią programów, mam philipsa 7201 czy bede miał taka samą jakosc programów hd i sd jak na philipsie, i czy jak podłacze dysk 2.5 do azboxa po usb bedzie tak mocno szumiał jak philips. Tunerek mam w sypialni i na noc musze wyłączac z prądu taki jest hałas , wiec jestem ciekawy jak to jest z azbox czy moze wystarczy dokupic wiekszego flash usb np: 64gb ? dzieki za odp.

Jakosc ogladanych programow czy w SD czy w HD jest OK jak jest na philipsie nie wiem porownywalem DM800 / IPBOX 91HD / i teraz obecnie jaki pozostawilem sobie AZBOX , jaki dysk podlaczysz tak bedzie ci halasowal , podlaczysz pamiec USB tez ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, wczoraj widziałem w jednym sklepiku ten tuner i trochę sie pobawiłem, na pierwszy rzut oka fajna maszynka i poważnie rozważam zakup.

Mam do posiadaczy parę pytań:

1. Czy jest jakiś web interface i jaką ma funkcjonalność, na co pozwala ?

2. Czy jest jakiś soft na PC do edycji listy kanałów ?

3. Czy można się do tunerka dobrać po telnecie ? Czy jest to wtedy normalny dostęp do systemu operacyjnego ?

Z góry baaardzo dzięki za odpowiedzi !

Jacky

1. Jest interfejs WEB, nawet sprawnie dziala kwestia wprawy , na co pozwa?? hmm pozwala na to na co pozwala przegladarka internetowa moze nie w 100% ;)

2. Jest soft do edycji listy, mozna sie pobawic w tworzenie wlasnej .

3. Zapewne mozna sie podpiac ( jak wiekszosc linuxowych tunerow ) tym sie nie bawilem, dostep mam poprze TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze @Jacky123 chodziło o interfejs WEB jak się domyślam chce za pomocą PC obsługiwać tuner, tej możliwości nie ma na obecną chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft dostepny od nocy :rolleyes:

New Firm 0.9.2371

Release Notes

Fixed

- From software 2163 wifi wep 64/128bit doesn't work anymore.

Fixed

- At HDMI mode -> changing the display format (fullscreen, Pillarbox, Pan & Scan),

the video resolution changes to 576p - the output matches no longer with video-resolution in settings.

Fixed

- SCART -> the output is generally Macrovision protected, even at programs that are not protected.

So Recordings via Scart are not possible.

Fixed

- SCART -> If you choose RGB-Signal, you have no output on HDMI at the same time

Fixed

- SCART -> Changes at display format will lead to green-screen followed with picture loss - reboot required!

Fixed

- AT network Services Menu - The displayed name is the current status,

therefore please rename in activated (instead of activate) and disabled (instead of disable)

Fixed

- USALS-Settings are deleted after reboot

Fixed

- Subtitles are not in accordance with the spoken sentence, they stay until the next subtitle appears.

The subtitle fits naturally no longer the situation. They should disappear

Fixed

- AzBox loose memory of historical navigation when change favorite folder or when jump between satellites

Fixed

- When you delete channels from the genre lists, the channel will be completely erased, not just the genre-labeling

Fixed

- In MKVs should be used the yellow button to change the sound, and Red button to select over Subtitles, as in TV menu,

instead of clicking through.

Fixed

- VOB Files are not working(File extension should be .vob)

Fixed

- If you enter text which is longer than entry field, you can't see what you are entering, because text doesn't scroll

Fixed

- Renaming files in ftp is buggy, if you do rename in detail menu for a file which is on ftp.

You can't exit the rename option only with home button

Fixed

- YOUTUBE: Timeline works not properly - longer as necessary

Added

- When adding a record from EPG, at reserved recording list there is no option to edit the timing.

(Like start X minutes before and stop Y minutes later, from the EPG time).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli znowu nic nie zmienili...

ku...a grzebią przy tym od pół roku a nie potrafią zrobić nagrywania plików powyżej 2GB , normalnie porażka.

Każdy kto chce kupić to [beeep] nich się lepiej zastanowi 50 razy...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda jest taka, że obecnie jest tylko jeden tunekHD pracujący jak należy....no może dwa tego samego producenta

Edytowane przez vonjur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tym producentem jest.....??? :P

Zaraz pewnie mi sie oberwie ale są to Dreamboxy 800 HD i 8000 HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po tak podpiętym napędem działają oryginalne płyty dvd? z tymi zabezpieczeniami acs, czy jakoś tak

PLAY działa.

KOPIOWANIA z DVD na hdd nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Smutna prawda jest taka, że obecnie jest tylko jeden tunekHD pracujący jak należy....no może dwa tego samego producenta

Zależy jak kto sobie zdefiniuje to "należy"... i zależy ile ma kapusty.

Ja znajduję w Azboxie wszystko czego szukałem i nawet nieco więcej. Za 1250 PLN bajka.

Testowałem 4 ostatnie softy i nigdy nie musiałem wracać bo z każdym widzę poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, wczoraj widziałem w jednym sklepiku ten tuner i trochę sie pobawiłem, na pierwszy rzut oka fajna maszynka i poważnie rozważam zakup.

Mam do posiadaczy parę pytań:

1. Czy jest jakiś web interface i jaką ma funkcjonalność, na co pozwala ?

2. Czy jest jakiś soft na PC do edycji listy kanałów ?

3. Czy można się do tunerka dobrać po telnecie ? Czy jest to wtedy normalny dostęp do systemu operacyjnego ?

Z góry baaardzo dzięki za odpowiedzi !

Jacky

1. na razie jest tylko wer. testowa ... nie warto

2. AzboxEdit - jednak ja używam GoGo listy i trochę zabawy pilotem i jestem happy

3. Jasne. Komendy linuxowe i do dzieła !

Najlepsze forum:

http://www.satdudez.org/forum/forumdisplay.php?f=487

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jak kto sobie zdefiniuje to "należy"... i zależy ile ma kapusty.

Ja znajduję w Azboxie wszystko czego szukałem i nawet nieco więcej. Za 1250 PLN bajka.

Testowałem 4 ostatnie softy i nigdy nie musiałem wracać bo z każdym widzę poprawę.

Widać ,że masz po prostu małe wymagania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz pewnie mi sie oberwie ale są to Dreamboxy 800 HD i 8000 HD

Widzę, że za wszelką cenę w każdym dziale chwalisz produkty DM. Nie twierdzę, że są złe. Jednak staje się to już nudne...W dziale IPboxa piszesz, że DM jest the best, tutaj to samo. Jeszcze trochę i ktoś potraktuję Cię, że nabijasz sobie tylko licznik. Proponuję wrócić do tematu, albo nie zabierać głosu.

P.s. Dodam tylko, że osobiście też posiadam DM8000 i nie neguję jakości innych odbiorników HD, a jeżeli tak to robię to w odpowiednich działach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Witam Wszystkich. Tydzień temu zakupiłem azbox elite. Udało mi się uruchomić slot na kartę C+ i TVN. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że tuner nie obsługuje żadnego modułu cam w tym modułu CP. Sloty na moduły okazały się martwe. Po telefonie do przedstawiciela Opensata na Polskę okazało się, że płyta główna we wszystkich do tej pory sprzedawanych tunerach elite i premium musi trafić do autoryzowanych serwisów celem wymiany kilku rezystorów i po problemie. Moj tuner pojechał do serwisu i czekam na wymianę. Po 18.07.2009 egzemplarze mają już mieć poprawiną płytę główną już u producenta.

Jeśli chodzi o nagrywanie, lan, ftp, wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martw się , ten tuner cie jeszcze nieraz zdziwi , szkoda,że tylko negatywnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj po serwisie poprawioną wersję Azbox HD Premium ( wymieniłem z wadliwego modelu Elite ). Po wgraniu najnowszego softu przeszedłem do testowania urządzenia. Moduł CP działa poprawnie. Karta C+ w module Astona też działa poprawnie. W slocie na karty działa poprawnie karta TVN i karta C+. Jedna rzecz, która nie chce mi działać to spliter przewodowy wirelinka w slocie na kartę - nie udało mi się zmusić go do działania. Spliter wirelinka działa mi natomiast w module Astona z najnowszym softem - z PowerCamemPro są problemy i nie zawsze zaskakuje. Co do jakości obrazu, zarówno w SD jak i HD mógłby być zdecydowanie lepszy, ale to jeszcze będę testował. Wygodna jest opcja montażu dysku HDD wewnątrz tunera. Jeśli chodzi o oprogramowanie tunera ( najnowsze ) nie jest jeszcze w pełni stabilne. Tuner resetuje się od czsu do czasu bądź wiesza się i trzeba go resetować - na szczęście działa pełny reset z pilota. Tuner ma jeszcze problemy z odtwarzaniem materiału w AC3 - potrafi się zatkać i wogóle nic nie słychać.

Mam pytanie do janka_pl w sprawie splitera wirelinka przewodowego. Czy jest jakiś sposób, aby spliter zadziałal mi w slocie na kartę bez konieczności stosowania modułu Astona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do janka_pl w sprawie splitera wirelinka przewodowego. Czy jest jakiś sposób, aby spliter zadziałal mi w slocie na kartę bez konieczności stosowania modułu Astona?

Niestety już nie posiadam tego odbiornika. Nigdy też nie używałem żadnego splitera.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spliter, a raczej user card jesli jest zaprogramowana powinna bez problemu byc rozpoznana w czytniku uniwersalnym, czyli slocie na karte. Reszta to kwestia oprogramowania w tunerze.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...