Skocz do zawartości
slavoll

Radeon 2600 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Głupio mi,że tak bardzo angazujecie się w mój problem...ale wielkie dzieki.
Zalecane ustawienia w MPC z WMV Advance Profile Decoder, Haali Media Splitter (AR), Sonic Cinemaster @ Audio Decoder 4.2" nie przyniosło dobrego efektu...
Film sie przycina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='60066' date='13.09.2007, 20:41 ']VC-1 w Avi to by było dopiero jajo[/quote]
A proszę bardzo, oto jajo specjalnie dla Ciebie :) :
[url="http://forum.doom9.org/showthread.php?t=128943"]http://forum.doom9.org/showthread.php?t=128943[/url]

xvid w ts teoretycznie się da, ale nie ma multiplexera który by to zrobił. Ale w VLC można coś takiego uzyskać, niestety odczyta to tylko VLC czy mplayer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem podobną wersje z VC-1 ale720p w wmv, może to ten format?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maxiu za jajo :) ale do Wigilii jeszcze daleko
Teoretycznie wszystko się da ale napisałem to tylko po to by uzmusłowić że takich kombinacji sie nie używa.
Avi się zupełnie nie nadaje jako kontener do HD a xvid w ts sam gdzieś widziałem tylko po co ....


@slavoll

czy napewno jest to MPC HomeCinema ?
Na akcelerację VC-1 w playerach MPC i KMP za bardzo bym nie liczył, pomóc może jedynie tester posiadający grafę GF8500/8600 lub HD2400/2600
Sporo osób padło ofiarą bełkotu serwowanego przez producentów kart a te karty wspierają standardowo AVC i VC-1 tylko w PDVD , jeśli uda ci się uzyskać podobny efekt w innych playerach to będziesz uważać się za szcześliwca.
Pamiętaj tylko że x264 to nie to samo co h264 a jak dodać do tego kontener mkv to problem jeszcze bardziej się komplikuje, z plikami ts h264 nie ma takich problemów.

Dlatego właśnie okres testów wolę przeczekać a kartę zmienić dopiero jak wszystkie problemy zostaną rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='60081' date='13.09.2007, 22:46 ']Teoretycznie wszystko się da ale napisałem to tylko po to by uzmusłowić że takich kombinacji sie nie używa.
Avi się zupełnie nie nadaje jako kontener do HD a xvid w ts sam gdzieś widziałem tylko po co ....[/quote]
Jasne, chociaż na początku avi było często używane do reencodów, bo robiono je kodekiem xvid z dzwiękiem ac3 i do tego avi dobrze się nadawał. Tak samo z wmv9. Mam jeszcze sporo "produkcji" z ac3 i wmv9 w kontenerze avi. Wtedy po prostu jeszcze matroska nie przyjmowała wmv poprawnie. Teraz już matroska przyjmuje wszystko i jest imho najlepszym kontenerem.

[quote name='apatch' post='60081' date='13.09.2007, 22:46 ']Pamiętaj tylko że x264 to nie to samo co h264 a jak dodać do tego kontener mkv to problem jeszcze bardziej się komplikuje[/quote]
Zaraz, zaraz. x264 to nazwa kodeka będącego darmową implementacją standardu kodowania MPEG4 Part 10 (inaczej h.264 lub AVC). To jest ten sam kodek. Filtr Cyberlinka radzi sobie z x264 tak samo dobrze jak z h.264 z płyt HD-DVD/BD i nagraniami z satelity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='60084' date='13.09.2007, 23:10 '].... To jest ten sam kodek. Filtr Cyberlinka radzi sobie z x264 tak samo dobrze jak z h.264 z płyt HD-DVD/BD i nagraniami z satelity.[/quote]

Wszystko sie zgadza ale jeśli chodzi o akcelerację tych plików przez karty GF8500/8600 lub HD2400/2600 to już niestety nie.

Np. w tym przypadku jest mniej problemów z H264 w mkv niż x264, a efektem często jest ciemny ekran lub 20fps - pulldown

Copy&Paste z innego mojego postu

"Drążyłem ten temat na innym forum jeszcze przed premierą kart, choć wszyscy byli pewni że nie będzie z tym problemów.
Sprawa wygląda identycznie jak z kartami Nvidii.
H264 to nie to samo co x264 w kontenerze mkv, pierwsi użytkownicy zauważyli że karty z serii ATI 2400/2600 sprzętowo dekodują pliki x264 mkv z obciążeniem CPU nie przekraczającym 5 % lecz framerate spada do 20fps. Czasami co gorsza można zobaczyć jedynie czarny ekran przy włączonej akceleracji GPU.

Karty te operują na tzw. surowym strumieniu, by mkv' były odtwarzane sprzętowo trzeba użyć kodeka Cyberlinka (niezależnie w jakim programie), i tu właśnie jest problem, Cyberlinkowy "smart detector" wykonuje tzw. pull down niezależnie czy jest on potrzebny czy nie, w tym przypadku mamy już 24fps wiec jest całkowicie zbędny. Należałoby wyłączyć IVTC, ale nie ma takiej opcji, w momencie gdy wyłączy się DxVA pliki sa odtwarzane z prawidłowym fps'em.
Wina może tez leżeć po stronie splittera Haali.

A tutaj przykład podobnych problemów odtwarzania plików mkv na kartach 8500 z przeciwnego obozu KLIK

Nowy soft: Cyberlinka , Matroski lub sterowniki pewnie to poprawią "


Idę spać choć nie pomogliśmy autorowi postu to będzie mieć co czytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, czyli problem jest nie w kodeka tylko w sposobie "zapakowania" streamu. Czyli tak jak piszesz albo splitter matroski (albo sama matroska) albo Cyberlink są temu winne.

A co do autora wątku to dopóki nie sprecyzuje co próbuje odtworzyć, to zostają fusy albo lanie wosku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak,teraz już wiem,że to plik TS...
Hot Fuzz HD-DVD 1080p VC1.HDTracker.ts.
Taki wykryty format,jest widoczny po uruchomieniu poprzez KMP.
Sorry,że starciliśmy tyle czsu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja odświeżając temat zapytam czy już rozwiązano problem kodeka h264 i x264 z kartami hd 2400/2600 i nVidia PureVideo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='linuxlamer' post='98989' date='28.04.2008, 04:55 ']a ja odświeżając temat zapytam czy już rozwiązano problem kodeka h264 i x264 z kartami hd 2400/2600 i nVidia PureVideo?[/quote]

Problem może nie został rozwiązany ale na pewno został zidentyfikowany i był nie dawno wałkowany, wystarczy poszukać :) :

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9350"]LINK[/url]

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=10501"]LINK[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...