Skocz do zawartości
ein

UPC rusza z telewizja cyforwa oraz HD

Rekomendowane odpowiedzi

Troche pozniej niz zapowiadano (poczatek 2008) w koncu (jako ostani duzy operator UPC w Europie) doczekamy sie kablowki na wysokim (mam nadzieje) poziomie. Co jest w informacji najciekawsze? Ano to:
"Nieoficjalnie wiadomo, że UPC złożyło zapytania u producentów w Korei o ogromne liczby dekoderów kablowych, nawet o... 1 mln dekoderów HD, a podobno była nawet mowa o 7 mln dekoderów kablowych HD PVR i ....Bluetooth."
Czyli z grubej rury. Choc liczba mln dekoderow (nie mowiac o... 7 mln) wyglada hmmm nieprawdopodobnie ale UPC ma ambitne plany podboju rynku DVB-C, stad takie gigantyczne liczby.
Mam nadzieje, ze niebawem doczekamy sie konkretow co do oferty (czy premium pakiety beda w HD? czy pojawia sie dostepne na platformach cyfrowych kanaly HD i jakie?) oraz hardware (ot wspomniany BT jest interfejsem nadajacym sie do wymiany niezbyt wielkich plikow z urzadzeniami mobilnymi czy np do sterowania, niestety jako pelnoprawne medium sharingowe odpada... no wlasnie ciekawe jak bedzie z siecia?). Usluga triple (TV, fon, net) wymagala by skrzynki - prawdziwego kombajnu, ktora zapewnila by wszystkie te uslugi w ramach jednego urzadzenia. Oj... bedzie ciekawie. Moze czekanie (za dlugie dodajmy) na ruch UPC bedzie w koncu wynagrodzone? Oby!

[url="http://www.satkurier.pl/?sieci_kablowe/&kat=233&id=38187"]Cyfrowe UPC @ Satkurierze[/url] Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ta nowa usługa będzie tylko dostępna tylko w dużych miastach?
Bo widząc zamiary UPC (1 mln dekoderów) może UPC będzie może dostępne w mniejszych miejscowościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FROG' post='62853' date='10.10.2007, 16:26 ']A czy ta nowa usługa będzie tylko dostępna tylko w dużych miastach?
Bo widząc zamiary UPC (1 mln dekoderów) może UPC będzie może dostępne w mniejszych miejscowościach.[/quote]


No wiesz, nie przesadzaj, zadajesz pytania na które odpowiedzi nie zna nawt UPC, skoro dopiero składa zapytania do producentów sprzętu.

A milion to wcale nie tak dużo. Nie zapominaj, że UPC to nie jest jakiś lokalny dostawca usług, a firma działająca w całej Europie. Więc ten milion dekoderów, to kropla w morzu.

A oferta na pewno będzie dostępna w małych miejscowościach, więc nie musisz się martwić ...... i to na całym obszarze, zarówno Holandii jak i Belgii :blink: .

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='62860' date='10.10.2007, 17:30 ']No wiesz, nie przesadzaj, zadajesz pytania na które odpowiedzi nie zna nawt UPC, skoro dopiero składa zapytania do producentów sprzętu.

A milion to wcale nie tak dużo. Nie zapominaj, że UPC to nie jest jakiś lokalny dostawca usług, a firma działająca w całej Europie. Więc ten milion dekoderów, to kropla w morzu.

A oferta na pewno będzie dostępna w małych miejscowościach, więc nie musisz się martwić ...... i to na całym obszarze, zarówno Holandii jak i Belgii :blink: .[/quote]

Slawku z tego co zrozumialem z informacji na satkurierze to ten MILION JEST DLA POLSKI. I tu robi sie sensacyjnie - bo przy takiej zakladanej sprzedazy HD staje sie w najwiekszej sieci kablowej w PL STANDARDEM. Widac ze bardzo optymistycznie zakladaja ze ludzie beda na gwalt wymieniac telewizory na odbiorniki hd ready (no przed Pekinem pewnie sprzedawcy beda sie dwoic i troic - kto wie?).
Dlaczego nie gdzie indziej? Bo we wspomnianej Holandii dostarczycielem sprzetu jest Philips (no i gdzie tu ta Korea?) a w Belgii bodaj Thompson daje set-top-boxy.

Wlasnie skala zrobila na mnie wrazenie - bo raz ze przechodza na cyfryzacje (z czym UPC Polska jest beznadziejnie opozniona w stosunku do terazniejszego rynku) ale to tylko poczatek, bo za tym idzie pelen pakiet uslug - od HD, PVR i VOD po VoIP i szerokopasmowy net (ostatnio znowu zwiekszyli szybkosc do maks 20 mbit/s czyli zapachnialo moze nie Japonia z laczami 100mbit/s ale tym z czego sie ciesza Europejczycy na zachodzie). Trzeba dodac ze DVB-C ma generalnie znaczaco wieksze mozliwosci niz DVB-S(2) ...to normalny VOD, to nie bedaca w sferze odleglych planow a realnie istniejaca oferta bukietu uslug, to brak wylacznosci czyli szeroka oferta programowa (przynajmniej nie ma takich chorych zasad jak w platformach cyforwych), super szybki kanal zwrotny do uslugodawcy(dawcow) etc etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='62863' date='10.10.2007, 17:54 ']Slawku z tego co zrozumialem z informacji na satkurierze to ten MILION JEST DLA POLSKI. I tu robi sie sensacyjnie - bo przy takiej zakladanej sprzedazy HD staje sie w najwiekszej sieci kablowej w PL STANDARDEM. Widac ze bardzo optymistycznie zakladaja ze ludzie beda na gwalt wymieniac telewizory na odbiorniki hd ready (no przed Pekinem pewnie sprzedawcy beda sie dwoic i troic - kto wie?).
Dlaczego nie gdzie indziej? Bo we wspomnianej Holandii dostarczycielem sprzetu jest Philips (no i gdzie tu ta Korea?) a w Belgii bodaj Thompson daje set-top-boxy.

Wlasnie skala zrobila na mnie wrazenie - bo raz ze przechodza na cyfryzacje (z czym UPC Polska jest beznadziejnie opozniona w stosunku do terazniejszego rynku) ale to tylko poczatek, bo za tym idzie pelen pakiet uslug - od HD, PVR i VOD po VoIP i szerokopasmowy net (ostatnio znowu zwiekszyli szybkosc do maks 20 mbit/s czyli zapachnialo moze nie Japonia z laczami 100mbit/s ale tym z czego sie ciesza Europejczycy na zachodzie). Trzeba dodac ze DVB-C ma generalnie znaczaco wieksze mozliwosci niz DVB-S(2) ...to normalny VOD, to nie bedaca w sferze odleglych planow a realnie istniejaca oferta bukietu uslug, to brak wylacznosci czyli szeroka oferta programowa (przynajmniej nie ma takich chorych zasad jak w platformach cyforwych), super szybki kanal zwrotny do uslugodawcy(dawcow) etc etc...[/quote]


Myślę żę jednak źle zrozumiałeś. Pierwsza część jest co prawda o UPC Polska i co firma planuje, to znaczy przejęcie większych sieci kablowych.

A dalej jest o tym że UPC, i tu już zauważ nie UPC Polska, złożyło zapytania w Korei. Daję sobie głowę uciąć że chodzi o UPC ogólnie jako firmę, a nie akurat że UPC Polska złożyło takie zapytanie. Bo takie rozmowy prowadzi się na szczeblu możliwie najwyższym, z racji na skalę ewentualnych zakupów. Więc chyba za bardzo się podnieciłeś, że to nagle UPC w Polsce planuje wprowadzić usługi cyfrowej telewizji HD i wystąpiło z inicjatywą do Koreańczyków, a takie UPC w innych zamożnych krajach o tym nie myśli :blink:. Patrząc na historię działań tej firmy, to Polska była raczej w drugim rzucie wprowadzania nowych usług, a nie w pierwszym.

Przeczytaj jeszcze raz artykuł uważnie i dostrzeżesz te subtelne niuanse.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='62875' date='10.10.2007, 19:18 ']Przeczytaj jeszcze raz artykuł uważnie i dostrzeżesz te subtelne niuanse.[/quote]

Nie ma tu żadnych niuansów i sprawa jest prosta- chodzi o 1 mln dekoderów dla Polski. "Podobno co niektórzy zagraniczni dostawcy sprawdzali tę informację w Polsce, czy aby komuś coś się nie pomyliło w szacunkach". Poza tym UPC w Polsce ma ponad 1 mln abonentów TV kablowej więc o ile dekoderów ma się pytać ? Szczególnie że chce wykupić kolejne sieci. Inna sprawa że to moze być rozłożone na wiele lat np. 100-200 tys. rocznie.

"W drugim kwartale 2008 roku operator kablowy UPC Polska planuje wprowadzić usługę telewizji cyfrowej" - jak czytam że ktoś coś planuje za pół roku to wiem, że jak zobaczę to za rok to i tak będzie dobrze. Nie ma się czym podniecać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='seneka' post='62879' date='10.10.2007, 19:40 ']Nie ma tu żadnych niuansów i sprawa jest prosta- chodzi o 1 mln dekoderów dla Polski. "Podobno co niektórzy zagraniczni dostawcy sprawdzali tę informację w Polsce, czy aby komuś coś się nie pomyliło w szacunkach". Poza tym UPC w Polsce ma ponad 1 mln abonentów TV kablowej więc o ile dekoderów ma się pytać ? Szczególnie że chce wykupić kolejne sieci. Inna sprawa że to moze być rozłożone na wiele lat np. 100-200 tys. rocznie.[/quote]


Czemu nie zacytowałeś jeszcze tego zdania o 7 milionach dekoderów PVR :P. Jeśli w Polsce jest 1 milion abonentów UPC to wcale na ten przykład nie znaczy że 1 milion z nich korzysta z internetu z UPC i z telefonu UPC. Z telewizją cyfrową będzie tak samo, może co piąty lub co czwarty abonent, ostatecznie będzie zainteresowany. A nie chce mi się z kolei wierzyć, że na innych swoich rynkach będą chcieli zastosować inne rozwiązania, więc te dekodery HD przydadzą się w Holandii, Belgii czy też nawet na Słowacji. A takie liczby jak 1 milion zwykłych dekoderów i 7 milionów PVR to mącenie wody, żeby "powalić" konkurencję, a już na pewno mocno ją zaniepokoić. No ale jak ktoś chce wierzyć w takie liczby to cóż.... wolny kraj w końcu mamy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='62883' date='10.10.2007, 20:06 ']Czemu nie zacytowałeś jeszcze tego zdania o 7 milionach dekoderów PVR :P. Jeśli w Polsce jest 1 milion abonentów UPC to wcale na ten przykład nie znaczy że 1 milion z nich korzysta z internetu z UPC i z telefonu UPC. Z telewizją cyfrową będzie tak samo, może co piąty lub co czwarty abonent, ostatecznie będzie zainteresowany. A nie chce mi się z kolei wierzyć, że na innych swoich rynkach będą chcieli zastosować inne rozwiązania, więc te dekodery HD przydadzą się w Holandii, Belgii czy też nawet na Słowacji. A takie liczby jak 1 milion zwykłych dekoderów i 7 milionów PVR to mącenie wody, żeby "powalić" konkurencję, a już na pewno mocno ją zaniepokoić. No ale jak ktoś chce wierzyć w takie liczby to cóż.... wolny kraj w końcu mamy ;).[/quote]
Można odliczyć jeszcze kilka tysięcy użytkowników w Wałbrzychu. Tu UPC "kładzie lagę" na użytkownikach traktując ich jak dojne kozy. Koszmarna jakość obrazu, zaledwie 6 kanałów w stereo (w tym 3xTVP), kable wiszące na ścianach jak sznury do bielizny.
Ja bym chętnie zobaczył w Wałbrzychu niezaśnieżony obraz, dopiero po tym obraz HD. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 7 mln dekoderów kablowych HD PVR to rzeczywiście jakas dziwna liczba, bo wszystkich abonentów UPC ma 10 mln w Europie. SatKurier opiera się na plotkach i asekuruje się "...a podobno była nawet mowa o 7 mln" - zdanie jak z magla ;)
A te 1 mln dekoderów HD to rozumiem że dotyczy telewizji HD a nie usługi triple play i to byłoby w Polsce do zrealizowania przez 5- 10 lat. Szczególnie że tu będzie prawdopodobnie taka sytuacja: 1 dekoder= 1 telewizor. Jesli masz dwa LCD HD w domu to będziesz musiał mieć 2 dekodery tak jak jest to z odbiorem z tunera satelitarnego.

Edytowane przez seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='62875' date='10.10.2007, 19:18 ']Myślę żę jednak źle zrozumiałeś. Pierwsza część jest co prawda o UPC Polska i co firma planuje, to znaczy przejęcie większych sieci kablowych.

A dalej jest o tym że UPC, i tu już zauważ nie UPC Polska, złożyło zapytania w Korei. Daję sobie głowę uciąć że chodzi o UPC ogólnie jako firmę, a nie akurat że UPC Polska złożyło takie zapytanie. Bo takie rozmowy prowadzi się na szczeblu możliwie najwyższym, z racji na skalę ewentualnych zakupów. Więc chyba za bardzo się podnieciłeś, że to nagle UPC w Polsce planuje wprowadzić usługi cyfrowej telewizji HD i wystąpiło z inicjatywą do Koreańczyków, a takie UPC w innych zamożnych krajach o tym nie myśli ;). Patrząc na historię działań tej firmy, to Polska była raczej w drugim rzucie wprowadzania nowych usług, a nie w pierwszym.

Przeczytaj jeszcze raz artykuł uważnie i dostrzeżesz te subtelne niuanse.[/quote]

Oj widze, ze chyba ktos ma problemy z czytaniem. Slawek wez przeczytaj te informacje - wyraznie pisza o mln dla PL (dziwia sie ze az tyle, a 7-ke poddaja wogole w watpliwosc). Ty masz jakies swoje przypuszczenia (oparte zreszta na falszywych wiadomosciach) a oni info (czy wyssana z palca to sie zobaczy). Mylisz sie co do innych zamoznych - oni juz maja UPC Direct z HD na filach czy thompsonach wlasnie - widac nie wiedziales, no to czuj sie doinformowany. Stad tez moje dywagacje, ze ta Korea to jednak nowy rynek... chyba ze UPC generalnie planuje przejscie na sprzet koreanski ale tu juz sobie najzwyczajniej bajamy. Znaczy sie Slawku mylisz sie totalnie, bo inni, zamozniejsi maja juz cyfrowa TV, maja takoz HD z UPC (ba, nawet nasi nie duzo lepiej sytulowani bracia Czesi, Slowacy i na Wegrzech takoz maja)... warto wiec sprawdzic, zanim cos sie napisze. A czy sie "za bardzo podniecilem"? Coz - rynek nam sie bardzo szybko rozwija, konkurencja jest o lata swietlne do przodu (Multimedia glownie, satka to jakby inne buty) stad pewnikiem cisnienie na szybkie zniwelowanie przewagi. A dodatkowo gdybys czytal wywiad na WirtualnychMediach z mr Sowa (obecnie w Angorze, wczesniej w UPC Polska) to bys wiedzial, ze to nie sa jakies dyrdymaly, bo wprowadzenie jw cyfry, HD, PVR i VOD-a bylo planowane przez zarzad od dawna (fakt ze mowa byla o 1 kwartale - coz trzeba bedzie uzbroic sie w cierpliwosc).

Ekhmmm te "subtelne niuanse" Slawku to imho Twoja nadinterpretacja i chyba jednak niezbyt dokladne przeczytanie informacji jakie satkurier zapodal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='62910' date='10.10.2007, 23:51 ']Oj widze, ze chyba ktos ma problemy z czytaniem. Slawek wez przeczytaj te informacje - wyraznie pisza o mln dla PL (dziwia sie ze az tyle, a 7-ke poddaja wogole w watpliwosc). Ty masz jakies swoje przypuszczenia (oparte zreszta na falszywych wiadomosciach) a oni info (czy wyssana z palca to sie zobaczy). Mylisz sie co do innych zamoznych - oni juz maja UPC Direct z HD na filach czy thompsonach wlasnie - widac nie wiedziales, no to czuj sie doinformowany. Stad tez moje dywagacje, ze ta Korea to jednak nowy rynek... chyba ze UPC generalnie planuje przejscie na sprzet koreanski ale tu juz sobie najzwyczajniej bajamy. Znaczy sie Slawku mylisz sie totalnie, bo inni, zamozniejsi maja juz cyfrowa TV, maja takoz HD z UPC (ba, nawet nasi nie duzo lepiej sytulowani bracia Czesi, Slowacy i na Wegrzech takoz maja)... warto wiec sprawdzic, zanim cos sie napisze. A czy sie "za bardzo podniecilem"? Coz - rynek nam sie bardzo szybko rozwija, konkurencja jest o lata swietlne do przodu (Multimedia glownie, satka to jakby inne buty) stad pewnikiem cisnienie na szybkie zniwelowanie przewagi. A dodatkowo gdybys czytal wywiad na WirtualnychMediach z mr Sowa (obecnie w Angorze, wczesniej w UPC Polska) to bys wiedzial, ze to nie sa jakies dyrdymaly, bo wprowadzenie jw cyfry, HD, PVR i VOD-a bylo planowane przez zarzad od dawna (fakt ze mowa byla o 1 kwartale - coz trzeba bedzie uzbroic sie w cierpliwosc).

Ekhmmm te "subtelne niuanse" Slawku to imho Twoja nadinterpretacja i chyba jednak niezbyt dokladne przeczytanie informacji jakie satkurier zapodal.[/quote]


Po prostu staram się trzeźwo patrzeć na świat i ten milion dekoderów to mrzonki są. A informacja pewnie jest tak "pewna" jak i te 7 milionów PVR.

Gdybym nie miał od bardzo dawna do czynienia z telewizją kablową UPC, dawniej jeszcze jako PTK, to może bym i uwierzył. Problem to oni mają na początek taki tyci, że muszą wymienić całą infrastrukturę w "łykniętych" kablówkach. Roboty od groma, a gdzie tam do HD Panie. Oczywiście ofertę HD wprowadzą, ale czarno widzę taką masowość przedsięwzięcia. Medialność i owszem ale na masowość u 100% abonentów to bym nie liczył.

Co do samego artykułu to go przeczytałem i to uważnie. Ze sztuką niedomówień i marketingowego przedstawiania świata spotkałem się już nie raz i nie dwa :P. Jest tam odpowiedni zlepek zdań mający wywołać w czytelniku wrażenie iż to UPC Polska jest autorem gigantycznego przedsięwzięcia zamówienia milionów dekoderów w Korei. Ale przecież nie jest to tam nigdzie napisane [b]wprost[/b]. No powiedz sam, czy jest tam takie zdanie? Co zawsze daje furtkę, "no przecież nic takiego nie powiedzieliśmy, pewnie ktoś nas mylnie zrozumiał". To jest bardzo wygodna forma :D.

W kwestii świetlanych wizji roztaczanych przez Pana Sowę, to się nie będę wypowiadał, ale sporo było na ten temat na forum UPC. Ograniczę się tylko do stwierdzenia iż taka już jego robota, żeby takie rzeczy mówić, jakie to cuda niebawem zobaczymy i jaka kraina szczęśliwości nas czeka w ultranowoczesnej telewizji kablowej. Oczywiście życzę im im z całego serca żeby te wizje się sprawdziły. Sam mam kabel z UPC, co prawda tylko internet. Z TV zrezygnowałem, bo była właśnie za "nowoczesna" jakościowo ;) .

Ten cytowany tekst też jest ekstra, takie niby domysły, coś gdzieś zasłyszane, absolutnie kosmiczne liczby mające oszołomić, do tego zaniepokojona konkurencja. I żadnych konkretów. Toż to "klasyka gatunku" jeśli mogę tak to nazwać. Ale wrażenie zamierzone robi, a to jest najistotniejsze.

Ale niech Ci będzie, UPC Polska zamontuje niebawem w naszych domach milion dekoderów HD i bliżej nieokreśloną liczbę dekoderów HD PVR i to każdemu kto tylko poprosi. Zapłacą za te dekodery producentowi ze 200 mln dolarów i to wszystko zrobi niebawem UPC Polska :P. Więc faktycznie nie spierajmy się już o taką drobną kwestię.

Pozdrawiam
Sławek

EDIT
Ponieważ czuję się zdopingowany i niedoinformowany :) więc szukam i szukam. Znalazłem chyba wszystko co sie dało na temat powszechnej oferty UPC Digital w różnych krajach i ni czorta nie znalazłem nic na temat HD, ale jeszcze poszukam.... może coś przeoczyłem. Skoro piszesz że mają na Thomsonach i Philach to szukam dalej ... A jak mniemam chodziło Ci o UPC Digital? Bo Direct to jest telewizja satelitarna, a rozmawiamy o ofercie kablowej.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='62916' date='11.10.2007, 00:25 ']EDIT
Ponieważ czuję się zdopingowany i niedoinformowany :huh: więc szukam i szukam. Znalazłem chyba wszystko co sie dało na temat powszechnej oferty UPC Digital w różnych krajach i ni czorta nie znalazłem nic na temat HD, ale jeszcze poszukam.... może coś przeoczyłem. Skoro piszesz że mają na Thomsonach i Philach to szukam dalej ... A jak mniemam chodziło Ci o UPC Digital? Bo Direct to jest telewizja satelitarna, a rozmawiamy o ofercie kablowej.[/quote]

Fakt - Digital, nie Direct.

Holandia: [url="http://www.upc.nl/televisie/hdtv/"]HD UPC[/url] :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='62933' date='11.10.2007, 10:38 ']Fakt - Digital, nie Direct.

Holandia: [url="http://www.upc.nl/televisie/hdtv/"]HD UPC[/url] :P[/quote]


O widzisz, tu mnie dopadłeś :). Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że ten język jest dla mnie nieco kodowany :huh:. Ale faktem jest że Holandia zawsze była kolebką nowinek w UPC i tam się wszystko zaczynało. Ale skoro teraz ma się to zmienić i Polska ma się stać tym wiodącym "tygrysem" dla UPC, to pozostaje nam się tylko cieszyć.

Pozdrawiam

PS
Kumasz może coś w tym języku? Bo chętnie dowiedziałbym się coś o sprzęcie jaki stosują. Pewnie zresztą nie tylko ja, skoro to HD jest.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='62937' date='11.10.2007, 11:09 ']O widzisz, tu mnie dopadłeś :). Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że ten język jest dla mnie nieco kodowany :huh:. Ale faktem jest że Holandia zawsze była kolebką nowinek w UPC i tam się wszystko zaczynało. Ale skoro teraz ma się to zmienić i Polska ma się stać tym wiodącym "tygrysem" dla UPC, to pozostaje nam się tylko cieszyć.

Pozdrawiam

PS
Kumasz może coś w tym języku? Bo chętnie dowiedziałbym się coś o sprzęcie jaki stosują. Pewnie zresztą nie tylko ja, skoro to HD jest.[/quote]

Taki kozak to ja nie jestem (trzeba miec "r" niczym Tusk zeby sie w tym jezyku wyslowic) choc znajomych w Amsterdamie mam (niestety niczego sie od nich nie dowiem, bo... nie maja TV tylko wielkie akwarium z rybkami... czyli UHDTV :)).
Co do sprzetu - UPC podpisalo swego czasu duzy kontrakt z rodzimym Philipsem na dostawe sprzetu i jest to sprzet podobnej klasy co tuner Cyfry (niestety :P) Gdzies mialem jakies dokladniejsze dane nt tych skrzynek (bo sie zywo zainteresowalem gdy pojawily sie info nt polskiego HD UPC), jak znajde to zapodam. Szczesliwie (?) kto inny bedzie jw dostawca tunerow DVB-C i w sumie jest to dla nas - byc moze przyszlych klientow ichniej oferty - dobra wiadomosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popatrzcie co jest w Czechach z ich ofertą DVB-S, większość odbiorników DVB-S ma swój odpowiednik do DVB-C i DVB-T, szczególnie jeżeli jest producentem specjalizującym się w tunerach DVB ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Shadowriver' post='65211' date='27.10.2007, 16:29 ']Popatrzcie co jest w Czechach z ich ofertą DVB-S, większość odbiorników DVB-S ma swój odpowiednik do DVB-C i DVB-T, szczególnie jeżeli jest producentem specjalizującym się w tunerach DVB ;p[/quote]


U nas jest przecież podobnie. "Większość" czyli jeden :) model tunera ADB (N-Box), ma swój odpowiednik kablowy, stosowany w telewizji kablowej Multimedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko ADB (Moze nie wiesz ale robi też odpowiednik ADB-5800 (zwany też nboxem) dla T i wersje bezgłowicową do IPTV ;p), popularne w polskich kablówkach Technisaty też mają odpowiedniki do S i T, Fergosson też robi odpowiedniki do C, na pewno znajdziesz wiele firm które robi odpowiedniki swoich tunerów s dla C i T, u nas w Polsce się o nich nie mówi bo do C wybierają operatorzy, a T u nas w ogóle oficjalnie nie wystartowało ;] a do zrobienia takiego odbiornika starczy zmiana głowicy i demodulatora w tunerze S i lekkie podrasowanie oprogramowania. Edytowane przez Shadowriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem do kablówki UPC w Krakowie KDL-32V4500. Ku mojemu zaskoczeniu na cyfrówce nie wyłapał absolutnie nic... Z naziemnej bez problemu TVPHD i inne. W/g specyfikacji ma on tuner DVB-C. Zadzwoniłem do UPC i powiedzieli mi, ze bez ich tunera DVB nic nie złpie. Informacji na jakich częstotliwościach nadają cyfrówkę nie chcieli mi udzielić (pewnie tajne...). Albo gość miał racje i bez ich tunera rzeczywiście tego nie zdekoduje (chociaż wydawało mi sie, że przynajmniej wyłapie , ale wyświetli np. komunikat "zakodowane", czy "niedostepne" ), albo bez wykupienia paczki DVB te częstotliwości sa wycięte i TV nie ma prawa ich wyłapac. Może ktoś zna odpowiedzi na moje pytania? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...