Skocz do zawartości
  • 0
dawmac

Dolby Atmos z Pioneer LX85 + Parasound A5.1

Pytanie

Witam

Po kilku latach "abstynencji" audio / video ze wzgledu na przeprowadzki ponownie robie pokoj typowo kinowy. Na poczatek wygrzebalem troche "klockow" z tego co mi zostalo i postanowilem sprawdzic pewna teorie. Czy da rade zrobic dziwiek np 7.1 tak aby Amplituner Pioneer LX85 byl preampem dla kanalow przednich i centralny w polaczeniu z Parasound 5.1 a kanaly srodkowe i tylnie byly zasilane z amplitunera. Pomimo wielu porb i kombinacji sie nei udalo. Wzielem inny amp Onkyo 905 i tez sie nie udalo, kolejna Yamahe i tez brak efektu. Zawsze przod ok a tyl nie gra. Moze ktos z Was wie czy takie polaczenie jest moliwe ? Wczesniej mialem przedwzmacniacz maranz 8003 ale sie sprzedal ale on tez by max dal 5.1 bo tylko tyle ma koncowek mocy wzmacniacz. Prostym wyjsciem bylo by kupno nowego amplitunera ale mialem nie raz niby dory amp a zawsze bardzo slabo wypada w porownaniu z parasound. Dzisiaj tez porownujac dzwiek z LX85 + kolumny a LX85 jako pream + parasound to jest ogromna roznica. Moze ktos ma pomysl jak to ugryz ? Zaciekawil mnie ten forma Dolby Atmos i mam mozliwosc dac 2 czy 4 glosniki pod sufitem + boczne + tyl i bylo by fajnie i bardzo chetnie bym pozostawil swojego parasound. Ponizej zdjecie robocze :)

Jeszcze takei rozwiazanie przyszlo mi do glowy :) Procesor Emotiva BasX MC1 ( ale chyba nie obsluguje 8k a moze sie w przyszlosci przydac ) ale za to nie kosztuje worka pieniedzy. Teraz tylko pytanko czy taki procesor wystaruje parasauda z 5 koncowkami + jakis wzmak z min 4 kanalami. 

- aktualizacja :) udalo sie podpiac amplituner LX85 tak ze prcuje jako preamp dla 5 kanalow a 4 kanaly zasilane sa z ampltunera ale ..... musze wykombinowac jak do tego "dolozyc" dolby Atmos i mysle ze sa dwie mozliwoasci. 1. zmiana amplitunera z Dolby Atmos, cos dobrego aby nie tracic na jakosci gdy bedzie pracowal jako preamp np podczas sluchania w stereo ale taki klocek to okolice 10tys a ja po za dolby atmos to bede potrzebowal 4 koncowki ( moze 6 ) a pozostale beda zbedne lub drugie rozwiazanie zakup procesora np Emotiva BasX MC1 koszt okolo 7.5tys tylko jak to spiac aby  aktualny LX85 sluzyl jako koncowka mocy dla kanalow efektowych :) Kombinuje nadal .... 

 

WhatsApp Image 2023-06-16 at 22.18.22.jpeg

Edytowane przez dawmac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ostatnio straciłem trochę czasu na rozkminianiu jak uruchomić Atmosa i rozważałem 2 opcje w tym przedziale cenowym:

1) Denon X3800 ma wyjście pre out mógłbyś część kanałów podpiąć do Parasounda, a resztę ogarnąć z końcówek wbudowanych w Denona. Ostatnio była obniżka cen Denona…

2) Emotiva MC1 podłączona do Parasounda i czegoś jeszczez

Ja wybrałem opcje MC1+ plus Emotiva A500+wzmacniacz od stereo. Jak LX85 nie ma wejść na końcówkę mocy to chyba nic nie zdziałasz.

Edytowane przez gimzers
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

gimzers tez wybralem opcje 2. Czekam na MC1 tylko musze sprawdzic czy wysteruje nim LX85 aby zasilal 4 x kanaly sufitowe i dwa boczne, jak nie to bede kombinowal :) Parasound jest 5 kanalowy wiec przod, centralny i tylnie beda zasilane z niego. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 21.06.2023 o 22:48, gimzers napisał:

Ja wybrałem opcje MC1+ plus Emotiva A500+wzmacniacz od stereo. Jak LX85 nie ma wejść na końcówkę mocy to chyba nic nie zdziałasz.

zgadza sie, nie da rady amplitunera podpiac dlatego musialem zakupic koncowke mocy 6 kanalowa Emotiva BasX A6 Six-Channel Power Amplifier. Cena ok a malo na rynku jest takich klockow. Do zasilenia 6 glosnikow B&W M1 ( pozostaly mi z poprzednich systemow ) bedzie ok. Parasounf bedzie zasilal 5 glownych glsonikow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...