Skocz do zawartości
martiso

radeon HD2400 rozczarowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem kartę graficzną shappire hd2400pro (pci-e) kupiłem ją tylko ze względu na wsparcie hd - mam tv lcd sony 40v2500 i tylko do materiału hd jest mi ona potrzebna. Jakie było moje roczarowanie gdy po podłączeniu karta nie wykrywała drugiego ekranu ... na starym radeonie 9600 wszystko sżło pięknie a na tym nic zero komunikacji. Najważniejszą sprawą jest długośc kabla, który posiadam: dvi-hdmi 15 m (nie mogę miec krótszego) i teraz pytanie czy ktoś z Was ma podłączoną kartę (pci-e) wspierającą hd na kablu 15 m i jest wszystko ok, prosze o podanie producenta i modelu z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój kabel hdmi ma 15 metrów.Kupiony na Allegro,niefirmowy za 150 zł.Tym kablem napędzam projektor,zero problemów.Nieważne czy z Mediasata obraz,czy z komputera.Wszystko działa.Karta grafiki to GIGABYTE 7600 GT.Może coś ze sterownikami nie trafiło.Windows jest złośliwy i nieraz trzeba przy zmianie sprzętu postawić system od zera.Jak już masz tą kartę to potestuj trochę odtwarzanie różnych plików hd i zdaj relację ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym chciał ale nie mogę, win stawiany xp i potem vista więc nie jest to wina systemu obok postawiłem drugiego peceta z radkiem 9600pro i wszystko pieknie śmigało, muszę kupic coś lepszego moze hd2600xt lub pro (z wiatrakiem ehhh) bo jak widac jakośc wykonania podzespołów pozostawia dużo do życzenia .... btw obraz na zwykłym monitorze też jakiś mocno kontrastowy musiałem regulowac monitor, odpalałem materiał hd 1080 na monitorze przy core duo e4500 i 1gb ramu i obciążenie proc 20-25 % cały czas nic więcej można klikac w necie podczas oglądania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może najnowsze sterowniki ze strony producenta karty graficznej sprobuj sciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martiso' post='57217' date='25.08.2007, 22:19 ']Zakupiłem kartę graficzną shappire hd2400pro (pci-e) kupiłem ją tylko ze względu na wsparcie hd - mam tv lcd sony 40v2500 i tylko do materiału hd jest mi ona potrzebna. Jakie było moje roczarowanie gdy po podłączeniu karta nie wykrywała drugiego ekranu ... na starym radeonie 9600 wszystko sżło pięknie a na tym nic zero komunikacji. Najważniejszą sprawą jest długośc kabla, który posiadam: dvi-hdmi 15 m (nie mogę miec krótszego) i teraz pytanie czy ktoś z Was ma podłączoną kartę (pci-e) wspierającą hd na kablu 15 m i jest wszystko ok, prosze o podanie producenta i modelu z góry dziękuję[/quote]


Robisz tak:

1. Wyłączasz komputer (nie usypiasz, ani nie resetujesz, ważne żeby go fizycznie wyłączyć).

2. Podłączasz kabel do karty i do TV.

3. Włączasz TV na AV - HDMi, dokładnie na to wejście gdzie jest podpięty kabel.

4. Mając pewność że wszystko jest podłączone i TV włączony na odpowiednie wejście, włączasz komputer. Ważne jest aby wszystko było podłączone należycie w momencie jak będzie się pokazywał ekran startowy biosu.

5. Uruchamiasz normalnie komputer do pełnej pracy systemu i Twój TV powinien zostać wykryty.

Niektóre karty ATi tak już po prostu mają.

Jeśli dalej nie działa to znaczy że brak jest komunikacji pomiędzy kartą a telewizorem, długość kabla nie stanowi tu problemu, prędzej jakaś przerwa albo uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak jak piszesz nic zero komunikacji więc raczej karta nadaje się do ...... nie mam innego kabla qrcze anie nie mogę jej sprawdzi na innym kompie ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martiso' post='57227' date='26.08.2007, 00:12 ']dokładnie tak jak piszesz nic zero komunikacji więc raczej karta nadaje się do ...... nie mam innego kabla qrcze anie nie mogę jej sprawdzi na innym kompie ehhh[/quote]

Sprobuj tego pod catalystami 7.8 lub wyższymi :

1. W menedżerze ekranów wyłącz drugi ekran jeśli jest aktywny
2. We włsciwosciach ekranu cyfrowego w ustawieniach dvi zaznacz tylko "zmniejsz częstotliwośc DVI na wysokiej rozdzielczości (tak to zaleta os-ranych sterownikow ati ze nie mogę pisac "ć" ;-) )
3. W opcjach wyświetlania włącz wymuszanie wykrywania odbiornika tv"
4. Ustaw natywną rozdzielczośc drugiego monitora i właściwy ekran sklonuj w menedżeże urządzeń i zapisz tak zapamiętany profil

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze może być sprawa z hdcp.W jednym wyjsciu jest a w drugim nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martiso' post='57217' date='25.08.2007, 22:19 ']... na starym radeonie 9600 wszystko sżło pięknie[/quote]

Ten radeon przecież nie ma wyjścia HDTV i AViVo, więc jak ci się udało wyświetlić materiał HD 1080 na tv lcd. Czy jednak się da ? Zastanawiam się ponieważ sam mam tą karte i myślałem nad kupnem nowej (np. x1650) obsługującej te technologie. Edytowane przez dziq616

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dziq616' post='57236' date='26.08.2007, 11:52 ']Ten radeon przecież nie ma wyjścia HDTV i AViVo, więc jak ci się udało wyświetlić materiał HD 1080 na tv lcd. Czy jednak się da ? Zastanawiam się ponieważ sam mam tą karte i myślałem nad kupnem nowej (np. x1650) obsługującej te technologie.[/quote]

wyjcie ma ale nie hdtv tylko dvi :)

hdpc na karcie jest (nawet naklejka jest) mój sony 40v2500 też ma więc nie wiem w czym jest problem, chyba musze jutro kupic nowa karte :) a peceta specjanie zmieniłem do HD więc możecie zrozumiec mój ból :) wszysko jest a nie jedzie wrrrrrrrr

jeszcze jedno do karty dołączona jest przejsciówka svhs-component i niby w instrukcji jest napisane, ze tv lcd podłączac tylko przez component hmmmm troche to dziwne i nie chce mi sie wierzyc ze nie mozna podlaczyc tv lcd prze dvi ...

Edytowane przez martiso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj kabel component i podłączyłem tą nieszczęsna karte ehhhhhhhhh co za !@#$%%^ karta przy odtwarzaniu hd 720 i 1080 zaiweszała się !!!!!!! na monitorze robiły się krzaki ona się nie wyrabia przy HD a ten przedrostek w nazwie "HD" to chyba kpina !!! ODRADZAM KUPNO SHAPPIRE HD2400pro AMEN ;) moze innych producentów karty są lepszej jakości ale ta jest porażką ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może po prostu trafiłeś na wadliwy model? Oddaj do serwisu, takie rzeczy się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='57369' date='27.08.2007, 20:16 ']Może po prostu trafiłeś na wadliwy model? Oddaj do serwisu, takie rzeczy się zdarzają.[/quote]

możliwe są to pierwsze modele wiec na pewno mają wady ale pierwszy kontkat zraził mnie do serii HD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martiso' post='57371' date='27.08.2007, 20:21 ']możliwe są to pierwsze modele wiec na pewno mają wady ale pierwszy kontkat zraził mnie do serii HD ;)[/quote]
No tak może być. Ja się oduczyłem już dawno bycia "early adopter". Nie dość, że płaci się jakieś chore pieniądze to jeszcze dostaje często produkt niedopracowany i sprawiający problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...