Skocz do zawartości
sc77

Samsung LE46M87BD, LE46F86BD czy Sharp LC46XL2E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

miałem możliwość testowania w domu przez ponad miesiąc LG 47LB2RF ; Samsunga LE46F86BD i Sharpa LC46XL2E
oczywiście pierwsze wrażenie: lepiej świeci samsung ale po dłuższym oglądaniu jest niestety męczący dla wzroku,
kolory są nienaturalne (cukierkowe ) i niestety na słabszym sygnale (np.z HBO) występują smużenia ,przy włączonych 100hz pojawiają się dziwne otoczki naokoło postaci a obraz jest dziwnie teatralny .Znacznie lepiej zachowuje się pod tym względem sharp kolory naturalne nie przejaskrawione i poprawnie działające 100hz,bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem SD, nawet długotrwałe oglądanie nie męczy wzroku .Zostałem przy Sharp-ie. :rolleyes::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Peter.' post='68041' date='15.11.2007, 12:32 ']Witam

miałem możliwość testowania w domu przez ponad miesiąc LG 47LB2RF ; Samsunga LE46F86BD i Sharpa LC46XL2E
oczywiście pierwsze wrażenie: lepiej świeci samsung ale po dłuższym oglądaniu jest niestety męczący dla wzroku,
kolory są nienaturalne (cukierkowe ) i niestety na słabszym sygnale (np.z HBO) występują smużenia ,przy włączonych 100hz pojawiają się dziwne otoczki naokoło postaci a obraz jest dziwnie teatralny .Znacznie lepiej zachowuje się pod tym względem sharp kolory naturalne nie przejaskrawione i poprawnie działające 100hz,bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem SD, nawet długotrwałe oglądanie nie męczy wzroku .Zostałem przy Sharp-ie. :rolleyes::)[/quote]

Rzeczywiście Samsung F86 świeci bardzo mocno po oczach przy ustawieniach fabrycznych. W praktyce te ustawienia nadają sie chyba tylko do mocno oświetlonego światłem słonecznym pokoju. Żaden inny znany mi LCD, Plazma czy CRT TV się nie umywa pod tym względem do serii F86/96.
Aby nie męczyć wzroku należy po prostu sięgnąć do instrukcji i obbniżyć podświetlenie panelu z 10 do od 2 do 6, lepiej też wyłączyć tryb dynamiczny kontrastu, można zmniejszać jasność, kontrast, zmieniać tony kolorów, regulacji cała masa i sądze że każdy może uzyskać dobry efekt łącznie z naturalnymi kolorami.
Im bardziej obraz jest ostry i świecący tym bardziej ujawniają się niedoskonałości 100Hz zwlaszcza przy słabym HD lub przeciętnym SD. Przy dobrym sygnale nie ma żadnych duszków czy innych problemów.
[b]Dla mnie między testowaniem a oglądaniem jest bardzo duża różnica[/b]
Odnoszę wrażenie że kolega Peter tylko oglądał obraz z F86 i nie zadał sobie trudu ustawienia obrazu tak aby nie męczył wzroku i kolory były naturalne.
Można także korzystać z ustawień z internetu (np z av forums)
Można też podejść do tematu tak: chcę mieć dobre kolory i niemęczący obraz przy ustawieniach fabrycznych.
Przy takim podejściu należy ten model omijać z daleka szerokim łukiem

Edytowane przez janek12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie :rolleyes: Kupilem w sobote Toshibe z3030 i jestem baaaaardzo zadowolony :huh: Przed kupnem w DIGITALO :P (notabene super obsluga i profesjonalne podejscie do klienta) spedzilem u nich 2h ogladajac kilka modeli (Samsunga, Amoi, 2 Toshiby i Sharpa), po 30 minutach padlo na Toshibe i jedynie zastanawialem sie miedzy seria Z a F (brak 100Hz ale za to fajniejszy design) - zostalem jednak przy z i nie zaluje. Do tego przywiezli po 2h lcd prosto do domku, gdzie cieszy moje oczy...
Tym samym ja juz wybralem i zycze tego samego zastanawiajacym sie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek12' post='68091' date='15.11.2007, 20:12 ']Rzeczywiście Samsung F86 świeci bardzo mocno po oczach przy ustawieniach fabrycznych. W praktyce te ustawienia nadają sie chyba tylko do mocno oświetlonego światłem słonecznym pokoju. Żaden inny znany mi LCD, Plazma czy CRT TV się nie umywa pod tym względem do serii F86/96.
Aby nie męczyć wzroku należy po prostu sięgnąć do instrukcji i obbniżyć podświetlenie panelu z 10 do od 2 do 6, lepiej też wyłączyć tryb dynamiczny kontrastu, można zmniejszać jasność, kontrast, zmieniać tony kolorów, regulacji cała masa i sądze że każdy może uzyskać dobry efekt łącznie z naturalnymi kolorami.
Im bardziej obraz jest ostry i świecący tym bardziej ujawniają się niedoskonałości 100Hz zwlaszcza przy słabym HD lub przeciętnym SD. Przy dobrym sygnale nie ma żadnych duszków czy innych problemów.
[b]Dla mnie między testowaniem a oglądaniem jest bardzo duża różnica[/b]
Odnoszę wrażenie że kolega Peter tylko oglądał obraz z F86 i nie zadał sobie trudu ustawienia obrazu tak aby nie męczył wzroku i kolory były naturalne.
Można także korzystać z ustawień z internetu (np z av forums)
Można też podejść do tematu tak: chcę mieć dobre kolory i niemęczący obraz przy ustawieniach fabrycznych.
Przy takim podejściu należy ten model omijać z daleka szerokim łukiem[/quote]
witam
kolega Peter zadał sobie trudu ustawienia obrazu - przecież mówiłem że miałem telewizor miesiąc u siebie .Nie oglądałem go na ustawieniu dynamicznym lecz na ustawieniach własnych i naprawdę poświęciłem dużo czasu na to by ustawić go na jak najbardziej naturalny odbiór, nie wiem czy jest na tym forum jaka kolwiek osoba która mając u siebie w domu tv nie próbowała by różnych ustawień chyba że kolega janek12. :blink: Pozatym nie powiedziałem że samsung jest złym tv, poprostu po porównaniu tych dwóch tv sharp wypadł lepiej. B):D
zapomniałem dodać ,że poza dziwnym obrazem przy włączonych 100hz zauważyłem również delikatne pulsowanie obrazu widoczne na niektórych ciemniejszych gładkich powierzchniach. ;);)

Edytowane przez Peter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja mam taki problem, mam Samsung LE37M87BD i w różnych opisach w sklepach intarnetowych jest napisane że ma podstawę obrotową. Nawet na stronie Samsunga. Ale ja nie wiem jak tą podstawę odblokować, u mnie się nie obraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='madmax33' post='66779' date='07.11.2007, 00:50 ']Hej, ja myslalem o samsungu serii F ,nawet już go zamówiłem ale ostatecznie zdecydowalem sie na Sony KDL-40 X3500 . Jest to wypas i warty tych pieniedzy. Cena w alfamarket to 9000 PLN , w sklepie Sony jeszcze tego modelu nie ma a jakby był to wołaliby ok 14.000. Sony ma najnowocześniejszy Panel no i Brawia Pro - cudo.

Myślę , że nie popełnisz tego błędu co ja i zamówisz X3500 :unsure:[/quote]


TRZEBA BYŁO BRAĆ SERIE x3000 TO PODOBNE MODELE 3000 jest tańszy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...