Skocz do zawartości
peterka1000

KŁOPOTY Z VOD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbe do posiadaczy recorderów , a mianowicie: czy ktoś zaobserwował u siebie po zmianie oprogramowania takie zjawisko : mam wykupiona usługę vod . Zapodaje film z listy , obojetne jaki i chodzi tylko wtedy kiedy jest ustawiony na format obrazu bez zman . Jezeli tylko dam w OPT na ROZCIĄGNIĘCIE lub dam na stałe w ustawieniach - telewizor- PANORAMICZNY , podczas odtwarzania filimu z Vod tuner sie co jakiś czas sam przełacza do ostatnio ogladanego kanału . Sprawdziłem juz kilkanasto krotnie zaistniałe zjawisko i bez wątpienia jest ono powtarzalne . Jak ktos może to sprawdzic u siebie . Wybrac jakis film z VOD np. ''Królowa " i zmienic obraz na rociagniecie i ogladac cały , bo mój tuner sie wyłacza czasami po 5 min a czasami po 45 min . Jak ktos zaobserwuje w/w zjawisko prosze odpisac . Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie zauważyłem inną przypadłość. Rano sprawdzam co jest w ofercie VOD i są pozycje. Po kilku godzinach ( w między czasie był zanik napięcia w sieci na 2 godz.)sprawdzam ponownie i kilku pozycji co były , tym razem nie ma i trzeba czekac kilka dni żeby sie załadowało ponownie. Złośliwość rzeczy martwych właśnie tych pozycji co miałem ochotę zobaczyć. Sytuacja powtarza po pare razy - rano o 6 są a popołudniu ich brak - i kiedy je oglądać ? Z seriali to praktycznie nic nie dało sie zobaczyć za nim minął termin dostępności. Przecież nie będę nastawiał budzika na 5 nad ranem żeby coś obejżeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam
Parę razy wyszedł mi samoistnie rekorder z oglądania nagranych filmów (PVR) do ostatnio oglądanego kanału.
Po ponownym wejściu i daniu kontynuuj film i tak szedł od początku, dodając już oglądnięty czas (bezsensu !!).

Dop. 13.09.2007
Też mam czasem opóźnienia w działaniu pilota.
Przy odtwarzaniu nagranych filmów, np. "Twarzą w Twarz" z TVN HD, format obrazu przełączył mi się chyba z 8-10 razy!!!! Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy ogladalem Komornika po 10 min czarny przelaczyl sie na program TV. A co do dostepnosci to tez mam z tym problem - filmy sie pojawiaja i znikaja. Jak wylacze z sieci to praktycznie od poczatku laduje mi filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo i to bez żadnego rozciągania (przecież filmy na VOD są w 16:9 - przynajmniej te, które oglądałem). W czasie oglądania kota można dostać, jak film jest przerywany trzy razy, a potem trzeba przewijać od poczatku.

Czyli to dosyć powszechna przypadłość: a wczoraj panienka z BOKu po konsultacji z technikiem usiłowała mi wmówić, że pierwszy raz o tym słyszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po wymianie N-box Recordera , jak sugerowali mi na BOK . No i niestety dalej to samo się dzieje . Na tyle byłem namolny , że po 3 telefonie do nich czy nawet 4 , konsultantka podziękowała za zwrócenie na to mojej uwagi i że prześle to dalej do programistów i ma do mnie dzwonic w poniedziałek z zapytaniem czy tak samo się dzieje na nowym recorderze. Jak widac tak samo sie dzieje , więc wina jest po ich stronie i tego nowego oprogramowania , które skopali . Nie wiem jak Wy ale ja wystąpie o niepłacenie w takim razie za usługi VOD w miesiącu wrześniu . Nie mam zamiaru płacic za cos co się nie nadaje do użytku , bo już mam dosc cochwilowego powrotu do filmu i jego przewijania do ostatnio ogladanej sceny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I bedzie sie dzialo. Oprogramowanie ma bledy. Potrafi naprzyklad bardzo poteznie zwolnic, do tego stopnia ze reakcja na przyciski pilota siega 2 sekund. Trzeba wtedy wyłączyć rekorder z prądu i włączyć go ponownie. Do tego w dosc losowy sposob potrafia zmieniac sie nazwy wpisow w liscie filmow nagranych. Rekorder potrafi sie tez przyciac w dekodowaniu, obraz wtedy poteznie przeskakuje. I wspomniane juz przelaczanie sie rekordera zachodzi nie tylko podczas ogladania vod ale tez filmow nagranych, w moim przypadku przełącza się zawsze na kanal 20 (MGM) nie wiem dlaczego. Wymiana rekordera nic nie daje (oczywiste skoro to soft).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...