Skocz do zawartości
andsie1

Karty graficzne firmy ATI z rodziny 3800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na rynku pokazały się karty graficzne firmy ATI z rodziny 3800 i są to, Radeon HD 3870 i 3850, które mają zintegrowany dekoder wideo UVD. Jest to zestaw wyspecjalizowanych procesorów zajmujących się dekodowaniem filmów H.264 i VC-1. Obciążenie średniej klasy procesora ma nie przekroczyć 15-20% i ma być jednocześnie niższe, niż w kartach GeForce 8600 GTS z dekoderem PureVideo HD.

Czy już jest osoba, która posiada taką kartę i może się podzielić informacjami na jej temat?

Tu jest pełny opis kart: [url="http://pclab.pl/art29726.html"]http://pclab.pl/art29726.html[/url]

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauwazylem tematu, posiadam 3850 256mb w crossfire

co chcialbvys wiedziec ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie pieknie ... tylko nie ma jeszcze takich kart w formacie niskoprofilowym :-(
Jeżeli ma posłuzyć do HTPC to trzeba chyba poczekać, na razie to samo robia karty z serii 24xx, które "wciągają" tylko 20W, są w niskim profilu, równiez z pasywnym chłodzeniem i nie wymagają dodatkowego zasilania, więc prawie idealne do komputera do filmów.

Dostałem pod choinkę MSI HD2400 i jestem w szoku, wieczorkiem jeszcze na szybko wsadziłem do kompa i wszystkie filmy w 1080 przestały gubic klatki :-). Wcześniej miałem z zintegrowanej ATI 1250 i była porazka.
Dziś będę ją dokładnie testował.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='75662' date='24.12.2007, 13:27 ']nie zauwazylem tematu, posiadam 3850 256mb w crossfire

co chcialbvys wiedziec ?:)[/quote]
Interesowało mnie kodowanie film i jak sie sprawuje przy odtwarzaniu filmów i w jaki m stopniu odciąża procesor. Kupiłem już ATI 2600 XL.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert71' post='75742' date='25.12.2007, 12:09 ']Wszystko fajnie pieknie ... tylko nie ma jeszcze takich kart w formacie niskoprofilowym :-(
Jeżeli ma posłuzyć do HTPC to trzeba chyba poczekać, na razie to samo robia karty z serii 24xx, które "wciągają" tylko 20W, są w niskim profilu, równiez z pasywnym chłodzeniem i nie wymagają dodatkowego zasilania, więc prawie idealne do komputera do filmów.

Dostałem pod choinkę MSI HD2400 i jestem w szoku, wieczorkiem jeszcze na szybko wsadziłem do kompa i wszystkie filmy w 1080 przestały gubic klatki :-). Wcześniej miałem z zintegrowanej ATI 1250 i była porazka.
Dziś będę ją dokładnie testował.

Robert[/quote]

Trzeba tu dodac ze ATI juz w styczniu ma wypuscic nowa odswiezona serie kart 34xx i 36xx, ktore beda jeszcze bardziej idealne do kompow typu HTPC, beda zuzywac jeszcze mniej energii (55nm), wiec pasywnych bedzie sporo, majac miec rowniez UVD drugiej generacji (co moze jeszcze bardziej odciazac cpu w filmach) i wyposazone w DualLink Edytowane przez dziq616

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...