Skocz do zawartości
Rattler

Napisy do filmów HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all...mam pytanko i jednocześnie prośbę o rozwinięcie tego tematu.Niestety napisów do filmów np x264 HD jest mało.Wrzucajcie jak można linki i porady jak takie ów zrobić lub dostać.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę ci podpowiedzieć banalne rozwiązanie

napisy do zwykłych divixów tez pasują

oczywiści najwazniejsze jest dopasowanie fps i danego czasu

polecam subedit player

resztę znajdź na googlu

edycja napisów, dopasowywanie napisów itp

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem powinny isc te z dvix ale czasami sie dzieje tak ze jest inna wersja mowie o tresci, dlugosci itp.
I wtedy czytamy napisy z lekkim opoznieniem lub wyprzedzeniem....... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dla was pewną propozycję, nowa wersja BestPlayera (v.2.02) ma wbudowaną fajną funkcję, mianowicie po hashu pliku wyszukuje odpowiednie napisy. Oczywiście wszystko zależy od ludzi którzy wrzucają odpowiednie napisy na serwer, ale póki co nie zdarzyło mi się żeby nie pasowały. Sam dodałem kilka (polskich i angielskich w zależności od tego czym dysponowałem do danego filmu) i gdyby więcej ludzi wrzucało napisy na pewno było by to ciekawe źródło ażeby szybko i sprawnie zdobyć interesujące nas suby. Spróbujcie, wrzucenie napisów na serwer zajmuje max. 1 minutę a na pewno komuś się przyda. Ja już wrzuciłem kilka, raczej do wersji 720p bo głównie takie właśnie oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aldam' post='94476' date='02.04.2008, 21:52 ']polecam napiprojekt[/quote]


Zdecydowanie napiprojekt jest lepszy od nowego best playera. Mają 70% napisów, same się dodają, zmieniają nazwę itp. Ale są filmy do których nie mogą znaleźć lub znajduje złe. Mam nadzieje że sie to będzie poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sciagnalem napiprojekta i dobralo zle napisy do HD, kombinowalem swoimi metodami dopasowac napisy ale nie daje juz rady, ma ktos jakis pomysl sprawdzony? przydalby sie jakis opis albo przynajmniej sama nazwa programu dzieki ktoremu mozna dopasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy przejrzeć [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showforum=81"]TEN[/url] dział by znaleźć odpowiedzi.

[b]Subtitle Workshop[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
sciagnalem jakies napisy z napisy.info w .txt i wczytalem do subedita najpierw zmienilem fps na 25 i w subedit sa poprawnie wyswietlane tylko ze nie mam w nim dzwieku, wczytalem do MPC i tu jest odwrotnie, napisy sa nadal blednie wyswietlane a dzwiek jest. nastepnie uzylem starej sprawdzonej metody ktora stosowalem jeszcze za czasow kiedy bylem moderatorem napisy.info czyli synchronizacja w subedit za pomoca ctrl+F1 ( pierwsza linijka tekstu) ctrl +F2 ( ostatnia linijka tekstu) i wszystko bylo ok, tu niestety nie udalo sie wiec. co do twojej porady zapoznania sie z tym dzialem to juz sie zapoznawalem i dlatego wlasnie pierwszego posta na forum w nim napisalem a nie gdzies indziej wiec nastepne porady jesli mozesz to bardziej konkretne bo nie jestem dzieckiem neostrady tylko kims kto od paru godzin interesue sie wszystkim zwiazanym z HD Edytowane przez widmo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='widmo82' post='100172' date='06.05.2008, 08:23 ']... wiec nastepne porady jesli mozesz to bardziej konkretne bo nie jestem dzieckiem neostrady tylko kims kto od paru godzin interesue sie wszystkim zwiazanym z HD[/quote]

OK, akurat to ciężko wyczuć po jednym poście. ;)

Olej SubEdita , i użyj Subtitle Workshop , wczytaj w nim napisy txt i zapisz jako SubRip srt bez zmiany fps ale źródło wejścia i wyjścia musisz mieć ustawione na 23,976 fps (o ile film ma właśnie taki fps, a większość x264 mkv tak ma) , jeśli te napisy txt mają fps 25 to źródłowe pozostaw 25 a wyjściowe przestaw na 23,976.

Chyba zrobię na dniach poradnik, SW ma sporo przydatnych parametrów tyle że na raz ciężko to wszystko opisać ... :(


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...