Skocz do zawartości
Halibut

h.264 na starej Mancie?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem "wspomagacza" do konwersji filmow na format h.264. Jest to sprzęt o nazwie Elgato turbo.264 i wspomaga on przekodowywanie materiału na wiadomy format.
W związku z tym czacząłem poszukiwać odtwarzacza dvd dającego sobię radę z takimi pliki. I tak tutaj wylądowałem :D
Ku mojej rozpaczy okazało się, że wyboru praktycznie nie ma - albo AppleTV albo wynalazki typu Kiss DP-1600 (niszczony opiniami na necie).
Jako, że moja Manta Prince2 wyraznie chce mnie opuścic i częsta odmawia posłuszeństwa wyciągnąłem z szafy starego Emperora. Z tego co pamiętam miał jakieś problemy z tacką ale lepsze to niż nic.
Podłączyłem i z ciekawości zaglądnąłem na net w poszukiwaniu update'u to FW. Ze zdziwieniem odkryłem, że najnowsza wersja wpsiera NeroDigital (dla mnie obcy format jako, że nie mam peceta... ble).
I tak z ciekawości i głupoty wsadziłem film, który wcześniej skonwertowałem z dvd do formatu AppleTV (h.264/AAC). I co?
No właśnie - chodzi!! Co to jest? Jakim cudem??
Teraz siędzę i robię testy bo nie mogę tego wyczynu powtorzyć, tzn. znaleźć ustawień konwersji aby działało.
Jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Halibut' post='57209' date='25.08.2007, 18:49 ']Podłączyłem i z ciekawości zaglądnąłem na net w poszukiwaniu update'u to FW. Ze zdziwieniem odkryłem, że najnowsza wersja wpsiera NeroDigital (dla mnie obcy format jako, że nie mam peceta... ble).[/quote]
NeroDigital ma dwie różne "wersje" jedną opartą o stary profilm MPEG4 ASP i drugą oparką o h.264.

[quote name='Halibut' post='57209' date='25.08.2007, 18:49 ']I tak z ciekawości i głupoty wsadziłem film, który wcześniej skonwertowałem z dvd do formatu AppleTV (h.264/AAC). I co?
No właśnie - chodzi!! Co to jest? Jakim cudem??
Teraz siędzę i robię testy bo nie mogę tego wyczynu powtorzyć, tzn. znaleźć ustawień konwersji aby działało.
Jakieś pomysły??[/quote]
Najpewniej jednak nie skonwertowałeś tego filmu do h.264, tylko do zwykłego mpeg4. Sprawdź dokłanie jaki kodek siedzi w tym pliku, ewentualnie wrzuć gdzieś kawałek to sprawdzę.

Nie ma takiej fizycznej możliwośći, żeby h.264 poszło na mancie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='57214' date='25.08.2007, 21:36 ']NeroDigital ma dwie różne "wersje" jedną opartą o stary profilm MPEG4 ASP i drugą oparką o h.264.
Najpewniej jednak nie skonwertowałeś tego filmu do h.264, tylko do zwykłego mpeg4. Sprawdź dokłanie jaki kodek siedzi w tym pliku, ewentualnie wrzuć gdzieś kawałek to sprawdzę.

Nie ma takiej fizycznej możliwośći, żeby h.264 poszło na mancie.[/quote]

No tak też pomyślałem - teraz robię testy i dam znać. Kawałek raczej wielgaśny jest...

No to wszystko jasne, a już miałem nadzieję. To był zwykły mp4. Ale dlaczego on ładniej wygląda od DiVX? Edytowane przez Halibut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Halibut' post='57225' date='26.08.2007, 00:04 ']No to wszystko jasne, a już miałem nadzieję. To był zwykły mp4. Ale dlaczego on ładniej wygląda od DiVX?[/quote]
A dlaczego miałby nie wyglądać? MPEG4 Part 2 to kodek z tej samej rodziny, co wszystkie DivXy, Xvidy, 3vixy i inne wynalazki. Jeśli bitrate jest odpowiedni, to każdy kodek może zabłysnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mazoku' post='57284' date='26.08.2007, 22:58 ']A dlaczego miałby nie wyglądać? MPEG4 Part 2 to kodek z tej samej rodziny, co wszystkie DivXy, Xvidy, 3vixy i inne wynalazki. Jeśli bitrate jest odpowiedni, to każdy kodek może zabłysnąć :lol:[/quote]

No jasne, mnie chodziło o to, że prz tej samej objętości wygląda lepiej. teraz wszystko na mp4 sobie przekoduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Halibut' post='57292' date='27.08.2007, 00:51 ']No jasne, mnie chodziło o to, że prz tej samej objętości wygląda lepiej. teraz wszystko na mp4 sobie przekoduję.[/quote]
A swoją drogą MP4 to jest kontener a nie kodek. W tym kontenerze moze siedzieć zarówno mpeg4 part 2 (czyli profil ASP znany z XviD, DivX, 3vix czy Nero Digital) albo h.264 (czy inaczej avc lub mpeg4 part 10).
A to jak wygląda dany plik przy danej objętości zależy głownie od narzędzia uzytego do kompresji i "czasu" jakie to narzędzie poświęciło danemu materiałowi. XviD zakodowany na najwyższych ustawieniach jakości może wyglądać lepiej niź to samo skompresowane na szybko kodekiem x264. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...