Skocz do zawartości
Tery777

Blu-ray i HD DVD wypierają VHS

Rekomendowane odpowiedzi

Blu-ray i HD DVD wypierają VHS
2007-08-13 Wysokie rozdzielczości HD stały się przełomem w technologii zapisu danych i wyparły w pierwszej połowie 2007 roku dotychczas używaną VHS.

Nowy raport analizujący sytuację biznesu filmowego stwierdza, że po raz pierwszy w historii, w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku, sprzedaż dysków nagranych w technologii Blu-ray oraz HD DVD przewyższyła zbyt tradycyjnych kaset wideo.

Paradoksalnie wiążę się to z osłabieniem oferty filmowej na początku roku i ogólnym zastojem w branży, w której sprzedaż usług spadła o 5% w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Powszechność kaset wideo jest tak duża, że dominacja VHS pozostaje nadal niezachwiana w wypożyczalniach. Niezależnie jednak od kryzysu filmowego, resellerzy i dystrybutorzy czyszczą półki ze starego standardu i wypełniają je płytami nagranymi w nowej technologii przewidując, że z końcem tego roku nikt nie będzie się już interesował zakupem starych kaset wideo.

Największe studia filmowe zdają się potwierdzać i wzmacniać obecny trend. Warner Bros Entertainment ogłosił przekonwertowanie swoich 300 najpopularniejszych dzieł filmowych na nowy format cyfrowy ustanawiając nowy rekord w sprzedaży tj. 250tys. egzemplarzy HD w ciągu tygodnia. Sony Pictures Home Entertainment również przyznało, że popularność VHS zaczęła maleć i nie ma odwrotu od nowego standardu promowanego przez wytwórnie na całym świecie.

Źródło wirtualnemedia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Kasete VHS zabiło nie HD ale DVD i to juz 2-3 lata temu wstecz
2) Wg mnie HDDVD i BD będą miały (szczególnie w Poslce) podobne miejsce jak SACD DVD-A w muzyce. Nisza dla nawiedzonych :P Przynajmniej przez ładnych parę lat
3) W wypozyczalniach juz od dawna dominuje DVD. W takim BeverlyHills w moim miescie od 3 lat nowosci kupują tylko na DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='56057' date='13.08.2007, 16:07 ']2) Wg mnie HDDVD i BD będą miały (szczególnie w Poslce) podobne miejsce jak SACD DVD-A w muzyce. Nisza dla nawiedzonych ;)[/quote]
I Ty to tutaj na tym forum piszesz? :P:)
[img]http://www.shafted.com.au/photos/albums/funnies/b/normal_BanHim.jpg[/img]
:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='56057' date='13.08.2007, 16:07 ']2) Wg mnie HDDVD i BD będą miały (szczególnie w Poslce) podobne miejsce jak SACD DVD-A w muzyce. Nisza dla nawiedzonych :P Przynajmniej przez ładnych parę lat[/quote]

A ziemia jest plaska i stanowi centrum wszechswiata :) Jakies pomylenie z poplataniem. Jak ma byc jak te przegrane formaty dzwieku to jak konsekwentnie skazana na porazke. A Ty tu sadzisz jakies dyrdymaly ze przynajmniej przez ladnych pare lat. Zdecyduj sie czlowieku :lol: Wiadomo ze przyjmowac bedzie sie BD czy HDDVD powoli ale ta analogia jw jest zwyczajnie glupia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='56057' date='13.08.2007, 16:07 ']2) Wg mnie HDDVD i BD będą miały (szczególnie w Poslce) podobne miejsce jak SACD DVD-A w muzyce. Nisza dla nawiedzonych ;) Przynajmniej przez ładnych parę lat[/quote]

Taka jest prawda, i w naszym kraju się to nie zmieni .... w gronie starszych ludzi nie znajoncych się na technologii, a jak wiadomo to zdecydowana większość :(

Nie wiem jak Wy ale ja od dawna widze, że gdy demonstruje komuś nieobczajonemu w temacie filmy w HD i pokazje mu \ tej osobie że warto inwestować w telewizor HD filmy HD pokazuje różnice to ta osoba mówi "ta.... fajnie to wygląda, ale filmy na dvd to prawie to samo" Tragedia :(
Większośc z tych osób nie weszło jeszcze w ere kina domowego a co dopiero HD, a sorry mają co niektórzy odtwarzacze manty + głosniki komputerowe manty kupione w zestawie wraz z odtwarzaczem .... Czy na takich ludziach dzwięk PCM może zrobić jakieś wielkie wrażenie ? Nie sądze ;)
Już nie wspomne że ci ludzie nie widzą dużej róznicy pomiędzy filmem w Divx'ie 700MB a odpowiednikiem na DVD - Video na nośniku dvd 9 :lol:
Do tego znam kolesia [ oki przyznam się to mój wujek do którego się nie przyznaje :P ] ktory kupił jakiś badziewny hdtv "w promocji" ze znaczkiem "hd redy" do tego Nkę i podłączył to kablem Euro .... :lol: No coments .....

Czy dla takich ludzi HD istnieje ? Nie ? A może tak ? Odpowiedz zachowajcie dla siebie ;)

Jeszcze dodam że "ci państwo" uważają mnie za jakiegoś ****** :) ze względów odmienności w społeczeństwie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lesiu_adi' post='56071' date='13.08.2007, 21:58 ']Nie wiem jak Wy ale ja od dawna widze, że gdy demonstruje komuś nieobczajonemu w temacie filmy w HD i pokazje mu \ tej osobie że warto inwestować w telewizor HD filmy HD pokazuje różnice to ta osoba mówi "ta.... fajnie to wygląda, ale filmy na dvd to prawie to samo" Tragedia :lol:
Większośc z tych osób nie weszło jeszcze w ere kina domowego a co dopiero HD, a sorry mają co niektórzy odtwarzacze manty + głosniki komputerowe manty kupione w zestawie wraz z odtwarzaczem .... Czy na takich ludziach dzwięk PCM może zrobić jakieś wielkie wrażenie ? Nie sądze :P
Już nie wspomne że ci ludzie nie widzą dużej róznicy pomiędzy filmem w Divx'ie 700MB a odpowiednikiem na DVD - Video na nośniku dvd 9 :)[/quote]
Dokładnie, takie są realia...

A co do forum - nie wszyscy, którzy się tu rejestrują, interesują się tematem HD; niektórzy po prostu są za DVD.
Albo rejestrują się też z innych przyczyn.

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='56057' date='13.08.2007, 16:07 ']2) Wg mnie HDDVD i BD będą miały (szczególnie w Poslce) podobne miejsce jak SACD DVD-A w muzyce. Nisza dla nawiedzonych :) Przynajmniej przez ładnych parę lat[/quote]

[img]http://www.shafted.com.au/photos/albums/funnies/b/normal_BanHim.jpg[/img]

:P

Może i masz trochę racji ale jednak ten kraj wcale taki biedny nie jest jak się nie którym wydaje. Oj nie...... jakoś filmy na blurayach znikają z półek oj znikają...wiem to bo mam na co dzień z tym styczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ein -
Jak ochłoniesz- zastanów sie nad swoimi wypocinkami, jak masz pisać takie pierdoły - lepiej włącz sobie coś w TV...
"Jak ma byc jak te przegrane formaty dzwieku to jak konsekwentnie skazana na porazke." - Mozna sie ze mna zgadzac lub nie ale ja przynajmniej od rzeczy nie gadam

Mario - Filmy HD znikają ze sklepów- moze to i prawda. Ale zanim zaczniesz pisać o sukcesie HD - moze przytoczysz statystykę pt na ile sprzedanych filmó DVD sprzedaje się 1 film BD. I druga statystyka- ile osób kupuje BD w ilosci wiekszej niż 1 sztuka- podpowiem - sporo (to są własnie fascynaci którzy podbijają Twoją stytystykę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='56057' date='13.08.2007, 16:07 ']2) Wg mnie HDDVD i BD będą miały (szczególnie w Poslce) podobne miejsce jak SACD DVD-A w muzyce. Nisza dla nawiedzonych :P Przynajmniej przez ładnych parę lat[/quote]
Nie zgodzę się z tobą. Jest istotna różnica pomiędzy HD-DVD/BD a DVD-A/SACD. Aby usłyszeć różnicę pomiędzy wysokorozdzielczym dźwiękiem a zwykłym CD trzeba mieć bardzo drogi sprzęt i być audiofilem. A dla większości ludzi i tak wystarcza jakość muzyki skompresowanej. Stąd tak niska popularność tych formatów. Natomiast różnicę pomiędzy HDTV a zwykłą telewizją może zauważyć niemal każdy, kto ma wystarczająco duży ekran (co nie stanowi problemu, w USA 50" dla nowego telewizora to norma). Tak więc następców DVD czeka raczej marsz ku mainstreamowemu formatowi niż niszy dla zapaleńców.

Edytowane przez Mazoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazoku

Sam sie złapałes we włąsne sidełka :P

". Aby usłyszeć różnicę pomiędzy wysokorozdzielczym dźwiękiem a zwykłym CD trzeba mieć bardzo drogi sprzęt"

A przy HD nie musisz miec nowego/drogiego sprzętu ? Policz sobie. Policz dokładnie
TV
Player
Amplituner (warunkowo - jesli ktos nie posiada urzadzenia z wejsciem 7.1

)
Co się tyczy wysokorozdzielczych formatów audio - sprzęt grający SACD/DVD-A kupisz obecnie za mniej niż 1000zł .... I co ?
Czy to zmieniło nastawienie ludzi do płyty CD ? W zadnym razie - przeciwnie. Numerem 1 w społaczenstwie jest nadal MP3 !!
Płyt SACD czy DVD-A mozesz szukać w Media ze świeczką. Nie ma dedykowanych im działów. Są gdzieś pojedyncze sztuki, powciskane pomiedzy zwykłe kompakty a pracownikom nie chce się nawet sprawdzac co jest...
Podobnie jest z video (HD). Wciąż królują DivXy... Ostatnio na konkurencyjnym forum przeczytałem wypowiedź gościa dla którego KLUCZOWĄ funnkcją przy zakupie nowego sprzętu jest możliwość czytania plikó TXT ...

Zatem, jeśli już mówimy o tym że cos wypiera VHS - to NA PEWNO nie są to formaty HD !

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mazoku' post='56085' date='13.08.2007, 23:22 ']Nie zgodzę się z tobą. Jest istotna różnica pomiędzy HD-DVD/BD a DVD-A/SACD. Aby usłyszeć różnicę pomiędzy wysokorozdzielczym dźwiękiem a zwykłym CD trzeba mieć bardzo drogi sprzęt i być audiofilem. A dla większości ludzi i tak wystarcza jakość muzyki skompresowanej. Stąd tak niska popularność tych formatów. Natomiast różnicę pomiędzy HDTV a zwykłą telewizją może zauważyć niemal każdy, kto ma wystarczająco duży ekran (co nie stanowi problemu, w USA 50" dla nowego telewizora to norma). Tak więc następców DVD czeka raczej marsz ku mainstreamowemu formatowi niż niszy dla zapaleńców.[/quote]
Pozwole sobie zauwazyc by uslyszec roznice pomiedzy SACD , DVD Audio , a CD nie potrzeba BARDZO drogiego sprzetu ......
SACD ma sie calkiem dobrze w muzyce klasycznej i jazzie co mozna tutaj zobaczyc : www.sa-cd.net
Fakt wiekszosci wystarczy jakosc empetrzykow , bo za darmo ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='56098' date='14.08.2007, 08:57 ']Mazoku

Sam sie złapałes we włąsne sidełka <_<

". Aby usłyszeć różnicę pomiędzy wysokorozdzielczym dźwiękiem a zwykłym CD trzeba mieć bardzo drogi sprzęt"

A przy HD nie musisz miec nowego/drogiego sprzętu ? Policz sobie. Policz dokładnie
TV
Player
Amplituner (warunkowo - jesli ktos nie posiada urzadzenia z wejsciem 7.1

)
Co się tyczy wysokorozdzielczych formatów audio - sprzęt grający SACD/DVD-A kupisz obecnie za mniej niż 1000zł .... I co ?
Czy to zmieniło nastawienie ludzi do płyty CD ? W zadnym razie - przeciwnie. Numerem 1 w społaczenstwie jest nadal MP3 !!
Płyt SACD czy DVD-A mozesz szukać w Media ze świeczką. Nie ma dedykowanych im działów. Są gdzieś pojedyncze sztuki, powciskane pomiedzy zwykłe kompakty a pracownikom nie chce się nawet sprawdzac co jest...
Podobnie jest z video (HD). Wciąż królują DivXy... Ostatnio na konkurencyjnym forum przeczytałem wypowiedź gościa dla którego KLUCZOWĄ funnkcją przy zakupie nowego sprzętu jest możliwość czytania plikó TXT ...

Zatem, jeśli już mówimy o tym że cos wypiera VHS - to NA PEWNO nie są to formaty HD ![/quote]

Polski rynek audio video , jest rynkiem biednego kraju na dorobku i rzecza calkowicie normalna jest to ze najwieksza popularnoscia sie sie pirackie formaty , dzieki ktorym mozna miec muzyke lub film ZA DARMO zciagajac je z internetu , dla 95% polskich sluchaczy i ogladaczy jakosc jest sprawa drugorzedna ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z analogią między SACD a HD.
Po pierwsze, społeczne zapotrzebowanie na sprzęt muzyczny nawet średniej klasy (taki na którym słychać jakiekolwiek różnice) nijak miał się do tego na TV. Najpierw kupowało się TV a potem wieżę.
Po drugie, zachodzi tu zjawisko podkreślania statutu a LCD czy plazma świetnie się do tego nadaje. Stąd np. sporo moich znajomych, którzy nie zwracali uwagi na jakość swojego 29-calowego CRT nagle szuka u mnie porady przy zakupie Full HD 1080 LCD. Nadal jednak pozostają przy swoich wieżyczkach philipsa.

Po trzecie, CRT znika praktycznie z rynku a boom na HD TV musi pociągnąć sprzedaż odtwarzaczy. Identycznie zachowacze opinie czytałem jeszcze rok temu właśnie na temat telewizorów. A dziś? CRT to alternatywa dla zapaleńców i mniej zamożnych osób. Ostanio nawet widziałem 37" LCD w domku, który kibelek miał w przybudówce :)

Po czwarte, wszystko już teraz wskazuje na to, że odtwarzacze HD wkrótce stanieją grubo poniżej 2000 zł. A wtedy będą jednym z najtańszych sposobów zadawania szyku :(

Po piąte: do zwycięstwa jakiegoś formatu nie trzeba, żeby wszyscy mieli urządzenie tego typu. Wystarczy, że będzie się ich sprzedawało tyle, żeby pozwolić na erozję cen i schodzenie pod strzechy. Przecież nawet teraz wiele osób ma VHS a nikt nie wątpi w zwycięstwo DVD. Sądzę, że DVD będzie pod względem statystycznym przez jakiś czas dominowało na dośc stabilnym poziomie. Jednak popularność HD (gdy w końcu jakiś standard zwycięży) będzie wzrastała lawinowo.

Po szóste: Ile firm było naprawdę żywotnie zainteresowanych promowaniem SACD czy DVD-Audio? Natomiast teraz każda firma czy to filmowa, czy elektroniczna, opowiada się za HD, mało tego, na tym buduje swój prestiż! Jakoś nie widzę reklam superekskluzywnych odbiorników CRT jako wyrazu możliwości jakiejkolwiek firmy. Skala ataku robi swoje: Gdy spytać kogoś o telewizor, mówi od razu: plazma. A jak wykorzystają jej możliwości? Załóżmy, że przychodzą do sklepu i widzą DVD za 349 i HD DVD za 689 ale za to odtwarzający znany im już z własnego telewizora format full HD. Co wybierze?

Po siódme: zapominamy o rynku komputerowym. Wszystko teraz i systemy i gry i aplikacje i dokumenty wymagają coraz większych pojemności. Sam mam problem z archiwizowaniem prac graficcznych - 4 GB to dla mnie zdecydowanie za mało.

Reasumując: ilość sprzedanych tytułów (fakt - niewielka), niewielka również sprzeedaż odtwarzaczy, jest typowa dla fazy startu. Pamiętajmy jednak, że postęp przyspiesza. O ile CD potrzebowało na „zabicie” kasety jakieś 10-15 lat, to dla DVD wystaczyło jakieś 5-6 na zabicie VHS. Teraz niemal wszystkim zależy na zwycięstwie HD. Na DVD niewiele już można zarobić. Sprzęt staniał nieprawdopodobnie, a filmy już na siebie zarobiły. W HD można postawić na reedycje filmów (ile kasy?!!) i na wymianie odtwarzaczy (wyświetlacze już są wymieniane). Nie ma chyba odwrotu a obserwując dynamikę zmain, myślę że HD wygra szybciej, niż mi się wydawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w stosunkowo bogatym kraju jak Szwecja w zwyklych sklepach nie ma SACD ani BR czy HD. Z moich znajomych malo kto slyszal o SACD, sprzet maja 2 osoby ale one zainwestowaly w sprzet grajacy lekko liczac ponad 30 tys zlotych. Nie znam tutaj NIKOGO kto ma FULLHD albo wyswietlacz wiekszy niz 40 cali.
Dla mnie podobienstwa w rozwoju miedzy SACD a HD sa duze, wiekszosc ludzi tez powie: ladny obraz ale na moim TV nie zobacze roznicy, wiec po co przeplacac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
>Nawet w stosunkowo bogatym kraju jak Szwecja w zwyklych sklepach nie ma SACD ani BR czy HD. Z moich znajomych malo kto slyszal o SACD, sprzet maja 2 osoby ale one zainwestowaly w sprzet grajacy lekko liczac ponad 30 tys zlotych. Nie znam tutaj NIKOGO kto ma FULLHD albo wyswietlacz wiekszy niz 40 cali.
Po pierwsze: A ja znam aż 6 takich osób.
Po drugie: Ile Twoich znajomych miało CD przez pierwsze 3 lata od ich pojawienia?
Po trzecie: nie za wcześnie na prognozy oparte o powodzenie wśród znajomych? Przecież to dopiero narodziny formatu.
Po czwarte: owszem, analogie pewne istnieją. Ale czy podbieństwa przsądzają o tym samym losie?
Po piąte: nawet „stosunkowo bogate kraje jak Szwecja” muszą poczekać na pojawienie się odtwarzaczy i filmów a to się dzieje dopiero teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to obiecywał pewien sławny kandydat: Nic nie będzie. Nośniki HD umrą, zanim się na dobre narodzą.

VOD przez internet i różne jego odmiany przez satelite to jest przyszłość, ponieważ łatwiej walczyć z piractwem, a co za tym idzie można wypożyczać taniej. Płacąc za mozliwość oglądniecia, bedziemy płacić mniej i te względy finansow przeważą.

Użytkownicy tego forum to w większości gadżeciarze, którzy lubią wiedzieć, że cudo techniki stoi na półce, dlatego włąśnie tracą kontak z rzeczywistością.

Trochę mniej ograniczenia, uwolnijcie się od myślenia poprzez pryzmat starych technologii. i już wszystko zrozumiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupie odtwarzacz HD czy bede zamawial filmy przez VOD (jesli bedzie w HD i 5.1). A moze przez internet (mam 24 mega oczywiscie :( ) ? Te odpowiedzi tez moga przesadzic o przyszlosci HD. Jedyne wyjscie to (ktos to pisal) hybryda DVD+HD. Wtedy ludzie stopniowo beda sie przestawiac na odtwarzacze HD.

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie musisz mieć szybkiego dostępu do internetu, żeby korzysać z VOD przez sieć. Serwery stoją wewnątrz sieci operatora, więc nie jest zależna od łacza jakie wykupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobnie jak w Szwecji jest w stanach. Tyle ze tu najprawdopodobniej plyty BR i HD-DVD zostana "zabite" przez net. Wlasnie najwieksza kompania telefoniczna Verizon zaczyna oferowac polaczenia optyczne 10MB (50MB potem) w cenie 29.99$ na miesiac.
Rownoczesnie jest OGROMNY rynek tanich (2-5$ za szt) filmow DVD z drugiej reki. Co przy jednoczesnie tanich odtwarzaczach DVD z upscalingiem 1080i (40-50$) czyni zakup BR i HD-DVD zupelnie nieoplacalnym dla przecietnego amerykanina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...