Skocz do zawartości
Woodolec

Regeneracja lamp projektorowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Nowa lampa do mojego projektora (Epson EMP-TW600) kosztuje ok. 1400 zł. Poniewaź leci już 1900 h, czas rozejżeć się za wymiennikiem.
Trafiłem na takie coś:
[url="http://www.videohead.com.pl/?kat=6&allegro=1"]http://www.videohead.com.pl/?kat=6&allegro=1[/url]
Wygląda to super. Pracownik zapewnia, że trwałość dorównuje oryginałowi. Cena jest znakomita.
-Czy ktoś regenerował kiedyś lampy do projektorów?
-Może regenerował w tej firmie?
-Jaka jest trwałość takiej lampy?
-Czy kolor świecenia jest identyczny?
-Czy trzeba kalibrować projektor?
Będę wdzięczny za sugestie na temat obniżki kosztów lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wymieniają palnik no nowy jak piszą ,lampa powinna świecić jak nowa.
Palnik to serce lampy jego trwałość to trwałość całej lampy.
Co do kalibracji i barw to sie nie wypowiadam, ale moim zdaniem wszystko powinno być OK.
Kiedyś juz pisałem że wymiana całej lampy to wyciąganie kasy, bo nie można wymienić samego palnika,
utrudnia to konstrukcja lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie tylko, czy będzie tak świecić dobrze jak oryginał ?
Prosił bym bardzo o odpowiedź po przetestowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Artsalah' post='60911' date='22.09.2007, 18:11 ']Pytanie tylko, czy będzie tak świecić dobrze jak oryginał ?
Prosił bym bardzo o odpowiedź po przetestowaniu[/quote]
Witam, w naszym serwisie naprawiamy projektory, jest trochę tego. Regerowalismy w tej firmie lampy i jest ok. Kwestia jest zogniskowania takiego żarnika zeby dal odpowiednie swiatlo, tej firmie sie to udaje jak narazie zwrotow nie bylo i znaczacych roznic nie widac. Mozna sie rozpisywac o niuansach ale jest to zbyteczne.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sewas' post='69085' date='22.11.2007, 00:49 ']Witam, w naszym serwisie naprawiamy projektory, jest trochę tego. Regerowalismy w tej firmie lampy i jest ok. Kwestia jest zogniskowania takiego żarnika zeby dal odpowiednie swiatlo, tej firmie sie to udaje jak narazie zwrotow nie bylo i znaczacych roznic nie widac. Mozna sie rozpisywac o niuansach ale jest to zbyteczne.
pozdrawiam[/quote]
Będę to powtarzał do upartego,co to znaczy zogniskować ŻARNIK w lampie która go nie posiada,
jeszcze raz to nie żarówka tylko palnik wyładowczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='niesfiec' post='69121' date='22.11.2007, 10:04 ']Będę to powtarzał do upartego,co to znaczy zogniskować ŻARNIK w lampie która go nie posiada,
jeszcze raz to nie żarówka tylko palnik wyładowczy.[/quote]
Witam, byc moze nie mam racji ale z tego co pamietam jeden z naszych serwisantów twierdzi ze wlasnie chodzi o uzyskanie tego pozadanego wycinka swiatla i miedzy innym sie wlasnie ogniskuje aby lustro dalo właśnie odpowiednie światło. Widziałem właśnie żle zoogniskowane i wygladało to tak ze kolory były słabe i słabiej świeci. No i widziałem taką maszynę co właśnie ustawia żarnik aby uzyskać pożądany efekt. Co ciekawe jedna z dużych firm produkujących lampy była w Polsce a lampy szły made in belgium np :rolleyes:
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem wymieniany palnik w swojej Cinezie. Różnic pomiędzy regeneracją a lampą nową nie widzę. Wręcz ten wymieniony palnik świeci jaśniej (ale to normalne na początku podobno). A różnica w cenie kolosalna. 2000zl - nowa lampa. 660zł palnik z wymianą i przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,,No i widziałem taką maszynę co właśnie ustawia żarnik aby uzyskać pożądany efekt."
Sewas w tej lampi nie ma żarnika!!!!!!!!!!!!!!!, lampy wyładowcze HMI, nie mają żarnika czyli drutu z wolframu w środku jak żarówka
stąd jej nazwa:) tam sa dwie elektrody pomiędzy,którymi świeci łuk elektryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='niesfiec' post='71357' date='04.12.2007, 11:28 '],,No i widziałem taką maszynę co właśnie ustawia żarnik aby uzyskać pożądany efekt."
Sewas w tej lampi nie ma żarnika!!!!!!!!!!!!!!!, lampy wyładowcze HMI, nie mają żarnika czyli drutu z wolframu w środku jak żarówka
stąd jej nazwa:) tam sa dwie elektrody pomiędzy,którymi świeci łuk elektryczny.[/quote]
Witam, dobra maszyna ustawia element, ktory swieci w lusterku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie - czy jest możliwa regeneracja lampy do Panasa PT-AE900 , w spisie jej nie znalazłem ale wolę spytać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam wątek, może się komuś przyda. Mam już 3 dzień lampę regenerowaną w Krakowie. W sumie 390 zł kosztów całkowitych (350 zł usługa, 40 zł przesyłka kurierem w obie strony). Lampa wysłana we wtorek o 16 wróciła w piątek o 16!
http://www.videohead.com.pl/
Pierwsze wrażenia zaskakująco dobre. Odcień tylko śladowo cieplejszy, ale może to złudzenie. Jak to na początku bardzo jasna. Rownomierność bardzo dobra (lepsza niż dożywającej swego kresu lampy oryginalnej po 4300 h). Projektor zachowuje się normalnie a zaryzykowałbym twierdzenie, że chodzi ciszej. W paru filmach lekki problem z gammą (zabite cienie). Ale czy to problem samej lampy?

Z technicznego punktu widzenia bez zarzutu, mógłbym oszukiwać i twierdzić że to nowa lampa oryginalna. Może troszkę więcej tego bałego „kitu” z tyłu lustra.
Regenerowana była lampa oryginalna, kupiona jako zamiennik tej, kupionej z projektorem. O ile ta z projektora cały czas działa i to nieźle po 4300 h, o tyle ta nowa (kupiona w sklepie Epsona) implodowała już po 1800 h! A mniej więcej od 1500 h zaczęłą szaleć. Musiałem dobierać nastawy niemal pod każdy film. Świeciła raz jaśniej raz ciemniej. W końcu podczas seansu wiatrak nagle zaczął wyć a potem puff!

Miałem jeszcze w zapasie lampę kupioną jako oryginalną w UK, ale okazała się podróbą (spoko, ebay zwrócił kasę). Niestety, jest tak ciemna (po 200 h) i tak zazielenia obraz, że traktuję ją tylko jako zamiennik w nagłych przypadkach. Ponieważ lampa oryginalna i nowa kosztuje ok. 1400 zł a w ciągu 4 lat jest to moja 4 lampa ( w tym jedno oszustwo i jeden badziew oryginalny), zdecydowałem się na zamiennik.

Jestem ciekawy jak z trwałością. Dowiem się za ok rok. Jeśli wytrzyma chociaż ze 1600 godzin z przyzwoitą jakością, moją następną lampą będzie regenerowana i z pewnóścią w tej samej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też regenerowałem u nich lampę do tv sony cena super czas wysyłki super lampa świeci już ok 4-5 miesięcy bez problemów

Przy tej cenie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...