Skocz do zawartości
Cezy001

Toshiba 47z3030DG – subiektywne opinie użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Większość stara się zrobić test obiektywny a ja nawet nie próbuję ;-)

Poniższe to w pełni subiektywne oceny a w domu nie miałem innego LCD TV, więc nie odnoszę się do innych modeli. Mam 3,5 metra do TV. Zmieniłem z CRT 32” Loewe Aventos na 47z3030DG. Mam go od tygodnia.

Podłączyłem Polsat Echostar 616 (Euro – Euro) do TV
DVD Onkyo – sprzed 3 lat (Euro – Euro) do TV
Divix Bellwood 301U (Euro – Euro ) ale połączone do SAT
Komputer DVI - HDMI

No I teraz wrażenia:

Wygląd:
Bardzo ładny he he (oczywiście subiektywnie J). Ale co ważne w domu wygląda znacznie lepiej niż w sklepie. Mi się podoba, żonie, dzieciom a i pies wygląda na zadowolonego. Podoba mi się również obrotowa podstawę, która jest solidna. W porównaniu do „kloca” CRT wnętrze salonu dużo zyskuje.

Złącza:
Brak wejścia dźwięku w postaci „chinch” to lipa straszna. Największa wada tego TV !!! Podłączanie dźwięku z komputera jest przez to znacznie utrudnione a koszt przecież dla producenta żaden. Reszta jest więcej niż wystarczająca. No może d-sub z full hd by się przydał, ale po dvi-hdmi działa super a nowe karty często sub-a nie mają, więc problem pomijalny.
Może są kable DVI + chinch => HDMI musze poszukać.

Dzwięk
Bardzo dobry do TV, ale do filmów i gier będę używał oczywiście amplitunera.

TV (Polsat cyfrowy)
Tu napiszę jak wszyscy jak dobry sygnał i jeszcze w 16:9 (np. Polsat sport) no to naprawdę TV pokazuje co potrafi. Niestety w więcej niż połowie przypadków jakość nie jest idealna. Im dalej od telewizora tym lepiej. Pierwsze 2 dni miałem wrażenie, że kupiłem za duży telewizor, bo na moim CRT wyglądało to lepiej. Było to spore rozczarowanie biorąc pod uwagę cenę TV. Ale po pewnym czasie po zabawie z ustawieniami (zmniejszona jasność i kontrast) wyłączyłem podbicie czerni sygnał jest OK. nawet na słabych kanałach. W „najcięższych” przypadkach ustawiam format obrazu na 4:3 i wtedy każdy kanał jest „ładny”. Mam wtedy 37 calowy telewizor 4:3. ;)

DVD
Bardzo przyjemny obraz i z 3,5 bez zastrzeżeń a bez problemu można oglądać z 1,5 metra. Oglądanie filmów jest dużo przyjemniejsze niż na „starym” CRT. Określenie kino domowe nabrało teraz nowego znaczenia ;).

Divix
O dziwo nie ma dramatu i przyzwoity jakościowo Divix niewiele gorzej wygląda niż DVD. Ale ilość filmów w tym formacie będzie znacznie ograniczona. Jak kino to kino.

Komputer
Tutaj jestem po prostu zachwycony, chociaż mam jeden kłopot. Niektóre małe czcionki przy 1980x1080 są rozmyte. Nie umiem sobie z tym poradzić. Jest to mały kłopot, bo w grach nie występuje.
Gry w full hd na tym TV to naprawdę odlot. Próbowałem:
Fifa08
Virtua Tenis 3
Gost Recon 2 (mam za słaby komp żeby pograć się uruchamia)
SpiderMan friend and a Foe - gram z synem :P

I za każdym razem szczęka na ziemi

Przeglądarka Opera
Musi być opcja powiększania obrazu na 200% (w opcji Widok) bo inaczej nie da się przeczytać mniejszych czcionek. Po ustawieniu na 200% można serfować z kanapy 3,5 metra od ekranu. Po prostu super sprawa. A jak fajnie filmiki z youtube wyglądają to aż dziwne biorąc pod uwagę ich rozdzielczość. Tu też jest mały problem z najmniejszymi czcionkami (w nagłówkach kart)

Zdjęcia i filmy z PC
Jest bardzo dobrze ale troszkę głupiał przy rmvb nie centrując obrazu na środku. Nie znam się na tym formacie, więc może to wina odtwarzacza na PC. Zdjęcia wyglądają bajecznie, ale to trochę przez to, że TV „podkręca” kolory. Te same zdjęcia na monitorze LCD są mniej kolorowe i chyba bardziej naturalne. Oglądanie zdjęć z kanapy na takim TV to naprawdę duża przyjemność.

Czarny – Czarny jest dla mnie naprawdę czarny. Po uruchomieniu 4:3 pasy po bokach są tak czarne, że nie mam do tego żadnych zastrzeżeń.

Kąty – Tutaj trochę się bałem czytając opinie, ale nie mam z tym żadnego problemu. Bez problemu mogę oglądać TV po kątem 45 stopni tak „do obiadu” bo stół mam pod takim właśnie kątem. Jak oglądam film i tak siedzę na wprost.


Podsumowanie:

Jestem bardzo zadowolony z zakupu ;))

Jest prawdopodobne, że połączenie za pomącą Euro – component dało by lepszy rezultat, ale na razie nie sprawdzałem, bo i tak kupię niedługo jakąś ofertę z dekoderem HD.
To samo dotyczy DVD tam jest chyba component – hmmm dopiero teraz o tym pomyślałem to musze sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 kluczowe pytania:
1. Jak z buczeniem? Pojawiły się opinie że niestety wystepuje w tym modelu buczenie.
2. W specyfikacji telewizora widnieje sie opcja PaP - jak to się ma w rzeczywistości?
3. Ile dałeś za ten telewizor (jesli można wiedzieć, może żona nie czyta ;) ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='miecio4' post='66430' date='05.11.2007, 16:35 ']Mam 3 kluczowe pytania:
1. Jak z buczeniem? Pojawiły się opinie że niestety wystepuje w tym modelu buczenie.
2. W specyfikacji telewizora widnieje sie opcja PaP - jak to się ma w rzeczywistości?
3. Ile dałeś za ten telewizor (jesli można wiedzieć, może żona nie czyta ;) ?)[/quote]


1. Albo nie ma albo ja nie słysze. Posłucham dzisiaj w nocy jak będzie bardzo cicho
2. Chyba chodzi o to że moższ mieć obrac z PC i równocześnie mały obraz TV (widać na jednym ze zdjęć w tescie 42z3030)
3. 7 650 PLN ale kupowałem dwie sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Cezy001' post='66429' date='05.11.2007, 15:27 ']Komputer
Tutaj jestem po prostu zachwycony, chociaż mam jeden kłopot. Niektóre małe czcionki przy 1980x1080 są rozmyte. Nie umiem sobie z tym poradzić. Jest to[/quote]
Dzięki z podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Gmeru w swoim teście 42" pisał o tym, że czcionki są lepiej widoczne, jeśli ostrość się zredukuje do 0. Spróbuj, może to pomoże.
Cytat z testu: "Po pierwszym podłączeniu nastąpił wyraźny problem z ostrością czcionek. Okazało się, że należy zjechać z poziomem ostrości i wszystko wróciło do normy. Ciekawe zjawisko. Oczywiście rozdzielczość została ustawiona na 1080p"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Cezy001' post='66436' date='05.11.2007, 15:55 ']1. Albo nie ma albo ja nie słysze. Posłucham dzisiaj w nocy jak będzie bardzo cicho
2. Chyba chodzi o to że moższ mieć obrac z PC i równocześnie mały obraz TV (widać na jednym ze zdjęć w tescie 42z3030)
3. 7 650 PLN ale kupowałem dwie sztuki[/quote]

a w jakim sklepie kupiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goratha' post='66445' date='05.11.2007, 17:54 ']a w jakim sklepie kupiles?[/quote]

digitalo.pl (chyba sponsor tego forum) ale wybór wynikał z fizycznej lokalizacji sklepu no i ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam egzotyczną prośbę .

Zaciemnione pomieszczenie - z kompa leci CZARNA bitmapa .

Jak spisuje się podświetlenie i jak określiłbyś jakość tej CZERNI ? :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='66447' date='05.11.2007, 18:08 ']A ja mam egzotyczną prośbę .

Zaciemnione pomieszczenie - z kompa leci CZARNA bitmapa .

Jak spisuje się podświetlenie i jak określiłbyś jakość tej CZERNI ? :)
Pzdr.[/quote]

Prześlij mi taki plik z czarną bitmapą na priva i poczekaj do niedzieli bo kompa odłączyłem na razie od TV. W weekend podłącze znowu i sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Niektóre małe czcionki przy 1980x1080 są rozmyte[/quote]
a ustawiłeś w kompie wygładzanie czcionek na ClearType?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='offroad' post='66471' date='05.11.2007, 20:16 ']a ustawiłeś w kompie wygładzanie czcionek na ClearType?[/quote]

A gdzie szukać tej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Cezy001' post='66481' date='05.11.2007, 20:26 ']A gdzie szukać tej opcji?[/quote]
prawy przycisk myszy na pulpicie>właściwości>wygląd>efekty>użyj następującej metody wygładzania krawędzi czcionek ekranowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Cezy001' post='66446' date='05.11.2007, 17:01 ']digitalo.pl (chyba sponsor tego forum) ale wybór wynikał z fizycznej lokalizacji sklepu no i ceny.[/quote]

a z ciekawości czy digitalo.pl sprzedaje te TV z polską gwarancją dystrybutora ?
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='photosmart' post='66489' date='05.11.2007, 22:07 ']a z ciekawości czy digitalo.pl sprzedaje te TV z polską gwarancją dystrybutora ?
pzdr[/quote]

Hmm sprawa nie jest oczywista. Jest faktura z numerem TV ale gwarancji nie. Dzwoniłem do serwisu Toshiba i powiedzieli że o ile model jest w ofercie na Polskę i mam fakturę to z serwisem problemu nie będzie. Na piśmie tego nie mam ale po pierwsze mam do sklepu nie za daleko po drugie jest szansa że słowa dotrzymają.

a ustawiłeś w kompie wygładzanie czcionek na ClearType?

Teraz już tak :rolleyes: . Ale sprawdzę rezultat dopiera w piątek wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako ze tez mam zamiar kupić tę Toshibę tyle ze 42'' a tez mam w sumie niedaleko do tego sklepu możesz coś powiedzieć więcej o tym sklepie? jak poszło załatwienie sprawy ile trwało jak obsługa?
mają sklep czy tylko internet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='offroad' post='66515' date='05.11.2007, 23:29 ']mają sklep czy tylko internet?[/quote]
Tak ja pisałem kupiłem 2 sztuki. Ja znalazłem sklep i model, dzwoniłem do Toshiba itp. a kumpel pojechał po sprzęt - taka spółka :rolleyes: . Także ja fizycznie tam nie byłem. Z jego „relacji” zrozumiałem, że sklep jest przy głównej drodze i że wszystko poszło OK. Tak jak powinno być. Teraz już do niego nie zadzwonię, ale dużo więcej Ci chyba i tak nie powiem. Jak do nich dzwoniłem to mówili że jak się umówisz to mogą zrobić prezentację tej Toshiby. Ale to już sobie z nimi ustalaj. Ciekawe jest to, że numer telefony był tylko na aukcji w Allegro a na ich stronie już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy istnieje możliwość zrobienia fotki najlepiej macro na statywie tych nieostrych literek z komputera?
żeby litery były "natywnie" należy nie włączać opcji Clear Type

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='darek53' post='66538' date='05.11.2007, 23:59 ']czy istnieje możliwość zrobienia fotki najlepiej macro na statywie tych nieostrych literek z komputera?
żeby litery były "natywnie" należy nie włączać opcji Clear Type[/quote]

Nie mam statywu, ale coś wykombinuje w weekend i postaram się w niedziele wrzucić. Fotek jeszcze nie dodawałem, ale może dam rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezy001' post='66537' date='05.11.2007, 22:57 ']Tak ja pisałem kupiłem 2 sztuki. Ja znalazłem sklep i model, dzwoniłem do Toshiba itp. a kumpel pojechał po sprzęt - taka spółka :) . Także ja fizycznie tam nie byłem. Z jego „relacji” zrozumiałem, że sklep jest przy głównej drodze i że wszystko poszło OK. Tak jak powinno być. Teraz już do niego nie zadzwonię, ale dużo więcej Ci chyba i tak nie powiem. Jak do nich dzwoniłem to mówili że jak się umówisz to mogą zrobić prezentację tej Toshiby. Ale to już sobie z nimi ustalaj. Ciekawe jest to, że numer telefony był tylko na aukcji w Allegro a na ich stronie już nie.[/quote]

Oj, nie :) Adres i tel jest caly czas na stronie Digitalo . Wiem, bo do nich wczoraj dzwonilam, Jest na koncu spisu z lewej strony, w wierszu "kontakt". I mnie powiedzieli , ze daja gwarancje producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko natury technicznej, czy ustawijąc paramery obrazu (jasnośc, kontrast, polepszacze obrazu it.) menu zakrywa cały obraz czy widac coś na ekranie ?
i pytanie drugie, czy na efekt działania odpowiednich polepszaczy trzeba powierdzić jego załaczenie czy widac to natychmiast po przełaczniu ... nie wiem czy dośc jasno to wyjasniłem :)

dzieki z góry za odpowiedź

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='goratha' post='66626' date='06.11.2007, 12:20 ']Oj, nie :) Adres i tel jest caly czas na stronie Digitalo . Wiem, bo do nich wczoraj dzwonilam, Jest na koncu spisu z lewej strony, w wierszu "kontakt". I mnie powiedzieli , ze daja gwarancje producenta[/quote]

Fakt jest kontakt - nie zauważyłem. A "daja gwarancje producenta" oznacza że dają fakturę z numerem TV którą Toshiba uznaje. (albo mnie wprowadzili w błąd).

Co do kwestii/pytań techniczno-funkcjonalnych to robię listę :) i postaram się odpowiedzieć w niedzielę po weekendowych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezy001' post='66643' date='06.11.2007, 12:55 ']Fakt jest kontakt - nie zauważyłem. A "daja gwarancje producenta" oznacza że dają fakturę z numerem TV którą Toshiba uznaje. (albo mnie wprowadzili w błąd).

Co do kwestii/pytań techniczno-funkcjonalnych to robię listę :rolleyes: i postaram się odpowiedzieć w niedzielę po weekendowych testach.[/quote]

A jeszcze pytanie o kraj produkcji. Testy, z tego co wiem , byly robione na Toskach angielskich, Czego mozna sie spodziewac po produktach z polskiej fabryki toshiby- ktore juz sa w sprzedazy, np w Digitalo wlasnie, Czy bedzie to taka sama jakosc, czy beda usterkowe i niedporacowane jak wszystko, co w nowych montowniach lapie "choroby wieku dzieciecego"? Moze jednak warto dac wiecej pnz i kupic made in GB? Co o tym sadzicie??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Cezy001' post='66449' date='05.11.2007, 19:18 ']Prześlij mi taki plik z czarną bitmapą na priva i poczekaj do niedzieli bo kompa odłączyłem na razie od TV. W weekend podłącze znowu i sprawdze.[/quote]




[url="http://www.pbase.com/jackcnd/1080p_tests"] [b]ZESTAW PLANSZ TESTOWYCH 1080 [/b] [/url]

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goratha' post='66658' date='06.11.2007, 15:11 ']A jeszcze pytanie o kraj produkcji. Testy, z tego co wiem , byly robione na Toskach angielskich, Czego mozna sie spodziewac po produktach z polskiej fabryki toshiby- ktore juz sa w sprzedazy, np w Digitalo wlasnie, Czy bedzie to taka sama jakosc, czy beda usterkowe i niedporacowane jak wszystko, co w nowych montowniach lapie "choroby wieku dzieciecego"? Moze jednak warto dac wiecej pnz i kupic made in GB? Co o tym sadzicie??????[/quote]

Chyba się mylisz bo mój TV ma na tabliczce z tyłu napisane że jest złożony w UK ("Assembled in UK"). Ale ja taki pewien nie jestem czy to taka duża zaleta czy też wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maniek750' post='66786' date='07.11.2007, 08:53 ']Czy wie ktos czy ten TV jest na obrotowej podstawie?[/quote]

Tak ma. (wystraczyło z uwagą przeczytać mój pierwszy post)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...