Skocz do zawartości
slavoll

Radeon 2600 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jestem szczęśliwym nabywcą tak dobrze zapowiadającej się karty...a jednak...
Zamieniłem GeForce 7600 GS na Nową ATI.
Nie widzę żadnej różnicy!Obciążenie procesora (Core2Duo 2.33) nie spadło!
Przy plikach H.264 dochodzi do 65%,a VC-1 do 50%.
Komputer podłączony jest przez DVI do 32-calowego Samsunga 1080i.
Mam najnowsze stery...

O czymś może zapomniałem,że ta karta w ogóle u mnie nie wspiera HD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakiego odtwarzacza używasz? PowerDVD 7.3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez właściwej konfiguracji filtra Cyberlinka w jakimkolwiek programie - zapomnij, w serii GF8500/8600 jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='59912' date='12.09.2007, 22:49 ']A jakiego odtwarzacza używasz? PowerDVD 7.3?[/quote]
Uzywałem zwykle kodecpacków.Power Dvd ,chciałbym tak skonfigurować,zeby chodził na innym playerze...
Jak konkretnie go ustawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instalujesz najnowszą matroskę

MPC - Options/ External Filters/ Add Filter/ Cyberlink H.264/AVC Decoder , ustawiasz go na Preffer

KMP - Options/Preferences/External Video Decoder/ H.264 Video wybierasz Cyberlink H.264/AVC Decoder

Options/Preferences/Internal Video Decoder/ odznaczasz H.264

Polecany renderer do takiej konfiguracji to VMR9, EVR lub Haali

Szczegóły znajdziesz na forum przy opisach programu KMP

Jeśli chcesz by działało w innym playerze który nie ma takiej konfiguracji to musisz stworzyć właściwe powiązania Grapheditem dla odpowiednich rodzajów plików i poustawiać priorytety filtrów programem DSFMgr ale to już wyższa szkoła jazdy.

Przy plikach x264 mkv możesz się natknąć na problem 20fps , na to nie poradzę nie mam takiej karty i nie znam pewnego rozwiązania, pogogluj tu też o tym było.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='slavoll' post='59929' date='13.09.2007, 04:28 ']Uzywałem zwykle kodecpacków.Power Dvd ,chciałbym tak skonfigurować,zeby chodził na innym playerze...
Jak konkretnie go ustawić ?[/quote]
Częsciowo pomogło...tzn,
AVC po konfiguracji z KMP wg Twoich ustawień jest ok.
Jednak z VC-1,niestety nie.
Ustawiłem go ,tak jak wskazałeś.
Jednak problem tkwi chyba ,gdzieś indziej.
Mianowicie...
W trakcie,gdy odtwarzam film,wchodzę w zakładke "filters" (KMP),podgladajac,jakich własnie uzywa kodeków do odtwarzanego filmu.
W przypadku AVC,widać jak Cyberlink "bierze udział" w odtwarzaniu.Przy VC-1 jest aktywny WMVideo decoder DMO,ale nie można w niego ingerować.
Dzięki GraphEdit,dowiedziałem sie,że ma on najwyższy priorytet,jednak nie mozna go zmienić (czyżby był to kodec Microsoftu zainstalowany razem z WMP11,którego nie da sie usunąć?).
Proszę Cie o pomoc ,raz jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i zgadza się, bo Apatch podał Ci recepte na h.264. A filtra VC-1 z pakietu PowerDVD chyba nie da się uzywać w innych playerach niz PowerDVD. Po prostu fitry nie chcą się za sobą łączyć.
W każdym razie jeszcze niedawno jak próbowałem to nie dałem rady, ale może teraz jest jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiesz może dlaczego Power Dvd,nie "widzi" napisów srt oraz innej ścieżki dzwiekowej,przy odtwarzaniu pliku filmowego a nie oryginalnej płyty...? Edytowane przez maxiuca
niepoprawne cytowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='slavoll' post='60012' date='13.09.2007, 17:13 ']A wiesz może dlaczego Power Dvd,nie "widzi" napisów srt oraz innej ścieżki dzwiekowej,przy odtwarzaniu pliku filmowego a nie oryginalnej płyty...?[/quote]
Nie cytuj sam siebie, proszę.
PowerDVD nie jest stworzone odtwarzania plików, stąd brak obsługi napisów i wielu ścieżek dźwiękowych (nie piszesz w jakim pliku, avi czy wmv)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='slavoll' post='60017' date='13.09.2007, 17:23 ']Cały czas mowa o tych samym formacie...VC-1.[/quote]
No ale w jakim kontenerze bo może być w WMV, AVI a nawet Matroska. Jeżeli to kontener WMV to PDVD powinien (teoretycznie) widzieć dodatkową ścieżkę. Właściwie wg. opisu to napisy też powinien widzieć i wyświetlać. Może znajdzie się na forum jakiś praktyk, który używa PDVD i pomoże Ci.
Z drugiej strony to piszesz, że ma zużycie procka przy VC-1 na poziomie 50%, więc czemu koniecznie chcesz mieć akcelerację sprzętową tego kodeka (chyba że dla zasady :( )?

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie...dla zasady.
Oto pełny tytuł pliku :Hot Fuzz HD-DVD 1080p VC1 .
Uzywam Haali Media Splitter oraz KMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='slavoll' post='60026' date='13.09.2007, 17:34 ']Oto pełny tytuł pliku :Hot Fuzz HD-DVD 1080p VC1 .[/quote]
Czyli rozumiem, że to jest po prostu kopia płyty HD-DVD czy jakiś reencode?
Napisz jaki dokładnie plik otwierasz w PDVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='slavoll' post='60038' date='13.09.2007, 19:11 ']Dokładnie o tej nazwie...[/quote]
Bez żadnego rozszerzenia (ts, avi, mkv, evo, mts)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym razem bez rozszerzenia.
Mam jednak też pliki ze wspomnianymi przez Ciebie rozszerzeniem,np TS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile waży ten hot fuzz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16,2 Gb...
Odpala sie i chodzi ładnie na Powed DVD,gdyby nie brak napisów i innej scieżki dzwiekowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavoll ma pewnie ukryte wyświetlanie rozszerzeń :)

Daje głowę że to remux w mkv ewentualnie w ts, [b]musisz mieć ostatnią matroskę w systemie i przy instalacji dane powiązanie mpeg-ps[/b], a nawet hiper super modyfikowalny KMP nie pozwoli odczytywać plików w kodeku VC-1 innym kodekiem niż WMV9 Advance Profile Decoder (może się różnie nazywać w zależności od wersji systemu).


Maxiuca ma rację, Cyberlink VC-1 = PDVD i innej opcji nie ma

Czy akceleracja sprzętowa będzie przy kodeku Microsoftowym WMVideo decoder DMO - tego nie wiem

Jeśli chcesz VC-1 w MPC - spróbuj tego , stestuj i podziel sie spostzrezeniami z użytkownikami - przydałoby się :)

Tu trochę pisałem o tym

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=6382"]LINK[/url]

"MPC 1.0.9.0 można używać do odtwarzania plików evo z płyt HDDVD i m2ts z płyt BluRay !!!
Sztuczka polega na tym by w MPC HomeCinema :

1. Zainstalować nową Matroskę LINK z powiązaniami
2. Wyrzucić wszystkie wewnętrzne powiązania filtrów (internal filters) a w zewnętrznych ustawić tylko następujące WMV Advance Profile Decoder, Haali Media Splitter (AR), Sonic Cinemaster @ Audio Decoder 4.2"

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='slavoll' post='60053' date='13.09.2007, 20:16 ']Tym razem bez rozszerzenia.[/quote]
A to jest plik czy folder? Bo pierwszy raz spotykam się z plikiem bez rozszerzenia. A może masz wyłączone pokazywanie rozszerzen znanych typów w Windowsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='60058' date='13.09.2007, 20:29 ']slavoll ma pewnie ukryte wyświetlanie rozszerzeń :)[/quote]
No chyba tak, ale bez określenia co to jest (a może to być remux do ts albo mkv) to dużo nie da sie poradzić. Zostaje wróżenie z fusów. Ide robić herbate...

[quote name='apatch' post='60061' date='13.09.2007, 20:35 ']TS jeśli go czyta PDVD :)[/quote]
AVI z XviDem też odtworzy.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 20-stej stronie tego wątku na pewno się wszystko wyjaśni :) , obstawiam remux w ts bo inaczej by go PDVD nie przeczytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='60064' date='13.09.2007, 20:38 ']No chyba tak, ale bez określenia co to jest (a może to być remux do ts albo mkv) to dużo nie da sie poradzić. Zostaje wróżenie z fusów. Ide robić herbate...
AVI z XviDem też odtworzy.[/quote]

VC-1 w Avi to by było dopiero jajo , albo xvid w ts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...