Skocz do zawartości
paw

problem z DTS

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dość ciekawa zagadka nieśmiertelności dla was;/
Otóż dzisiaj w pewnym momencie(tzn.przy odpaleniu materiału) zaczął mi trzeszczeć,rwać się głos.
Zreinstalowałem pleyery,kodeki,sterowniki do karty dźwiękowej i nadal to samo,sprawdziłem kabel(coaxial),wymieniłem,sprawdziłem ampli i także wszystko gra.
I tak jest na każdym playerze z każdym filtrem,dekoderem ustawionym na SPIDIF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='61747' date='30.09.2007, 18:20 ']Dzisiaj dość ciekawa zagadka nieśmiertelności dla was;/
Otóż dzisiaj w pewnym momencie(tzn.przy odpaleniu materiału) zaczął mi trzeszczeć,rwać się głos.
Zreinstalowałem pleyery,kodeki,sterowniki do karty dźwiękowej i nadal to samo,sprawdziłem kabel(coaxial),wymieniłem,sprawdziłem ampli i także wszystko gra.
I tak jest na każdym playerze z każdym filtrem,dekoderem ustawionym na SPIDIF.[/quote]

bardzo mozliwe ze karta Ci siada i cos z jej procesorem odpowiedzialnym za kodowanie sciezek DTS jest nie tak, lub wyjscie spidif jest zjechane.

to czesto sie zdarza i taki problem trudno usunac, najlepiej sprawdzic jak masz mozliwosc na innej karcie dzwiekowej.

pozdrawiam
Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne jest to że dzisiaj wracam do domu i sobie jeszcze raz sprawdzam nic nie zmieniając filmy w DTSie i wszystko chodzi ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='61910' date='02.10.2007, 14:49 ']dziwne jest to że dzisiaj wracam do domu i sobie jeszcze raz sprawdzam nic nie zmieniając filmy w DTSie i wszystko chodzi ok.[/quote]

Dopiero teraz zobaczyłem twoją zabójczą kombinację : Asus + WiFi + DVB , na szczęście w tej konfiguracji nie widzę SB X-Fi

Problemem są przerwania, nie odpowiem Ci czy to wina samego Asusa czy pozostałych elementów składowych, ale efektem są lagi systemowe (mysz bezprzewodowa szaleje) ,
brak responsywności, przestery w audio, buczenie ... to tylko część objawów i nie wszystkie muszą wystąpić.

W moim przypadku na lagi pomogło pozbycie się z komputera karty Wi-Fi (wiem przy wbudowanej jest to problem, a po jej wyłączeniu zasoby mogą być i tak współ-użytkowane)
a na przestery wpięcie karty X-Fi w trzeci slot PCI od dołu, karta DVB poszła w drugi.

Poczytaj na necie z którym PCI twoja Wi-Fi współdzieli przerwania i wepnij w inny.

Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat karta dźwiękowa narazie zintegrowana;/.
Rzeczywiście z DVB zdarzają się szumy ale tylko w Progu w altdvb ostatnio oglądałem cyfra+HD i było ok.
Wifi nie mam jak się pozbyć bo w routerze działa w tej chwili tylko bezprzewodówka.
By cie jeszcze bardziej zdziwić jest jeszcze magiczna irda od pilota asusa,blutooth,10 centymetrów dalej jest odbiornik radiowy od pilota nki troche dale router :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...