Skocz do zawartości
dlukasik

problem n-boxem piszczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z n-boxem. Tym problemem jest to, że n-box mi piszczy na niektórych kanałach oraz w stanie czuwania, a przestaje jak wyjmę kabel od anteny. Co mam z tym zrobić ? Co mogło się stać, że tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwarcie w złaczu F anteny albo uszkodzenie( zwarcie) jednej z polaryzacji konwertera. W najgorszym przypadku uszkodzenie głowicy nBoxa. Ku przestrodze. Nigdy nie wyciągaj kabla od anteny gdy nbox jest podłaczony do prądu. nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem jest z całą serią nboxów - BXZ. Ja mam już trzeci i dalej piszczy. Czekam aż w sklepach pojawi się nowa seria. Wcześniejsze z serii BSK nie piszczą ale trudno będzie je dopaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doładnie, a ja zastosowałem się do wcześniejszych postów, sprawdziłem wszyskie Fki, konwerter i du... Wychodzi na to, że problem powszechny. Seria BXZB jest walnięta. Na BSKA nie ma problemu ale ciężko je dostać (sa starsze). Dziś dzwoniłem do Germanosa we Wrocku i Panie powiedziały, że pod koniec listopada (17go) dostały pismo z n-ki ze wszyskie nboxy, które przyszły po 17 listopada nie powiny juz piszczeć (seria BXZB). Jutro jade wymienić, dam znac czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to samo - również seria BXZB. W punkcie n-ki kazali mi przynieść nboxa do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
A może jest ktoś komu model z serii BXZB nie piszczy. Byłem dziś w Germanosie i sprzedawca powiedział mi że ma 10 sztuk i wszystkie piszczą. Ma je po świętach odesłać do N-ki. Ja też mam taką piszczałkę. Przyczyną jest transformator przetwornicy, który piszczy przy zmianie polaryzacji konwertera (zmiana napięcia z 13V na 18V i zwiększone obciążenie w tym czasie). Dlatego piszczenie jest słyszalne tylko na części kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem n a raczej dostałem w promocji 0 zł.Dekoder piszczał od początku , wymieniłem go na nowy ,drugi piszczał jeszcze głośniej.Wymieniłem na nowy ,trzeci po tygodniu zaczął piszczeć.W punkcie n nawet nie sprawdzali sprzętu tylko dawali nowy.Wniosek z tego że problem z piszczącymi dekoderami jest duży.
PS. Czekam na nową serię i wymienię to piszczące białe pudło na nowe ( 4).
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym tak szybko raz tego nboxa z kartą do sedesu,wode spuścił i byłby spokój.............nie piszczałby,,,,,,,,
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zainstalowałem NKĘ - oglądamy ogladamy i coś piszczy , mieliśmy włączoną zmywarkę z żona, zmywarka jak kończy jak to nazywam pranie to piszczy. Cały czas myślałem że to zmywarka , ale okazało się że to NOWA GENERACJA piszczy głośniej :). W poniedziałek idę do punktu sprzedaży. Podobno tak jest z tymi Bezetkami Beeski nie piszczą też podobno. Acha wiszał się na początku co Godzinę. Na razie NKA to Stara Generacja jak dla mnie a nie Nowa.

Pozdro
Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem n-boksa , 2 -gi nie pisczy ale za to się zawiesza tak samo jak pierwszy. Po weekendzie będę wymieniał na trzeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem taki cierpliwy, bo myślałem, że to piszczenie to tak być musi :)
lecę wymienić :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uważaj na zwisy n boxa dzisiaj biorę trzeciego jestem ciekaw ile jeszcze , no może będę miał wreszcie szczęście.

NIE ZAPESZYĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z piszczącymi box'ami będzie jeszcze występował przez pewien czas, bo w większości punktów bxz'tki albo leżą, albo są tam dowożone...

Zastanawia mnie częstotliwość występowania "piszczących"... jeden klient oddał już 2 dekodery, bo piszczały, natomiast inni nie mają takiego problemu... albo nie słyszą;) albo to może być problem stricte indywidualny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy proszę o pomoc, bo mi piszczy ale tylko w wypadku kiedy wrzuce EPG, i wtedy się zaczyna jakby jakieś zwarcie było. Co z tym zrobić ? co może się dziać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Wg. mnie piszczy bo tak ma HDD Samsung.
U mnie też tak mam. HDD w n-boxie bzyka. Podkładam ściereczki itp. Wygłuszam.

Sposób nr. 1.
[1] Miękka ściereczka pod gumowe nóżki n-box-a.
[2] Mały orót o mały kąt. To daje ulgę dla uszu na chwilę. Wibrujące tależe HDD powodują drgania urządzenia i urządzenie przedmiotowe wraca z uporem maniaka na bolesną pozycję.

W sumie: problem jest bolesny. Ale mechaniczny.
RADA:
Skręcamy obudowę n-boxa "na chama" małym śróbokrętem od zaplecza.

Co Wy na to ? Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszczy w pewnej serii białasów układ zasilania po wejściu na polaryzację V. Buczy dysk w czarnym dopóki temu nie zaradzimy. Mój sposób? Na Recordera stawiamy Xboxa 360. Cisza jak makiem zasiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety mam pecha i wymieniłem już 5 dekoder HDTV (wszystkie z serii BXZB) a jeszcze kilka odrzuciłem już w samym sklepie bo też piszczały.
Zaczyna mnie już męczyć to udawadnianie, że nie jestem wielbłądem i że dekoder piszczy tonami wysokiej częstotliwości.
Na ogół w punktach przedstawicieli włączone są cały dzień "piszczałki" i jak przychodzę i mówię, że piszczy to przedstawiciele nie słyszą, albo nie chcą słyszeć.
Napisałem reklamację do ITI i zaproponowałem, żeby rozwiązali umowę z ich winy skoro nie są w stanie dostarczyć dekodera, który nie piszczy.
Odpisali mi, że mam wymieniać i że niby kiedyś piszczały, a teraz już nie piszczą. Aaaa i jeszcze łaskawie darowali mi 50% jednej miesięcznej opłaty.
Oczywiście powołali się na swoja badziewną umowę i że każda ze stron może wypowiedzieć umowę z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, ale oczywiście oni nie wypowiedzą, a jeśli ja to zrobię to będę musiał zapłacić karę 200zł.
Zastanawiam się nad kilkoma wariantami dalszego postępowania z ITI:
1) zgłoszenie sprawy do Rzecznika Konsumentów i do Rzecznika Praw Obywatelskich
2) pozwanie ITI do sądu w jakimś procesie zbiorowym (na pewno tysiące ludzi mają ten sam problem)
3) zrobienie ekspertyzy w laboratorium i udowodnienie, że pisk wysokiej częstotliwości wydawany przez dekoder HDTV jest szkodliwy dla zdrowia.
Jeżeli ktoś ma jakieś inne propozycje, jak zakończyć tę beznadziejną współpracę z telewizją n (ITI) przed wygaśnięciem umowy (15 miesięcy) to chętnie się z nimi zapoznam.
Jeżeli ktoś zna kogoś, kto wytoczył proces ITI z tego powodu to również byłbym zainteresowany kontaktem z taką osobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...