Skocz do zawartości
michalkic

Mały problem z DVB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem Cyfrowej Vectry i LCD FULL HD 40". Cyfrowa Vectra posiada swój dekoder który podłączam do telewizora za pomocą Euro złącza. Na zwykłym CRT obraz był bardzo ładny ale jak podłączyłem lcd obraz nagle się pogorszył (paski latają z góry na dół). Mój tv posiada wbudowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej i jak podłącze bezpośrednio antenę pod tv (bez dekodera) obraz poprawia się diametralnie. Nie byłoby problemu gdyby nie to że przez dekoder mogę oglądać HBO itp. programy. Co mogę zrobić żeby obraz się poprawił ? Czy może to być wina kabla RGB ?
Model tv to Samsung M86.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='michalkic' post='55303' date='04.08.2007, 17:54 ']Witam jestem posiadaczem Cyfrowej Vectry i LCD FULL HD 40". Cyfrowa Vectra posiada swój dekoder który podłączam do telewizora za pomocą Euro złącza. Na zwykłym CRT obraz był bardzo ładny ale jak podłączyłem lcd obraz nagle się pogorszył (paski latają z góry na dół). Mój tv posiada wbudowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej i jak podłącze bezpośrednio antenę pod tv (bez dekodera) obraz poprawia się diametralnie. Nie byłoby problemu gdyby nie to że przez dekoder mogę oglądać HBO itp. programy. Co mogę zrobić żeby obraz się poprawił ? Czy może to być wina kabla RGB ?
Model tv to Samsung M86.[/quote]


a użyłeś też drugiego kabla dołączonego do zestawu.
Słyszałem, że kable dołączone do zestawu pozostawiają wiele do życzenia choć sam nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='michalkic' post='55358' date='05.08.2007, 14:39 ']Dekoder jest podłączony do tv kablem z zestawu.[/quote]


Masz w dekoderze wejście component albo HDMI?? Spróbuj z jednym z tych kabli może to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecie to dekoder SD ;p max co możesz podłączyć to SCART.
Normalka że SD czasami kiepsko wygląda na lcd ;p Poczekać trzeba jak Vectra uruchomi HD i będzie rozdawać STB z HD, co mówi się że wejdzie do oferty jeszcze w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakbym sobie kupił N to bym nie miał takich problemów ? Czy tylko te programy HD byłyby ładne a reszta taka sama jak teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='michalkic' post='55432' date='06.08.2007, 11:20 ']A jakbym sobie kupił N to bym nie miał takich problemów ? Czy tylko te programy HD byłyby ładne a reszta taka sama jak teraz ?[/quote]


Jeśli byś podłączył do LCDka kablem HDMI albo componentem to tak. Ale od radzam zakup N-ki bo na niej nic ciekawego nie ma. A obiecanki cacanki pana Sojki do są mżonki. Jeśli lubisz lige polską to kup sobie Cyfre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim zestawie były 2 kable
Euro-Euro
oraz antenówki, zgodnie z instrukcja trzeba podłączyc oba kable. Ja tak zrobiłem i jest super (super tzn wszystko działa nie ma żadnych zakłóceń).
Może by też problem z samym kablem, niektórzy odradzają te dawane wraz z dekoderem.
Co do HD w Vectrze chciałbym, ale chyba to pieśn odległej przyszłości Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]w moim zestawie były 2 kable
Euro-Euro
oraz antenówki, zgodnie z instrukcja trzeba podłączyc oba kable. Ja tak zrobiłem i jest super (super tzn wszystko działa nie ma żadnych zakłóceń).[/quote]
U mnie jest całkiem odwrotnie odłączyłem antenę od tv i teram mam tylko dekoder podłączony Euro i obraz się poprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='silenthill' post='55483' date='06.08.2007, 19:20 ']Co do HD w Vectrze chciałbym, ale chyba to pieśn odległej przyszłości[/quote]
Jakie pieśni odległej przyszłości? Chyba nie jesteś na bieżąco ;p HD ma być w tym roku ,a w przyszłym wprowadzają VoD ;]
[quote]Vectra, drugi co do wielkości operator kablowy na rynku polskim, zamierza wprowadzić w pierwszej połowie przyszłego roku usługę VOD (wideo na żądanie). Natomiast jeszcze w tym roku wprowadzi ofertę kanałów w standardzie HD.
Pracujemy nad własną biblioteką i jesteśmy w trakcie wyboru dostawcy set top boksów, czyli urządzeń do obioru telewizji cyfrowej z nowymi funkcjonalnościami - powiedział Tomasz Żurawiński, prezes Vectra.

Vectra oferuje darmowe set top boksy. Jednak koszty są nie znane. To inwestycja długofalowa, która przy odpowiedniej skali i rozwoju usługi pozwoli nam zarobić - oświadcza prezes Vectry.

Vectra ma obecnie ponad 643 tys. klientów telewizji analogowej, ponad 70 tys. telewizji cyfrowej, około 120 tys. użytkowników internetu i około 20 tys. klientów telefonii.

Operator spodziewa się wzrostu liczby klientów telewizji cyfrowej z obecnych 70 tys. do 100-120 tys. na koniec roku.

Z telewizji cyfrowej korzystać może kilkanaście procent wszystkich abonentów. W ciągu najbliższych lat spółka planuje pokrycie ofertą cyfrową 70 proc. swojej sieci. Koszty tej inwestycji szacuje się na 100 mln zł.

Przychody operatora utrzymują tendencję wzrostową. Na koniec roku mają wynieść ok. 300 mnl zł.[/quote]
Zródło: SatKurier.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Shadowriver' post='55568' date='07.08.2007, 13:28 ']Jakie pieśni odległej przyszłości? Chyba nie jesteś na bieżąco ;p HD ma być w tym roku ,a w przyszłym wprowadzają VoD ;]

Zródło: SatKurier.pl[/quote]

Hm zaskoczyli mnie pozytywnie z cyfrówką więc i tu mogą. Oby zapowiedzi weszły w życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='michalkic' post='55303' date='04.08.2007, 16:54 ']Witam jestem posiadaczem Cyfrowej Vectry i LCD FULL HD 40". Cyfrowa Vectra posiada swój dekoder który podłączam do telewizora za pomocą Euro złącza. Na zwykłym CRT obraz był bardzo ładny ale jak podłączyłem lcd obraz nagle się pogorszył (paski latają z góry na dół). Mój tv posiada wbudowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej i jak podłącze bezpośrednio antenę pod tv (bez dekodera) obraz poprawia się diametralnie. Nie byłoby problemu gdyby nie to że przez dekoder mogę oglądać HBO itp. programy. Co mogę zrobić żeby obraz się poprawił ? Czy może to być wina kabla RGB ?
Model tv to Samsung M86.[/quote]


miałem ten sam problem ale okazało się że to dekoder zakłuca działanie LCD-ka odstawiłem dekoder dalej od LCD i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...