Skocz do zawartości
arsenal

DVB-T z Wielkopolski już działa pełną parą.

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='nowy66' post='75382' date='22.12.2007, 10:56 ']A ciągle pytanie jest aktualne (i pozostające bez definitywnej odpowiedzi)- który system i na jakich zasadach będzie obowiązujący?[/quote]
Sądze że w tym momencie wprowadzenie MPEG2 jest mało prawdopodobne. Dekodery h.264 tanieją z dnia na dzień. Chociaż system mieszany pewnie też nie jest wykluczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radziu99' post='95556' date='08.04.2008, 08:02 ']I od 1.04 nie ma już Polsatu, TVN i TV4 !!!![/quote]
Dlaczego nuie ma tych kanałó już?Czy one powrócą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytując za forum Emitela:

"Jak informują nasi Czytelnicy, od kilku dni trwa
przerwa w nadawaniu poznańskiego multipleksu Polskiego Operatora
Telewizyjnego. Przypomnijmy, że znajdowały się w nim programy Polsat,
TVN i TV 4 w systemie MPEG-2. Tym samym aktualnie w Wielkopolsce
cyfrowo można odbierać tylko kanały z paczki TVP oraz - w okolicach
Leszna - LesznoTV i TV Puls. Jak ustaliliśmy, stan taki ma trwać kilka
dni, a spowodowany jest wymianą nadajnika.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w najbliższym czasie zmieni się
również zawartość poznańskiego multipleksu POT. Najpóźniej do końca
kwietnia ma on być ujednolicony z multipleksem warszawskim, w którym
oprócz wymienionych kanałów znajduje się jeszcze TVN Siedem i test HD.
Emisja odbywać się będzie w systemie MPEG-4. /POT/"

I wszystko jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadajnik znajduje sie w Sremie, czy ktos orentuje sie jaki on ma zasieg ?? Jaks mapka ?? Na stronach Emitela, znalazlem tylko informacje o nadajniku, natomiast o jego mocy i zasiegu, nie ma ani slowa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyłączam się do powyższego pytania.

Ps. Do ilu kilometrów od nadajnika jest dobry obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w odległości 80 km w linii prostej i na jakoś obrazu nie narzekam (siła i jakość sygnału +/- 90% - antena Telmor ASR-860 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='95675' date='08.04.2008, 20:50 ']Ja mieszkam w odległości 80 km w linii prostej i na jakoś obrazu nie narzekam (siła i jakość sygnału +/- 90% - antena Telmor ASR-860 )[/quote]

Ode mnie jest około 130-140 Km- więc chyba raczej nie uda mi się uzyskać dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze - mapy zasiegu (szukac na dole wyswietlonej strony) [url="http://www.emitel.pl/innowacje/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/innowacje/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/w-polsce"]TU[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='95675' date='08.04.2008, 18:50 ']Ja mieszkam w odległości 80 km w linii prostej i na jakoś obrazu nie narzekam (siła i jakość sygnału +/- 90% - antena Telmor ASR-860 )[/quote]

Przegladajac mape zasiegu, teoretycznie jestem w zasiegu!!
MMP w jakim kierunku masz te 80 km od nadajnika ?? Edytowane przez hubikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miejsce zamieszkania = Ostrów Wielkopolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki tuner polecacie do odbioru paczki programow ze Sremu ?? Chodzi mi oczywiscie o pelny odbior, tzn. rowniez MPEG4 Edytowane przez hubikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o tuner to imho na chwilę obecną wybór jest mocno zawężony. Możesz kupic tuner dedykowany tylko i wyłacznie do dvb-t: Thomson DT2011 HD/DVB-T (cena +/- 650 pln ) lub tuner kombo (tj. do odbioru tv naziemnej i sat ) - w tym wypadku najtaniej wychodzi zakup Technomate TM 6900 Combo (cena oscyluje w granicach 1350 pln )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem właśnie maila z Emitela z odpowiedzia i ci co mieszkaja w szczecinie i okolicach to moga o dvb-t pomazyc nie maja w planach testowego nadajnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='96744' date='14.04.2008, 04:39 ']Jeśli chodzi o tuner to imho na chwilę obecną wybór jest mocno zawężony. Możesz kupic tuner dedykowany tylko i wyłacznie do dvb-t: Thomson DT2011 HD/DVB-T (cena +/- 650 pln )[/quote]
Czy ten Thomson odbiera rowniez sygnal HD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie dvb-t czy jak zakupie takiego lapka z wbudowanym tunerem dvb-t to czy coś jeszcze trzeba dokupic zeby mozna było oglądac? czy antena jest wbudowana w lapku ? np. takiego ASUS F7E-7S054C T5550/17/250/2048/DVDSM/WI-FI/BLUET/VID-CAM/VHP wbudowany TV tuner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo przerwa serwisowa albo TVP przygotowuje się do TVPHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...