Skocz do zawartości
Cezy001

Toshiba 47z3030DG – subiektywne opinie użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='maniek750' post='75200' date='21.12.2007, 10:38 ']Moze juz ktos sprawdzal te nastawy? Rzeczywiscie lepiej???[/quote]

Ustawiłem dzisiaj te parametry zgodnie z tym co było na tym hiszpańskim forum. I sam nie wiem czy to jest ok czy nie. Wydaje mi się trochę to wszystko za ciemne i mało esencjonalne. Ale z drugiej strony oglądałem do tej pory telewizję na ustawieniach fabrycznych, które są dosyć jaskrawe i już sam nie wiem jak powinno być.
Obraz testowałem tylko na SD i zastanawiam się na podstawie jakiego sygnału dobierali te parametry. Wiadomo, że do gier np. lepszy jest obraz dynamiczny a do filmów nieco bardziej stonowany.
A jakie są wasze odczucia? Kombinował ktoś coś z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='baxter' post='75336' date='22.12.2007, 01:00 ']mam jest piękny rozkminiam go[/quote]
chodzi wspaniale nie mam nic do powiedzenia na nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gęsior' post='75624' date='23.12.2007, 23:23 ']Ustawiłem dzisiaj te parametry zgodnie z tym co było na tym hiszpańskim forum. I sam nie wiem czy to jest ok czy nie. Wydaje mi się trochę to wszystko za ciemne i mało esencjonalne. Ale z drugiej strony oglądałem do tej pory telewizję na ustawieniach fabrycznych, które są dosyć jaskrawe i już sam nie wiem jak powinno być.
Obraz testowałem tylko na SD i zastanawiam się na podstawie jakiego sygnału dobierali te parametry. Wiadomo, że do gier np. lepszy jest obraz dynamiczny a do filmów nieco bardziej stonowany.
A jakie są wasze odczucia? Kombinował ktoś coś z tym?[/quote]

Ustawiłem dzisiaj parametry "portugalskie" i .....jakoś to mi nie odpowiada. Rzeczywiście jakieś to mdłe i dla mnie za ciemne. Testowalem na DiscaveryHD i MGM z N-ki, przy ustawieniu "dokładne skanowanie". Myślę, że trzeba poczakać na inne propozycje. Sam nie mam czasu na zabawę z ustawieniami koloru tym bardzej, że nie mam żadnego punktu odniesienia. Chyba na razie zdam się na ustawienia fabryczne - chociaż są zbyt lukrowate jak na mój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mojego taż ustawiłem przy innej matrycy i jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezy001' post='66429' date='05.11.2007, 15:27 ']Witam,
Większość stara się zrobić test obiektywny a ja nawet nie próbuję ;-)

Poniższe to w pełni subiektywne oceny a w domu nie miałem innego LCD TV, więc nie odnoszę się do innych modeli. Mam 3,5 metra do TV. Zmieniłem z CRT 32” Loewe Aventos na 47z3030DG. Mam go od tygodnia.

Podłączyłem Polsat Echostar 616 (Euro – Euro) do TV
DVD Onkyo – sprzed 3 lat (Euro – Euro) do TV
Divix Bellwood 301U (Euro – Euro ) ale połączone do SAT
Komputer DVI - HDMI

No I teraz wrażenia:

Wygląd:
Bardzo ładny he he (oczywiście subiektywnie J). Ale co ważne w domu wygląda znacznie lepiej niż w sklepie. Mi się podoba, żonie, dzieciom a i pies wygląda na zadowolonego. Podoba mi się również obrotowa podstawę, która jest solidna. W porównaniu do „kloca” CRT wnętrze salonu dużo zyskuje.

Złącza:
Brak wejścia dźwięku w postaci „chinch” to lipa straszna. Największa wada tego TV !!! Podłączanie dźwięku z komputera jest przez to znacznie utrudnione a koszt przecież dla producenta żaden. Reszta jest więcej niż wystarczająca. No może d-sub z full hd by się przydał, ale po dvi-hdmi działa super a nowe karty często sub-a nie mają, więc problem pomijalny.
Może są kable DVI + chinch => HDMI musze poszukać.

Dzwięk
Bardzo dobry do TV, ale do filmów i gier będę używał oczywiście amplitunera.

TV (Polsat cyfrowy)
Tu napiszę jak wszyscy jak dobry sygnał i jeszcze w 16:9 (np. Polsat sport) no to naprawdę TV pokazuje co potrafi. Niestety w więcej niż połowie przypadków jakość nie jest idealna. Im dalej od telewizora tym lepiej. Pierwsze 2 dni miałem wrażenie, że kupiłem za duży telewizor, bo na moim CRT wyglądało to lepiej. Było to spore rozczarowanie biorąc pod uwagę cenę TV. Ale po pewnym czasie po zabawie z ustawieniami (zmniejszona jasność i kontrast) wyłączyłem podbicie czerni sygnał jest OK. nawet na słabych kanałach. W „najcięższych” przypadkach ustawiam format obrazu na 4:3 i wtedy każdy kanał jest „ładny”. Mam wtedy 37 calowy telewizor 4:3. ;)

DVD
Bardzo przyjemny obraz i z 3,5 bez zastrzeżeń a bez problemu można oglądać z 1,5 metra. Oglądanie filmów jest dużo przyjemniejsze niż na „starym” CRT. Określenie kino domowe nabrało teraz nowego znaczenia :D.

Divix
O dziwo nie ma dramatu i przyzwoity jakościowo Divix niewiele gorzej wygląda niż DVD. Ale ilość filmów w tym formacie będzie znacznie ograniczona. Jak kino to kino.

Komputer
Tutaj jestem po prostu zachwycony, chociaż mam jeden kłopot. Niektóre małe czcionki przy 1980x1080 są rozmyte. Nie umiem sobie z tym poradzić. Jest to mały kłopot, bo w grach nie występuje.
Gry w full hd na tym TV to naprawdę odlot. Próbowałem:
Fifa08
Virtua Tenis 3
Gost Recon 2 (mam za słaby komp żeby pograć się uruchamia)
SpiderMan friend and a Foe - gram z synem :D

I za każdym razem szczęka na ziemi

Przeglądarka Opera
Musi być opcja powiększania obrazu na 200% (w opcji Widok) bo inaczej nie da się przeczytać mniejszych czcionek. Po ustawieniu na 200% można serfować z kanapy 3,5 metra od ekranu. Po prostu super sprawa. A jak fajnie filmiki z youtube wyglądają to aż dziwne biorąc pod uwagę ich rozdzielczość. Tu też jest mały problem z najmniejszymi czcionkami (w nagłówkach kart)

Zdjęcia i filmy z PC
Jest bardzo dobrze ale troszkę głupiał przy rmvb nie centrując obrazu na środku. Nie znam się na tym formacie, więc może to wina odtwarzacza na PC. Zdjęcia wyglądają bajecznie, ale to trochę przez to, że TV „podkręca” kolory. Te same zdjęcia na monitorze LCD są mniej kolorowe i chyba bardziej naturalne. Oglądanie zdjęć z kanapy na takim TV to naprawdę duża przyjemność.

Czarny – Czarny jest dla mnie naprawdę czarny. Po uruchomieniu 4:3 pasy po bokach są tak czarne, że nie mam do tego żadnych zastrzeżeń.

Kąty – Tutaj trochę się bałem czytając opinie, ale nie mam z tym żadnego problemu. Bez problemu mogę oglądać TV po kątem 45 stopni tak „do obiadu” bo stół mam pod takim właśnie kątem. Jak oglądam film i tak siedzę na wprost.


Podsumowanie:

Jestem bardzo zadowolony z zakupu :))

Jest prawdopodobne, że połączenie za pomącą Euro – component dało by lepszy rezultat, ale na razie nie sprawdzałem, bo i tak kupię niedługo jakąś ofertę z dekoderem HD.
To samo dotyczy DVD tam jest chyba component – hmmm dopiero teraz o tym pomyślałem to musze sprawdzić[/quote]
Witam!
Mam proste pytanie: demontowałeś może podstawę telewizora? Wiem, że trzeba odkręcić chyba 4 śruby. Były z tym jakiś problemy? Nie chciałbym przecierać przetartych ścieżek. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdaje sie ze nie padla odpowiedz w kwestii buczenia - nie ma nic takiego - no moze ledwo slyszalny mruczenie jesli przylozy sie ucho do tv i w pomieszczeniu jest cisza, w momencie gdy obok wlaczam n'recorder no juz nie ma mowy o jakimkolwiek dziweku ;P

dostalem w rece ten sprzecik kilka godzin temu

czern akceptowalna, katy raczej slabe - z 45 stopni jest jasno, rogi sa podswietlone troche bardziej niz srodek - ale jak dla mnie nie ma problemu
(podstawka sobie dobrze radzi z obracaniem)

jesli chodzi o wybor wielkosci - ja ogladam z ok 1,5 metra - tv kiepsko (dicovery hd ok) - ale komp: doskonale - filmy hd: bez zarzutu

generalnie jestem zadowolony

z tym ze pokazaly sie 2 sub piksele - bardzo nie przeszkadzaja - ale sa,
orientuje sie ktos jak wyglada gwarancja pod tym katem?

edit:

testowalem hiszpanskie ustawienia - sa niezle - ale ja wprowadzilem male poprawki (ustawialem na pauzie na discovery hd majac obok panel z matryca spmva (fujitsu scenicview p19-2 )

czerwony +3 [b]+3[/b] -6
zielony -15 +3+4
nirbieski+3 0 -8
Amar. -1 +6 -2
Magent [b]-4[/b] [b]-7[/b] [b]-7[/b]
Cyan 0 -12 +7
Backlight: 28
Contrast: 100
Brightness: 49
Colour: [b]34[/b]
Tint: +7
Sharpness: -30
Black Stretch: Off
MPEG NR: Low
DNR: Auto
Colour Temp: [b]naturalna[/b]

mi bardziej odpowiada - jak ktos ustawil lepiej to prosze o info Edytowane przez megadrech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy juz bylo... ale czy ktos porownywal stojace obok siebie 42" oraz 47" ? Wiem ze w tych modelach rodzaj matryc jest ten sam, ale czy np 47" swieci inaczej chociazby ze wzgledu na wieksza powierzchnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem odnosnie "wielkości" 42 czy 47, słyszałem że matryca w 47 jest lepsza (nawet w opisie jest lepszy kontrast), jeżeli ktoś jest w temacie proszę o pomoc w sobotę odbieram to cacko i mam do wyboru te dwie wielkości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='miodzio11' post='91028' date='13.03.2008, 23:49 ']mam podobny problem odnosnie "wielkości" 42 czy 47, słyszałem że matryca w 47 jest lepsza (nawet w opisie jest lepszy kontrast), jeżeli ktoś jest w temacie proszę o pomoc w sobotę odbieram to cacko i mam do wyboru te dwie wielkości[/quote]
kolezko jesli cie stac biez 47 nie bedziesz zalowac ja mam zf46 i wiem ze dzisiaj bym kupil 52 chociaz przed kupnem mojego uwazalem ze 46 to i tak za duzo jak na moje potrzeby ale sie przyzwyczaisz i 42 wyda ci sie malutki a co do matryc nie wiem wiec sie nie wypowiem na ten temat ale zf jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie odleglosc od tv jest w tej chwili 2-2.2 metra, obawiam sie ze 47 bedzie mnie meczylo poniewaz tv ogladam dziennie jakies 3-6 godzin.

jakies wskazowki co zrobic? wybor miedzy 40zf a 47Z, nie wiem co robic:) z jednej strony obawa ze 47 bedzie za duzy z drugiej ze 40 za maly. mialem juz 42 i bylo ok ale wiadomo zawsze zostaje jakis niedosyt:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Norbunio' post='91106' date='14.03.2008, 12:06 ']u mnie odleglosc od tv jest w tej chwili 2-2.2 metra, obawiam sie ze 47 bedzie mnie meczylo poniewaz tv ogladam dziennie jakies 3-6 godzin.

jakies wskazowki co zrobic? wybor miedzy 40zf a 47Z, nie wiem co robic:) z jednej strony obawa ze 47 bedzie za duzy z drugiej ze 40 za maly. mialem juz 42 i bylo ok ale wiadomo zawsze zostaje jakis niedosyt:)[/quote]
ja siedze po 15 godz i jak nie mniejsze wieczorem kontrastu i podswietlenia to jest lipa bola oczy ,ale po regulacji jest ok
a wieczorami przed kompem siedze do drugiej w nocy a komp jest podłaczony do lcdeka. Wlaczam tv o 11 i wylaczam o 2 w nocy. Dasz rade
jesli cie stac kup sobie 47
moja odleglosc t od 2,5 do 3,5 m decyzja nalezy oczywiscie do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie boje sie ze mam zbyt mala odleglosc od tv ktorej nie moge zmienic bo mnie blokuje sciana. raczej zostane przy rozmiarze 40"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wybrałem 47z, odpaliłem, pooglądałem i teraz zastanawiam się czy 52 nie była by lepszym wyborem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do tego modelu to rewelacja, wymaga tylko troszkę regulacji i jest super. Myślę że wybór był dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem, zaplacilem po 2 dniach tv u mnie. Obraz jest ok ;). Przesiadka z CRT na LCD wymaga przyzwyczajenia. Jak pierwszy raz odpalilem N'ke to troche sie zalamalem. Kalibracja zrobila swoje. Obraz wyglada ok. Nie mozna powiedziec ze idealny, na zadnym lcd obraz nie bedzie taki jak na crt :/

Edytowane przez Gundz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i mam swoją 42z3030. Po pierwszych ustawieniach obraz zrobił się super i przy dobrym sygnale SD przestałem widzieć różnice pomiędzy moim juz byłym CRT(a był dobry).Mam narazie trzy pytania:
- xbox360 podłączony po componencie bezpośrednio do tv daje obraz 1080p i czy napewno to jest 1080p.
- xbox360 podłączony po componencie do ampli onkyo 605 i dalej po HDMI do tv nie daje obrazu 1080p. Ktoś we czemu?
- tryb kino gdy ogladam sat podłączoną przez ampli nie jest aktywny. Czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej toshibie 47z3030 naliczyłem 12 bad pixeli :rolleyes: mają kolory: zielony, niebieski i czerwony. TV mam od trzech miesięcy. Czy wiadomo komuś od ilu bad pixeli tv jest kwalifikowany do wymiany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wie ktos jak zdemontowac "kurza lapke" na ktorej tv stoi ? Nie chce czegos urwac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gundz' post='99556' date='01.05.2008, 09:45 ']Czy wie ktos jak zdemontowac "kurza lapke" na ktorej tv stoi ? Nie chce czegos urwac :/[/quote]

Miałem ten sam problem /47Z3030/. Dokładnie już nie pamiętam, ale chyba trzeba wykręcić 5 ? dużych śrub z tyłu. Nawet jak się pomylisz to bez problemu 'nie tę" wkręcisz z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ten sam problem z nogą od z 3030 może to pomoże:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9848"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9848[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='megadrech' post='87356' date='21.02.2008, 21:55 ']Contrast: 100
Brightness: 49
Colour: [b]34[/b]
Tint: +7
Sharpness: -30
Black Stretch: Off
MPEG NR: Low
DNR: Auto
Colour Temp: [b]naturalna[/b]

mi bardziej odpowiada - jak ktos ustawil lepiej to prosze o info[/quote]

Contrast: 70 (zalecane ustawienie maksymalne - przy zwiększaniu tego ustawienia dalej nie widać znaczącej poprawy bieli a może pojawic się clipping)
Brightness: 42 (najniższe ustawienie przy którym widoczne są paski skali szarości wg płyty kalibracyjnej)
Poświetlenie: 28 (przy wyższych wartościach stają sie wyraźne poświaty w rogach ekranu)
Sharpness: 4
Black Stretch: Off
MPEG NR: Low
DNR: off (nie za bardzo widze różnicę pomiędzy off a auto)
Colour Temp: zimny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie rozdzielczości przy podpięciu laptopa! Załóżmy, że kupiłbym laptopa z bly-ray'em albo HD-DVD i chciał go podpiąć do 47z3030 przez hdmi. I tu pojawia się moje pytanie, czy laptop musi mieć matrycę WUXGA czyli 1920x1200 żeby wyświetlić na tv w full HD film?? Czy wystarczy że ma 1440x900 a full hd i tak wyświetli?? Czy karta graficzna musi być jakaś specjalna do tego ? Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zbigi21' post='108231' date='27.06.2008, 18:35 ']Mam pytanie odnośnie rozdzielczości przy podpięciu laptopa! Załóżmy, że kupiłbym laptopa z bly-ray'em albo HD-DVD i chciał go podpiąć do 47z3030 przez hdmi. I tu pojawia się moje pytanie, czy laptop musi mieć matrycę WUXGA czyli 1920x1200 żeby wyświetlić na tv w full HD film?? Czy wystarczy że ma 1440x900 a full hd i tak wyświetli?? Czy karta graficzna musi być jakaś specjalna do tego ? Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to proszę o odpowiedź.[/quote]
nie no oczywiście że nie musi, w tej chwili piszę z laptopa z natywną rozdzielczością dużo niższą 1280x800 czy coś ten tegez podłączonego to monitora z rozdzielczością 1680x1050, ludzie którzy piszą że rozdzielczości muszą być takie same zwykle nie potrafią ustawić kilku prostych rzeczy w sterownikach

tym bardziej będzie to poprawnie działać w laptopie wyposażonym w hdmi czyli niejako z definicji przeznaczonym do wyświetlania rozdzielczości HD na ekranie telewizora :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje ustawienia wygladają następująco:

Ustawienia obrazu
Podświetlenie: 65
Kontrast: 60
Jasność: 60
Kolor: 34
Odcień: 0
Ostrość: +5
Poziom Czerni: WYŁ
Redukcja Szumu MPGE: WYŁ
DNR: Auto
Temperatura Koloru: Natural

Auto Kontrola Podświetlania: WYŁ
Tryb Kina: WŁ
Stabilizacja Obrazu: WYŁ
Active Vision M100: WŁ
Wybór xvYCC: Auto
3D Zarządzanie kolorami: WŁ
Dopasowanie Koloru Podstawowego:
CZE: 0 -2 0
ZIE: -4 +3 +4
NIE: +3 0 -8
ZÓŁ: -1 +6 -2
MAG: -1 -3 -4
CYJ: 0 -12 +7

Pozdrawiam,
Jarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...