Skocz do zawartości
sc77

Samsung LE46M87BD, LE46F86BD czy Sharp LC46XL2E

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni chodze, czytam i nie moge sie zdecydowac. Co sprzedawca to inna opinia, jedni polecaja samsungi inni bardzo sharpy a ja jestem w kropce.

Waham sie ostatecznie miedzy 3 modelami:

1. Samsung LE46M87BD - ladnie swieci, podoba mi sie, ale ...
2. Samsung LE46F86BD - bardzo ladnie swieci, moim zdaniem lepsze odzwierciedlenie kolorow niz seria M, ale denerwuje mnie ta szyba z przodu, w sklepie wszystko sie odbija, czy ktos ma doswiadczenia jak to jest w domu ? Mam z boku okna i nie mam zamiaru miec ich ciagle zaslonietych
3. Sharp LC46XL2E - bardzo dobre opinie, swieci podobnie jak Samsung M, ale ma 24bit i 4ms czsu reakcji, mankamentem jest jeszcze to, ze narazie niby jest ale nikt go nie ma.

POMOCY ? Co byscie wybrali ??

S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sc77' post='66484' date='05.11.2007, 20:44 ']mankamentem jest jeszcze to, ze narazie niby jest ale nikt go nie ma.

POMOCY ? Co byscie wybrali ??

S[/quote]

Hej.

Powiem tak: nie jestem ekspertem, zadnym wielkim znawca tematyki HD, ale kupilem ten tv niedawno i nie zaluje zadnej zlotowki ktora na niego przeznaczylem. Z mitow krazacych po forum o serii Sharpa XL2 moge zdementwoac bzdury, ze zle dobiera proporcje obrazu, ze kanaly przeskakuja 3 sekundy... B) Nic tylko brac. Bylem prawie zdecydowany na Samsunga LE40F86BD, ale ostatecznie wybralem Sharpa naprawde, moge go z czystym sumieniem polecic. 4 ms zdecydowaly wlasciwie o wyborze zamiast Samsunga F (8 ms, czesi twierdza, ze 6 ms... :) ). Obraz jest ladny, ostry, czysty. 100 Hz dziala znakomicie- jest funkcja "demo"- pol obrazu leci w 100 Hz, drugie pol bez- naprawde widac roznice :)

Estetyka wykonania, jakosc- jak dla mnie lux torpeda :angry: Pilot wykonany starannie, gry na ps3- kolega pozyczyl konsole na pare dni, na dobrym kablu HDMI- szok, niesamowita jakosc, swietne 1080. Zadnego smuzenia, zero artefaktow. Juz sie nie moge doczekac Need For Speed Pro Street w tej jakosci :(.

Filmy na blurayu... nie moge do tej pory nasycic sie ich widokiem :) Z 20 cm nie widac zadnych "Ale" :)
I niezaleznie co wybierzesz, rozwaz dobrze szklana powloke- bo to bardzo pogarsza przyjemnosc odgladania... u kolegi ogladalem LE40M87B albo BD, tez ze szklem wlasnie- owszem, kolory zyskiwaly, ostrosc, ale te odbicia, rfleksy doprowadzaja do szalu xD

Nie wiem, czy moja opinia pomoze, czy nie, ale jedno moge powiedziec smialo: nie sugeruj sie dynamicznym kotrastem 25000:1, nie warto. Postaw na naprawde dopracowany panel lcd :)

LC46XL2E :P:wub:

Edytowane przez Jedrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak samo jak nie sugeruj się tymi 4ms bo to jet na takiej samej zasadzie jak te 25000:1 w samsungu a może toshiba 47z3030dg ?

widziałem tego sharpa i tez nad nim się zastanawiałem jak i nad serią f samsunga ale coraz bardziej skłaniam się do tej toshiby (choć w moim przypadku będzie to 42'')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za opinie, o tej toshibie dopiero dzis sie dowiedzialem z forum, nigdzie jej nie widzialem jeszcze, ale mowisz, ze warto ??
To mi juz wogole zamiesza w glowie ale wydajac 8kPLN wole wydac je z glowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno czy Toshiba z3030D i z3030DG to to samo ? Znajduje informacje o D i DG a nie widze roznicy w parametrach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to najważniejsze nie należy się spieszyć a te Toshibę zobaczysz np Saturnie o ile masz do niego dostęp osobiście widziałem w Saturnie i w mm ale w mm mieli wyjątkowo dziadowski sygnał

test toshiby jes tez na tym forum co prawda 42''

w widzianym prze ze mnie modelu w Saturnie nie bylo problemów z kątami jak to jest opisane w tescie ale najlepiej samemu "organoleptycznie" się przekonać

edit: d-tuner cyfrowy a g to kolor obudowy
pozdrawiam Edytowane przez offroad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super, dzieki, jutro pojade obejrzec, a masz na mysli, ktoregos z Saturnow w Warszawie ?

Czyli jak ma G to jaki to kolor obudowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak w jankach saturn i mm w al krakowskiej

g - czarna Edytowane przez offroad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jedrzej' post='66493' date='05.11.2007, 23:12 ']Hej.

Powiem tak: nie jestem ekspertem, zadnym wielkim znawca tematyki HD, ale kupilem ten tv niedawno i nie zaluje zadnej zlotowki ktora na niego przeznaczylem. Z mitow krazacych po forum o serii Sharpa XL2 moge zdementwoac bzdury, ze zle dobiera proporcje obrazu, ze kanaly przeskakuja 3 sekundy... :) Nic tylko brac. Bylem prawie zdecydowany na Samsunga LE40F86BD, ale ostatecznie wybralem Sharpa naprawde, moge go z czystym sumieniem polecic. 4 ms zdecydowaly wlasciwie o wyborze zamiast Samsunga F (8 ms, czesi twierdza, ze 6 ms... :rolleyes: ). Obraz jest ladny, ostry, czysty. 100 Hz dziala znakomicie- jest funkcja "demo"- pol obrazu leci w 100 Hz, drugie pol bez- naprawde widac roznice :)

Estetyka wykonania, jakosc- jak dla mnie lux torpeda :) Pilot wykonany starannie, gry na ps3- kolega pozyczyl konsole na pare dni, na dobrym kablu HDMI- szok, niesamowita jakosc, swietne 1080. Zadnego smuzenia, zero artefaktow. Juz sie nie moge doczekac Need For Speed Pro Street w tej jakosci :).

Filmy na blurayu... nie moge do tej pory nasycic sie ich widokiem :) Z 20 cm nie widac zadnych "Ale" :)

Nie wiem, czy moja opinia pomoze, czy nie, ale jedno moge powiedziec smialo: nie sugeruj sie dynamicznym kotrastem 25000:1, nie warto. Postaw na naprawde dopracowany panel lcd :)

LC46XL2E ;);)[/quote]
Jak mam to rozumieć czy masz Sharpa czy Samsunga ---cytat
mogę go z czystym sumieniem polecić. 4 ms zdecydowały właściwie o wyborze zamiast Samsunga F (8 ms, czesi twierdza, ze 6 ms... :rolleyes: ). Obraz jest ładny, ostry, koniec cytatu

Bo od słów --- Obraz jest ładny, ostry --- a znam obydwa modele bardzo dobrze napisałeś bardzo dobrą recenzję o Samsungach.
Czytając to co napisałeś wszystkie zalety to zalety Samsunga - 100Hz z trzema poziomami regulacji -- Estetyka Dizajn na 100 % lepsze u Samsunga sprawy współpracy ze sprzętem i jego obsługą na korzyść Samsunga Filmy i jakość z 30 centymetrów sprawdzałem testowałem na korzyść Samsunga
No i to zdanie --- nie sugeruj się dynamicznym kotrastem 25000:1 ----- oczywiście że taki kontrast tylko może mieć Samsung - Sharp został gdzieś w tyle ale nie tylko z literkami że dużo tych cyferek napisane ale naprawdę Samsung świeci 100% lepiej od Sharpa.
A całą wypowiedź podpisujesz symbolem Sharpa jakbyś chciał zwrócić uwagę że wszystko cacy ale kupujcie Sharpa.

To ja podpiszę się Samsungiem ;);)

LE46F86BD ;);)

Ps. Jak się opowiesz, po której jesteś stronie Samsunga czy Sharpa
- to może znasz odpowiedz na pytanie twojego poprzednika co z tą szybą w Samsungu.

Edytowane przez cuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, ta szyba w sklepie mnie przeraza, nie wiem jak bedzie to w domu, czy tak samo bedzie odbijalo ?

Toshiba z3030 w testach wypadla naprawde niezle :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrast 25000 to czysty marketing sharp swego czasu wytworzyl lcd 1000000:1 :rolleyes: bujda ale ładnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cuba' post='66504' date='05.11.2007, 21:59 ']Jak mam to rozumieć czy masz Sharpa czy Samsunga[/quote]

Ja opisywalem to co widze na swoim Sharpie ;)
Dynamiczny kontrast to chwyt marketingowy, nie wierze w to ;) Tak naprawde te 25000:1 dynamicznego to jest 2000:1 jesli chodzi o kontrat statyczny , jesli dobrze to na naszym forum wyczytalem. Pisalem co przesadzilo o wyborze Sharpa zamiast tego Samsunga, jak dla mnie Samsung F niestety nie dorasta do jakosci obrazu XL2- taka jest moja opinia, nikomu jej nie narzucam, pisze co mysle i to wszystko ;).

Nikomu nie pisze co ma kupic, zeby bylo jasne ;) Nie jestem alfa i omega technologii HD, zwyklym uzytkownikiem :rolleyes:

Co do przeszklonej matrycy w Samsungach: jesli nie jest przy oknie TV, to da sie ogladac, pod warunkiem, ze swiatlo nie swieci na ekran, lampa czy cos- jak z kineskopowym tv mniej wiecej. Mi to nie pasowalo, jestem wyczulony na refleksy swiatla :rolleyes:

Tyle. Nie bede jechal po Samsungach, gloryfikowal Sharpa, wypowiedzialem sie, wiecej nie wniose nic ciekawego do tematu ;)

W kazdym razie, do Autora: nie spiesz sie z zakupem, powoli, spokojnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bylo spokojnie i powoli, ale czas przyspieszyc, gdyz znalazl sie kupiec na mojego CRT, kupil od reki i zabral...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedrzej, tez sie zastanawiam nad kupnem LC-42XL2E, powiedz, jak wyglada u Ciebie zwykly obraz z kablowki (lub innego podobnego zrodla) na tym ekranie? Czy interpoluje ladnie i czy porownywales te zrodlo obrazu z Samsungiem? Czy jest roznica?

Dzieki!

baziuch

[quote name='Jedrzej' post='66545' date='05.11.2007, 23:23 ']Ja opisywalem to co widze na swoim Sharpie :)
Dynamiczny kontrast to chwyt marketingowy, nie wierze w to ;) Tak naprawde te 25000:1 dynamicznego to jest 2000:1 jesli chodzi o kontrat statyczny , jesli dobrze to na naszym forum wyczytalem. Pisalem co przesadzilo o wyborze Sharpa zamiast tego Samsunga, jak dla mnie Samsung F niestety nie dorasta do jakosci obrazu XL2- taka jest moja opinia, nikomu jej nie narzucam, pisze co mysle i to wszystko :).

Nikomu nie pisze co ma kupic, zeby bylo jasne :P Nie jestem alfa i omega technologii HD, zwyklym uzytkownikiem :rolleyes:

Co do przeszklonej matrycy w Samsungach: jesli nie jest przy oknie TV, to da sie ogladac, pod warunkiem, ze swiatlo nie swieci na ekran, lampa czy cos- jak z kineskopowym tv mniej wiecej. Mi to nie pasowalo, jestem wyczulony na refleksy swiatla <_<

Tyle. Nie bede jechal po Samsungach, gloryfikowal Sharpa, wypowiedzialem sie, wiecej nie wniose nic ciekawego do tematu B)

W kazdym razie, do Autora: nie spiesz sie z zakupem, powoli, spokojnie. :)[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jedrzej' post='66545' date='05.11.2007, 23:23 ']Dynamiczny kontrast to chwyt marketingowy, nie wierze w to :) Tak naprawde te 25000:1 dynamicznego to jest 2000:1 jesli chodzi o kontrat statyczny , jesli dobrze to na naszym forum wyczytalem. Pisalem co przesadzilo o wyborze Sharpa zamiast tego Samsunga, jak dla mnie Samsung F niestety nie dorasta do jakosci obrazu XL2- taka jest moja opinia, nikomu jej nie narzucam, pisze co mysle i to wszystko :P.[/quote]
Witam!
Telefonowałem do samsung.pl i pytałem o dynamiczny kontrast 25000:1. Jak to się ma do zwykłego kontrastu statycznego. Nie jestem pewien, czy ten Człowiek z Samsunga wiedział do końca o czym mówi, ale stwierdził że jego zdaniem Samsung LE40F86BD ma statyczny kontrast około 1000:1 lub 1100:1...Tak jak o technologi 100Hz miał jedynie do powiedzenia, że to praktycznie to samo co Funkcja Movie Plus - redukcja efektu smużenia... Zapytałem też o Paletę barw 127% PAL, czy to to samo co 10 bitowe przetwarzanie kolorów i odpowiedział, że chyba tak - to ja go pytam: to dlaczego takiego parametru nie napisali wprost na stronie Samsunga? I tu brak odpowiedzi. Więc już tak na prawdę nie wiem jakie parametry ma Samsung F86 i co one tak na prawdę znaczą? Może ktoś to do końca wyjaśni?
W innym wątku (dość burzliwym) trwa wymiana ciosów na odcień koloru różowego zarówno na Sharpie XL2 jak i na Samsungu. Kurcze, to który z porównywalnych TV warto kupić? Jak się ma do tego np. Sony KDL-40X3500 ? Tu lista parametrów na sony.pl jest bardzo długa i konkretna, a teraz dodatkowo dochodzi [b]5 lat gwarancji[/b]. Sam już mam mętlik w głowie, dlatego proszę o jakieś konkretne wskazówki. Z góry dziękuję i pozdrawiam. WW-07.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzilem dzis 2 MM (Marki i Promenada) oraz Saturna (Targowek) i Electro World (Marki) i ani sladu po Toshibie :)

We wszystkich sklepach byly natomiast Sharpy XL2E i moglem je porownac z Samsungami. Swieca podobnie, w Samsungu troche ladniejsze kolory, ale zarowno seria M jak i F Samsunga ma juz szybe, ktora odbija swiatlo i to psuje caly efekt... !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja prawdopodobnie bede miał te toske pod koniec tego albo z początku przyszłego tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja myslalem o samsungu serii F ,nawet już go zamówiłem ale ostatecznie zdecydowalem sie na Sony KDL-40 X3500 . Jest to wypas i warty tych pieniedzy. Cena w alfamarket to 9000 PLN , w sklepie Sony jeszcze tego modelu nie ma a jakby był to wołaliby ok 14.000. Sony ma najnowocześniejszy Panel no i Brawia Pro - cudo.

Myślę , że nie popełnisz tego błędu co ja i zamówisz X3500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko KDL 46X3500 kosztuje 13k PLN to jednak spora roznica vs 8k za Sharpa czy Samsunga. Wolalbym chyba jednak kupic cos tanszego a 5k, ktore mi zostaloby wykorzystac na BluRay i jeszcze by bylo na piwko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sony jest przereklamowane sygnal sd na tych które widziałem słaby hd to na wszystich jest dobry

widzialem soniacza x2000 obok samsunga seri chyba m i obraz lepszy był na samsungu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sc77' post='66793' date='07.11.2007, 09:48 ']Wszystko ok tylko KDL 46X3500 kosztuje 13k PLN to jednak spora roznica vs 8k za Sharpa czy Samsunga. Wolalbym chyba jednak kupic cos tanszego a 5k, ktore mi zostaloby wykorzystac na BluRay i jeszcze by bylo na piwko ;)[/quote]

W zasadzie tym postem zamknąłeś "cierpienia młodego wertera" - ;)

W podaje przez ciebie cenie - jest tylko jeden warty dłuższej uwagi FullHD w rozmiarze 46 - czyli XL2.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='madmax33' post='66779' date='07.11.2007, 02:50 ']Hej, ja myslalem o samsungu serii F ,nawet już go zamówiłem ale ostatecznie zdecydowalem sie na Sony KDL-40 X3500 . Jest to wypas i warty tych pieniedzy. Cena w alfamarket to 9000 PLN , w sklepie Sony jeszcze tego modelu nie ma a jakby był to wołaliby ok 14.000. Sony ma najnowocześniejszy Panel no i Brawia Pro - cudo.

Myślę , że nie popełnisz tego błędu co ja i zamówisz X3500 :rolleyes:[/quote]

Z tego co wiem to Sony X3500 i Samsung serii F86 mają te same panele, a różnią się jedynie elektroniką. A czy ta różnica jest warta dopłaty kilku tysięcy złotych? Moim zdaniem nie, więc dlatego zamówiłem w końcu Samsunga 40F86.
Podobne opinie można przeczytać na avsforum w temacie poświęconym porównaniu tych telewizorów.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie braliście pod uwagę nowych modeli Philipsa np. 40 cal 47 cali 52 cale z serii PFL9632D 10 .
To TV które najlepiej sobie radzą z sygnałem SD już drugi rok Philips odbiera za nie nagragy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cuba' post='66872' date='07.11.2007, 20:14 ']To TV które najlepiej sobie radzą z sygnałem SD już drugi rok Philips odbiera za nie nagragy .[/quote]

Ja naprawde nie rozumiem, po co brac pod uwage jakosc sygnalu SD w tv FULL HD? Przeciez i tak kazdy podlaczy je pod jakas cyfrowa platforme. Telewizory LCD nie sa tworzone pod SD, ich mozliwosci widac dopiero przy czyms naprawde dobrym (HD DVD, BD, tv cyfrowa HD). Jak dla mnie to po prostu marnotrastwo pieniedzy, tak jakbym kupil dom 500 m2 a mieszkal w nim sam... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsy te to mają prawdziwe 3ms , Sharpy to mają 4x3ms widziałem test z samochodzikiem blado wypadł, kontrasty to wszystko kłamstwo jedni liczą x4 inni x10, Sony w katalogu podaje statycznie i dynamicznie to ich plus, ale czy piszą prawdę? i te ich panele 10bit co to ma być pierwszy raz słyszę jak to są panele Samsunga i to zawsze dostają je z opóźnieniem minimum pół rocznym, jak to się ma do przetwarzania 12 bit w Philipsach. Po prostu jeden wielki bełkot marketingowy nic z tego, co podają nie jest wiarygodne!! Wszyscy czepiają się do odblaskowej powłoki matrycy Samsunga tylko wszystkie CRT tak miały i jakoś ludzie oglądali TV niech ktoś, kto ma mat przyłoży kawał szyby to się na pewno zdziwi pozytywnie jak obraz nabrał głębi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...