Skocz do zawartości
paw

MEGA-TEST: Azbox HD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma być w Polszcze ktoś zadowolony skoro Azbox PREMIUM HD NIE JEST JESZCZE SPRZEDAWANY !?

Może kilku pasjonatów kupiło w Niemczech ale to za mało by mieć tu ożywioną dyskusję.

Cardsplitter chyba boi się to sprzedawać zasłaniając się brakiem towaru. Za to w Niemczech pełno jest Azboxów Premium w detalu i hurcie.

W hurcie 200-220 Euro/szt. od 16.04 od ręki. Prosto z Tajwanu.

Ja mam Azbox HD Elite ( wersja bez wbudowanego dysku ) od jakiegoś czasu był dostępny i jest dostępny na allegro i kilku innych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner od piątku , tak na szybko to mogę powiedzieć ,że :

1.Obraz dla jednych będzie OK,dla innych słaby lub tragiczny.W mojej ocenie obraz jest słaby ,jedynie kanały HD wyglądają OK (ale cud to to nie jest).Ciekawą rzeczą jest to,że obraz nagrany na tunerze i odtworzony na kompie wygląda lepiej niż na żywo w TV.

2.Filmy/muzyka - tutaj nie mam zastrzeżeń, wszystko ładnie śmiga - zarówno muzyka jak i MKV (tylko 720P innych nie mam).

3.Przeglądarka internetowa to jakaś pomyłka

4.Nagrywanie z EPG jak i funkcja Timeshift działa bez zastrzeżeń.

5.yutube działa dobrze

6."zakazane owoce" też działają bez problemów.

Podsumowując - jak (o ile) zrobią coś z obrazem to będzie to na pewno kawał dobrej maszynki...

Na gorąco to tyle ,

Pozdrawiam

edit.

Po dłuższej zabawie tym "cackiem" mogę wymienić moim zdaniem największe wady:

Jakość obrazu

nie można nagrywać czegoś z TV ,jednocześnie oglądając jakiś film z dysku

nie można ustawić "ręcznego" nagrywania dłuższego niż 3 godziny

przy włączonej funkcji timeshift ,nie można później nagrać tego co oglądaliśmy

zarządzanie MP3 to jakiś koszmar

tuner nie potrafi odtworzyć nagranego materiału z zakładki movies i z menagera plików

+ dysk USB 3,5 cala trzeba włączać i wyłączać ręcznie - ponoć dysk 2,5 cala działa już OK.

Dziś wyszedł nowy soft ,który nie ma jakiś istotnych zmian - zaczynam się bać o ten tuner ...

Edytowane przez regius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NApisales, ze kanaly HD na Cyfrze+ nie chodza... NIe wiesz czy ten problem zostal juz rozwiazany? Szykuje sie z z amiarem zakupu tego PVR'a ale tylko pod warunkiem, ze bedzie obslugiwal wszystkie kanaly HD cyfry...

DZieki i pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NApisales, ze kanaly HD na Cyfrze+ nie chodza... NIe wiesz czy ten problem zostal juz rozwiazany? Szykuje sie z z amiarem zakupu tego PVR'a ale tylko pod warunkiem, ze bedzie obslugiwal wszystkie kanaly HD cyfry...

DZieki i pozdrawiam,

Ja na twoim miejscu (jeśli możesz) bym poczekał - narazie nie warto kupować ten tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dziś w sprzedaży wreszcie w PL (cardsplitter)

"Niestety obudowa dekodera AZBOX HD PREMIUM różni się od prezentowanej i deklarowanej przez producenta w opisie technicznym sprzętu. Dlatego każdy klient , który zamowił u nas na podstawie fotografii pierwowzoru ma prawo do rezygnacji z zamówienia." pozostawię to bez komentarza, jest zbędny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co w tym dziwnego, od dawna masa zdjęć z finalnej wersji w sieci krąży.

Poza tym wygląd to nie wszystko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co w tym dziwnego, od dawna masa zdjęć z finalnej wersji w sieci krąży.

Poza tym wygląd to nie wszystko. :blink:

No jasne gdyby Ci obłożyli workiem po ziemniakach też pewnie byś się nie zdziwił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jasne gdyby Ci obłożyli workiem po ziemniakach też pewnie byś się nie zdziwił

Jeśli Azbox'y HD mają być brzydkie to co w takim razie mają powiedzieć ludzie co kupią Qbox'a hd. :)

Azbox'y po prostu mają taką sobie obudowę nie za ładna nie za brzydka normalna, bez upiększeń i połysków.

Przynajmniej jak się zarysuje przez przypadek to nie będzie żal że lakier odprysnął i nawet śladu nie będzie widać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Azbox'y HD mają być brzydkie to co w takim razie mają powiedzieć ludzie co kupią Qbox'a hd. :)

Azbox'y po prostu mają taką sobie obudowę nie za ładna nie za brzydka normalna, bez upiększeń i połysków.

Przynajmniej jak się zarysuje przez przypadek to nie będzie żal że lakier odprysnął i nawet śladu nie będzie widać :lol:

No masz racje Qbox podtym względem jest "jescze lepszy", według mnie to wygląda na nieczyste zagranie marketingowe, dali ludziom zdjęcie zajefajnie wyglądającego tunka, ludziska powpłacali kasę w przedsprzedaży, a teraz otrzymują towar który nie wygląda jak ten zamówiony...........napewno nie jest to w porządku ze strony producenta

pozdro jur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Premium od 2 dni (i nocy :) z dostawy Cardsplittera (ponoć rozesłali ponad 360 paczek po kraju a tu raczej ciszaaa)

A więc pierwsze wrażenia: Generalnie jest LEPIEJ niż sie spodziewałem!

1. WYGLĄD/WYKONANIE

Box ascetyczny lecz solidnie wykonany, dobrej jakości materiały, design defaultowy i ponadczasowy, nie za mały (jak DM800) i nie za wielki

Pilot b. fajny, przyciski na mikrostykach, super zasięg, dobrze leży w dłoni - szkoda tylko, że nie jest podświetlany :(

Zasilacz zewn. - bajka, nic się nie grzeje, z tyłu obudowy mamy przełącznik ON/OFF

Wyświetlacz zielony, czytelny.

2. SOFT/MENU

B. przejrzyste, banalna, intuicyjna konfiguracja (bez zaglądania do .pdf). Menu w jęz. polskim!

Zaskoczeniem dla mnie jest działająca aktualizacja z netu (firmware, EMU, plugins). Można też dogrywać/aktualizować po LAN i z USB.

2 dni męczenia boxa i żadnej zwiechy ! Pięknie idzie aktualizacja softu.

Dziwne tylko, że ze standby zawsze startuje na ekranie USTAWIEŃ zamiast na jakimś kanale TV...

Czcionka MENU mogłaby być większa - z daleka na TV 29-32" mam problemy z odczytaniem np. tytułów filmów czy drobnych opisów do MENU

Póki co nie można tego zmienić :)

3. DOSTĘP PO FTP, HTTP (telnet, TC)

Działa OK, kluczowe foldery: DISK2 (tam siedzi lista kanałów), USER/EMU (tam siedzą emu i configi), TEMP (logi)

Dziwne, że po komendzie "reboot" (przez telnet) azbox ją wykona dopiero po włączeniu - po wyjściu ze standby.

Nie działa jeszcze Web Interface (podobno jest jakas beta ale trza instalować ręcznie...

4. FILMY

Śmiga cała moja kolekcja, wszystkie formaty, po USB 2.0 (dyski zewn NTFS, peny FAT32). Bajka !

Nie wykrył mi tylko raz dysku zewn. po "hot-swap" ale po restarcie boxa było OK

Pięknie działa przewijanie, napisy, wznawianie...

5. TV-SAT

Lista kanałów - łatwiejsza niż myślałem edycja z pilota, przełączanie m-y FTA ok. 1 sek. Przełączanie m-y kodowanymi m-y 3 a 5 sek. (zależnie czy SD/HD oraz jaki system kodowania). To wg mnie jest na razie największą WADĄ azboxa.

Udało mi się zejść z 5-6 do 3 sek. odchudzając configi i wywalając zbędne emu więc wygląda to na problem po stronie emu a nie sprzętowy

Być może trzeba też odchudzić listę "satellites" bo są tam wpisy z całego świata.. Na razie nie wiem jak bo AzboxEdit nie działa mi pod Win2000.

Być może trzeba jakoś odchudzić listę kanałów bo jest tam jak dla mnie zbyt wiele kategorii sortowania (po języku, po rodzaju programu, po SD/HD, po prowajderze, itd.)

Nieco zagmatwane jest MENU aktywacji, restartowania i ustawiania priorytetów EMU (Plugin OpenXAS, MultiCAS)

Odpaliłem ze slotu obie karty - Syfra i Polszit (potrzebny boxkey). Wszystko idzie bez zacięć pod mgcamd/newcs. Mboxa i innych dobrodziejstw nie testowałem...

6. JAKOŚĆ OBRAZU

Postawiłem obok 2 TV (oba CRT Philips) i starego dboxa2 i obraz jest IDENTYCZNY na kanałach SD (oczywiście przy HD lepszy od dboxa2 co widać nawet na zwykłym TV). Więc ci, którym obraz przeszkadza mają pewnie badziewne LCD TV i narzekają :)

7. BAJERY

Web Browser działa lepiej i szybciej niż myślałem ale do tego trza podłączyć klawiaturę USB.

YouTube, RSS - bajka.

Torrent - nie zauważyłem. Pewnie trzeba instalować ręcznie ale to i tak mnie nie kręci. Lepszy byłby Download Manager z Rapidshare lub innych stron oraz z YouTube :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie banalne pytanie. Jestem dość świeży w temacie dlatego niektórym może się to wydać śmieszne. Czy Azbox bedzie wspolpracowal z kablowkami z kanalmi w HD. Tzn. czy bedzie mozna nagrywac, ogladac itp. i czy potrzeba do tego cos wiecej niz np glowice DVB-C2 (to jest chyba kablowka z HD?). Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A ja mam takie banalne pytanie. Jestem dość świeży w temacie dlatego niektórym może się to wydać śmieszne. Czy Azbox bedzie wspolpracowal z kablowkami z kanalmi w HD. Tzn. czy bedzie mozna nagrywac, ogladac itp. i czy potrzeba do tego cos wiecej niz np glowice DVB-C2 (to jest chyba kablowka z HD?). Z gory dzieki za odpowiedzi.

Najprościej jak się da !!!

NIE !!!!

i nie chodzi tu już tylko o głowice itp, tylko o to, że dostawcy kablówek w Polsce nie udostępniają osobno modułów ze swoimi kartami, a softcamy nie obsłużą tych kart.

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopa ale ostatnie pytanie na ten temat w tym topicu. Czy jest w takim razie mozliwosc nagrywania i odtworzenia pozniej na komputerze programow w HD z kablowek? Czy dostawcy umozliwiaja tylko nagrywanie na swoich boxach bez mozliwosci pozniejszego odtwarzania nagran poza boxem (w domysle przeniesienie i odtworzenie na komputerze)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak wygląda odtwarzanie filmów po sieci np. z dysku komputera ? Tnie czy idzie jakoś ?

Edytowane przez billi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6. JAKOŚĆ OBRAZU

Postawiłem obok 2 TV (oba CRT Philips) i starego dboxa2 i obraz jest IDENTYCZNY na kanałach SD (oczywiście przy HD lepszy od dboxa2 co widać nawet na zwykłym TV). Więc ci, którym obraz przeszkadza mają pewnie badziewne LCD TV i narzekają :lol:

a nie pomyślałeś ,że masz mały telewizor i dlatego obraz wygląda lepiej ?

7. BAJERY

Web Browser działa lepiej i szybciej niż myślałem ale do tego trza podłączyć klawiaturę USB.

no faktycznie ,strona ładuje się "5 minut" do tego "łatwa i intuicyjna obsługa" ....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jasne... mały ekran. Co ma przekątna do porównania z innym tunerem ?

Kanały z niskim bitrate wyglądają fatalnie także na CRT 32" i dboxie - nie tylko z Azboxa.

Kumpel ma Toshiba Regza 46" i tak samo przesiada sie z dboxa na Azboxa. OBRAZ ŚWIETNY z obu tunerów

Inny kumpel używa Elite z PROJEKTOREM (ekran 110 cali !). OBRAZ BDB. Azbox taki sam jak kart sat. z kompa.

Wg mnie biadolą ci, u ktorych Azbox HD to pierwszy w ogóle tuner sat i nie wiedzieli, że niektóre kanały ze słabym bitrate mogą wyglądać źle na TV (szczeg. LCD i to badziewny - sprzed np. 2 lat).

Ale to dotyczy 5-10% kanałów.

P.S.

MOVIE PLAYER to bajka - z pozycjonowaniem napisów TXT, regulowana wielkość czcionki i jej kolor !

Polskie znaki w napisach.

EMU - od jutra ma być dostępny cccam ...

Edytowane przez geezer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Jasne... mały ekran. Co ma przekątna do porównania z innym tunerem ?

Kanały z niskim bitrate wyglądają fatalnie także na CRT 32" i dboxie - nie tylko z Azboxa.

Kumpel ma Toshiba Regza 46" i tak samo przesiada sie z dboxa na Azboxa. OBRAZ ŚWIETNY z obu tunerów

Inny kumpel używa Elite z PROJEKTOREM (ekran 110 cali !). OBRAZ BDB. Azbox taki sam jak kart sat. z kompa.

Wg mnie biadolą ci, u ktorych Azbox HD to pierwszy w ogóle tuner sat i nie wiedzieli, że niektóre kanały ze słabym bitrate mogą wyglądać źle na TV (szczeg. LCD i to badziewny - sprzed np. 2 lat).

Ale to dotyczy 5-10% kanałów.

Może to ,że im większy obraz tym łatwiej zobaczyć to co jest "źle" chyba,że ty masz lornetkę w oczach i widzisz każdą niedoróbkę nawet na ekranie 7 calowym.

Mój kumpel ma telewizor z przyszłości (przekątna pół kilometra) i też u niego obraz źle wygląda...

Z twojego postu można jedynie wywnioskować ,że cały Azbox jest super, wszystko śmiga jak trzeba , a cała masa ludzi którzy narzekają na jakość obrazu w tym sprzęcie, ma po prostu do [beeep] telewizory i się nie zna.na dobrych TV pewnie obraz jest lepszy , ale nie wciskaj mi kitu ,że to tylko wina TV , bo na moim Dreamboxie 500s i tym samym badziewnym telewizorze obraz jest dużo lepszy niż na Azboxie-ale przyznaje się ,mam badziewny TV.

W sumie masz rację , przecież tuner satelitarny to nowość i nie każdy jeszcze może sobie na to pozwolić...

Jeśli jest tak cudownie to spróbuj choćby włączyć z menagera plików ,albo zakładki filmy to co nagrałeś z TV , pobaw się dłużej Timeshiftem , daj znać jak usunąć coś z zakładki "nagrane programy" , dodaj se więcej stron RSS niż 10 (bez zwiechy) ,nagrywaj coś z TV i oglądaj film z dysku , poserfuj po necie , włącz parę giga mp3 bez czekania 10 minut ,aż się lista załaduje , itp (mógłbym tu jeszcze sporo wymieniać).Jedyne co na razie działa bez zastrzeżeń to player MKV.

Tuner jeśli zostanie odpowiednio dopieszczony nowym softem będzie "nie do pobicia" ,ale jak na razie jest to sprzęt dość przeciętny.

Pozdrawiam

Edytowane przez regius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem przed zakupem jakiegoś HD i mam pytanie do "szczęśliwych posiadaczy":

1. jak oceniacie jakość obrazu?

wiem, że to drażliwe, ale proszę o porównanie do innego sprzętu, który macie (tak na linuxie jak na innym). A do malkontentów, Panowie ocena tak ZAWSZE jest i będzie subiektywna, ale inni mogą mieć jakikolwiek punkt zaczepienia. Dla mnie cenna jest każda opinia oparta na "oględzinach" a nie typu "życzeniowego"...

2. jak oceniacie czułość głowicy?

3. w przedpremierowej instrukcji była mowa o 2 stopniowym przełączniku Diseqc (2 diseqc wpięte szeregowo). czy to jest i czy działa?

4. czy obsługa 2 głowic i wszystkiego co z tym związane działa poprawnie?

5. może ktoś mógłby odnieść tego Azboxa Premium do np. Ip box 9000 albo 910?

wiem, że sprawa jest świeża, ale warto wymieniać się opiniami.

dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzięki za linka. nawet nie wiedziałem, że takie różne "pudełka" za miedzą mają. słowo "test" to delikatnie mówiąc na wyrost jest użyte, bo to raczej wykaz parametrów i danych poszczególnych modeli. osobiście uważam, że 4000 za DM8000 to tylko dla bogatych pasjonatów, tym bardziej, że sam sugerujesz, że techisat ma najlepszy obraz.

rzeczywiście jeśli do AzBox doliczysz koszt drugiej głowicy, jakieś 200-300 (nie znam jej) to robi się prawie 2000 czyli technics 2xDVB-S...

dziękuję i czekam na konkretne porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wkoncu w nowym update poprawili pare drobiazgow :rolleyes:

Nowa wersja 0.9.2032

RELEASE NOTES

MEDIA PLAYER - GENERAL

Support play from long url like: \\pc\\audio\3 doors down - away from the sun\3 doors down - away from the sun - 01 - when i'm gone.mp3

JUKEBOX - AUDIO PLAYER

Increase covers size at audio-player and support jpg or bmp covers at folders

Support m3u - winamp playlist

Fixed some bad display (show only half picture) showing correct picture/poster from mp3 file (id3 tag)

playing mp3 file (and i think all media contents) from long url is no possible example \\pc\\audio\3 doors down - away from the sun\3 doors down - away from the sun - 01 - when i'm gone.mp3

RECORDING

Some fixes relating recording at HD channels

Fix but that sometimes make impossible play contents after recording

HD CHANNELS BUFFERING

Increase HD channels buffering for PLATAFORMA HD at 9e

SATELLITE TUNER SCAN

keep previous positions stored at rotor (diseqc1.2)

fixed bug of store positions at diseqc 1.2 mode, if position number is higher than 46 (box not send valid diseqc command to positioner)

AUDIO/VIDEO SETTING

Added options panscan and pilarbox at display format

PHOTO VIEWER

add zoom and rotate effect to slideshow

IPTV

added - streaming (multicasting) client which can receive and play a/v content from vlc format. you can add ip channel on tv channel at setting (be careful! at moment only mpeg2ts system is supported)

OPENXCAS

at camd setup - multicas - we change "camd script editor" to "smartcard interface"

added option "waiting time" at openxcas config, use 'wait=digit', where digit is second on the openxcas.conf, this is useful if you are running 2 or more daemons

SOME CONSIDERATIONS:

1) We have planned with this release launch fixes for RGB, 4.2.2. HD contents, HE-AAC audio, however for this we need switch completely SIGMA driver, at moment we need some more time to test this new driver carefully.

We are very hard to make it work correctly on next days.

2) TWIN TUNER DVB-S2, during last days we have seen a lot of bad information on web about twin tuner support. Azbox can PLENITY support two DVB-S2 tuners at same time. However we are rush to make receiver working more stable, recording and timeshift and PVR perfect working before finishing implementing DVB-S2 twin tuner.

Edytowane przez REPAIRMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słowo "test" to delikatnie mówiąc na wyrost jest użyte, bo to raczej wykaz parametrów i danych poszczególnych modeli

trzeba nieco głębiej poklikać aby wejść do szczeg. testów poszczeg. maszyn - niestety bez znajomości niemieckiego się nie obejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...