Skocz do zawartości
B737 Captain

Test SONY KDL-40W3000

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo zaskakujący test. Czytałem juz go rano. Ciekawe i chyba niespodziewane jednak wyniki testu. Testujący jest zachwycony. Wyglada na to, ze nowe tv Sony wygrywają z konkurencją jeżeli chodzi o szczegóły w ciemnych obrazach tzw "szczegółowość czerni" - również w samych superlatywach piszą o tym na avforums o modelu X3000/X3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='deniro24' post='63765' date='17.10.2007, 09:44 ']Bardzo zaskakujący test. Czytałem juz go rano. Ciekawe i chyba niespodziewane jednak wyniki testu. Testujący jest zachwycony. Wyglada na to, ze nowe tv Sony wygrywają z konkurencją jeżeli chodzi o szczegóły w ciemnych obrazach tzw "szczegółowość czerni" - również w samych superlatywach piszą o tym na avforums o modelu X3000/X3500.[/quote]
Pierwsze testy serii X3500/3000 i W3000 wskazują na to, iż nowe modele Sony z górnej półki posiadają bardzo wysoki poziom czerni jak na LCD zmniejszając tym samy dystans do najlepszych plazm Pioniera KURO. Nie jest to ten sam poziom, lecz różnica nie jest już tak znacząca. Recenzje te wskazują także na inną istotną przewagę LCD od Sony na innymi LCD, czyli na bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Widocznie 10-bitowy panel oraz systemy poprawy kolorów, jakie zastosowało Sony maja znaczenie.
Na minus nowym Soniakom trzeba zapisać chyba dosyć przeciętne przetwarzanie sygnału SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac nie ma telewizorow idealnych, jak juz jest super czer, to nagle buczy :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jtd' post='63771' date='17.10.2007, 10:12 ']jak widac nie ma telewizorow idealnych, jak juz jest super czer, to nagle buczy :rolleyes::)[/quote]
Hi,
no właśnie posiadam ten TV od 2 tygodni i faktycznie buczą wentylatory. W związku z tym, iz troszke mnie to wkurza please o info czy to jest mankament każdego egzemplarza X3500 czy tylko mój.

...poza tym jednym mankamentem TV super - czerń jest naprawde super
pozdr.

Edytowane przez baarthez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='deniro24' post='63765' date='17.10.2007, 09:44 ']Bardzo zaskakujący test. Czytałem juz go rano. Ciekawe i chyba niespodziewane jednak wyniki testu. Testujący jest zachwycony. Wyglada na to, ze nowe tv Sony wygrywają z konkurencją jeżeli chodzi o szczegóły w ciemnych obrazach tzw "szczegółowość czerni" - również w samych superlatywach piszą o tym na avforums o modelu X3000/X3500.[/quote]


Hmm, z ciekawością zapoznałem się z testem. Bo z wcześniejszych recenzji innych tv jasno wynika, że gość jest dość kompetentny.

Przyznam, że jakoś nie wywnioskowałem z tego testu iż recenzujący jest zachwycony. Może nie jestem zbyt biegły w tym języku, ale zdanie:"I'm disappointed at the quality of video processing on Sony KDL40W300" czy też "Scaling and deinterlacing only average" chyba nie wyrażają jednoznacznego zachwytu :rolleyes:. Poziom czerni i owszem, sporo przyjemnych regulacji w menu również, wreszcie należyte i nieprzesadzone odwzorowanie kolorów. Ale to chyba jeszcze nie są wszystkie składniki uprawniające do określania obrazu jako "zachwycający".

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachwycony, oj mocno zachwycony. :unsure:

W tym wortalu jest też poradnik selekcjonerski: czego nam potrzeba: :unsure:

[url="http://www.hdtvtest.co.uk/selector.php"]http://www.hdtvtest.co.uk/selector.php[/url]

Jakkolwiek ustawimy kryteria jemu zawsze wychodzi SONY W3000! Ciekawe, czyż nie? :lol:


R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupilem Sony KDL 40W3000 dwa tyg. temu.
Jesli ktos bylby zainteresowany tym modelem, to radze dobrze poszukac w necie - rozpietosc cen od 5700 do 10000 pln (!)
W samych sklepach Media Markt w Wawie ceny roznia sie od 7500 do 9999.

Jesli chodzi o sam TV...
Mialem problemy z dzwiekiem po kablu hdmi po podlaczeniu dekodera n-ki, ale okazalo sie, ze to kwestia konfiguracji dekodera (wlaczyl mi sie tryb DVI zamiast HDMI i dlatego byl obraz bez dzwieku, poza tym trzeba bylo wylaczyc w dekoderze DD).
Doszedlem do tego po 4 dniach :lol:

obraz w SD nie jest az tak zachwycajacy, choc moja zona mowi, ze jestem zboczony pod tym wzgledem :) (nikt nie oglada przeciez telewizji z odleglosci metra... a tylko w mniejszych odleglosciach widac slabsza jakosc sygnalu SD, ale to przeciez normalka we wszystkich LCD przy sygnale przez hdmi).

Matryca 10bit rzeczywiscie chyba duzo daje, odwzorowanie kolorow rewelacyjne, czern jest naprawde gleboka jak na LCD... Porownywalem ten model w kilku sklepach z innymi wieloma modelami przez kilka dni przed zakupem i jestem przekonany, ze to byl dobry zakup.

Obraz HD @ 1080i rzeczywiscie powala... Mam na mysli kolory, kontrast, oslawiona czern i ostrosc ... Tu chyba jest najwieksza przewaga tego modelu. Z ogleglosci pol metra nie widac pixeli :)
Generalnie moge siedziec i ogladac jedynie Discovery HD dla samej przyjemnosci delektowania sie jakoscia obracu :)
Swietnie tez sie sprawdza jako monitor w rozdzielczosci 1920x1080 (mam DVD jedynie na kompie na razie).

Niestety nie mam podlaczonego TV pod sprzed audio przez kabel optyczny. Lece po chinchach jedynie na stereo.
NIestety nie mam tez sprzetu to wyprobowania 1080p, a szkoda... :)

Ogolnie, nie jestem zadnym videofilem ani expertem ani nie pracuje w Sony :) ale w mojej subiektywnej ocenie jest rewelacyjny i smialo ten model polecam.
Zwlaszcza w cenie <6000 i biorac pod uwage fakt, ze zalapalem sie na 5 lat gwarancji.

ps. tak na koniec, moj starszy ode mnie brat, ktory ma fiola na punkcie jakosci sprzetu rtv (ale tez jest smiertelnikiem, nie audio/video-filem) zapytal mnie jaki w koncu tv kupuje. Odpowiedzialem mu "najlepszy". Na to on: "naprawde? W3000?"... :)
Of kors seria X jest jeszcze lepsza... ale juz poza moim zasiegiem. Choc moj poczatkowy budzet na tv mial byc w okolicach 3 tys., to nawet moja zona widzac roznice w jakosci obrazu w porownaniu z innymi TV dala sie namowic na dwa razy wiecej.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, moj model W3000 nie buczy. nic nie slychac. Za zalete uznaje tez metalowa rame frontowa.
Nienawidze, jak w jakimkolwiek sprzecie trzeszczy plastik jak w tanich chinskich zabawkach...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 46W3000!!! od ponad 2 miesięcy. Programy w HD rewelka - porównywałem z innymi tv, np sharp XL2, nie ma o czym gadać. SD w normie tak jak inni (lepiej lub gorzej w zalięności od nadawcy) Oglądam zarówno N-kę jak i C+. Sony bije na głowę konkurencję nie tylko głębią czerni ale i pozostałymi parametrami obrazu. A filmy z Blue Ray-a to marzenie. Cieszę się, że po wielomiesięcznych analizach rynku trafiłem w 10-tkę :):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='baarthez' post='64588' date='23.10.2007, 15:03 ']Hi,
no właśnie posiadam ten TV od 2 tygodni i faktycznie buczą wentylatory. W związku z tym, iz troszke mnie to wkurza please o info czy to jest mankament każdego egzemplarza X3500 czy tylko mój.

...poza tym jednym mankamentem TV super - czerń jest naprawde super
pozdr.[/quote]



Nic nie buczy, mam go od 2 tygodni, na samym początku były jakieś dziwne trzaski , ale teraz jest cichutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze W3000 nie posiada 100Hz.:unsure: może w następnej wersji będzie...........podobno wersja Japońska W5000 ma!!!pożyjemy zobaczymy,narazie 100Hz to luksus w telewizorach ale czasy sie zmieniaja i tylko patrzeć jak następna wersja "W" będzie mieć 100Hz....ale wracając do tematu ,sprzęt jest żeczywiscie super.Duuużo ustawień w MENU no i ten panel 10 bit to jest to hociasz obserwując obraz widać delikatny efekt "zachodzącego słońca"myśle ze całkowicie to wyeliminują panele 12-bit:)juz takie telewizory zaprezentowano na targach CES Las Vegas..........Jeszcze jedno odnosnie technologji 100Hz.:)sie rozpedziłem hehehe.Byłem w sklepie SATURN (warszawa ZŁOTE TARASY)stały blisko siebie 3 telewizory sony 46V3000/X3500/W3000 ten po lewej i po prawej nie mają tej technologij (100Hz) obraz na tym w środku (X3500) to po prostu poezja!!!obraz na tych bocznych był "nerwowy" ,skakał(za mało klatek(50Hz) na tym w środku coś pięknego!!napisy lecące od dołu ekranu bo chyba jakiś film sie właśnie zkonczył, przesuwały sie płynnie spokojnie,(nazwałem to zjawisko "przesuwały sie jak liść na wodzie;)"oglądajac to czułem sie zrelaksowany naprawde!!Nie jestem specjalista , znawcą ekspertem , ja tylko taki sprzęt sprzedaje,(sprzedawca)własnie zamówiłem telewizor W3000 na sklep i wstępnie sprawdziłem POLECAM!!być morze taki kupie kiedyś:) tak jak powiedziałem jest to sprzęt super i wystarczy każdemu normalnemu człowiekowi:), ale jakby nie patrzył nowoczesny telewizor musi mieć trzy podstawowe rzeczy Rozdzielczość 1920x1080p FULL HD,Panel 10-bit, i wspomniana technologie 100Hz reszta telewizorów to badziewie!!w tej chwili na rynku jest kilka dobrych telewizorów Samsung F86,Sharp XL2,Toshiba Z3030,Sony X3000 to jest ekstra klasa nie wszystkich będzie stać na taki sprzęt , całe szczęście sprzet tanieje bo wchodzą nowe technologie , W3000 kosztował prawie 10000tys a juz jest w cenie 5500, tylko patrzeć będzie kosztował około 4000tys;)dobra to na tyle ......pozdrawiam

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...