Skocz do zawartości
Ethan

PlayStation 3 & Neostrada TP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się i szukam informacji w internecie na temat podłączenia do internetu PS3 za pomocą Neostrady z modemem USB Sagem (w internecie są sposoby dla posiadaczy Livebox'a).
Na naszym forum znalazłem nieco informacji, ale moja sytuacja jest troszkę inna (przepraszam, jeśli przeoczyłem jakiś temat).

Powinienem coś dokupić, czy może da się coś zrobić? Może Wi-Fi jakimś sposobem? A może jakieś inne sugestie?

Fajnie by było, gdyby ktoś mi wyjaśnił jak podłączyć konsolę do internetu bez konieczności włączania komputera.
Niestety, nie posiadam karty sieciowej.

Wiem, sytuacja marna, a pytanie godne totalnego laika. :blink:

Nigdy nie zastanawiałem się nad podłączeniem konsoli do internetu, chociaż w swoim czasie miałem wszystkie trzy konsole Sony.
Jeśli coś już było powiedziane w tej sprawie, proszę o jakieś linki.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Ethan

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz kupić router i kablem podłączyć internet do PS3. Możesz też wydzierżawić wspomnianego Liveboxa i połączyć konso.ę przez Wi-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lukaszlew77' post='54991' date='02.08.2007, 10:44 ']Musisz kupić router i kablem podłączyć internet do PS3.[/quote]
Czy jeśli wybiorę to rozwiązanie, będę mógł łączyć się z internetem przez PS3 bez konieczności włączania komputera?

Wczoraj długo szukałem i znalazłem sporo sposobów - zaciekawiły mnie dwa z nich:

1. Router programowy (czyt. komp z podpiętym modemem USB) i udostępnianie połączenia po kablu (wystarczy parę metrów scrossowanego przewodu i sieciówka w kompie).
Można kupić kartę sieciową pod USB (grosze) i łączyć się przez kabel tylko i wyłącznie przy włączonym kompie.

2. Połączenie [url="http://www.ps3crew.ugu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5&Itemid=7"]bezprzewodowe.[/url].
Rozwiązanie droższe, ale o ile się nie mylę nie wymaga włączania kompa i jest bezprzewodowe.

Może jeszcze zastanowię się nad Livebox'em.

Nadal czekam na komentarze. :angry:

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup se chłopie porządny router z WIFI
jak będziesz chciał to połączysz z PS3 kablem lub WIFI
Livebox to sy.. , Edytowane przez goggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze co moge ci zaproponować to [url="http://www.allegro.pl/item217833338__linksys_wag200g_eu_router_adsl_ap_anex_a_faktura.html"]http://www.allegro.pl/item217833338__links..._a_faktura.html[/url] sam tego używam i z PS3 łącze się po WiFi oprucz tego możesz podłączyć 4 kompy po lanie i wywalasz modem który dostałeś od tepsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='goggy' post='55040' date='02.08.2007, 16:02 ']Livebox to sy.. ,[/quote]
Możesz trochę rozwinąć tę myśl? Bo już przeglądałem ofertę promocyjną TP SA i trochę się zdziwiłem tą obelgą. :P

[quote name='AdamKrz' post='55045' date='02.08.2007, 16:48 ']Najlepsze co moge ci zaproponować to [url="http://www.allegro.pl/item217833338__linksys_wag200g_eu_router_adsl_ap_anex_a_faktura.html"]http://www.allegro.pl/item217833338__links..._a_faktura.html[/url] sam tego używam i z PS3 łącze się po WiFi oprucz tego możesz podłączyć 4 kompy po lanie i wywalasz modem który dostałeś od tepsy[/quote]
Mam nadzieję, ze samo słowo na aukcji "bezprzewodowy" znaczy Wi-Fi, ponieważ o Wi-Fi sprzedający nie napisał ani słowa...

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę już tak dwa dni i rozmyślam... i wymyśliłem.

W tygodniu wezmę Liveboxa na próbę (podobno można dostać od ręki i w każdej chwili oddać w razie czego).
Jeśli wszystko będzie w porządku, zostaję przy LB - jeśli nie, oddaję i kupuję porządny router DLink lub Linksys.

Dzięki za pomoc.

Przy okazji - takie sytuacje pomagają wkuć wiele materiału; teraz czuję się wystarczająco i bardziej obcykany w tematach Wi-Fi, Neo, LB, kart sieciowych, routerów itd. itp., niż kiedy zakładałem ten topic... ;)

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś czas Livebox'a i były z nim same problemy zaczynając od samej instalacji a na ciągłych resetach skończywszy, ładnie miga logo TEPSY i za każdym razem po restarcie trzeba je wyłączać ;) . Ostatecznie po zmianie usługodawcy przesiadłem się na tego właśnie LINKSYS'a WAG200G , z konsolą nie łączyłem tylko z N-ką za to jest bardzo stabilny i ładnie trzyma transfer.
Po zmianie softu na alternatywny ponoć ma niespotykane możliwości ale za to się jeszcze nie zabrałem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan' post='55055' date='02.08.2007, 18:42 ']Możesz trochę rozwinąć tę myśl? Bo już przeglądałem ofertę promocyjną TP SA i trochę się zdziwiłem tą obelgą ;)
Mam nadzieję, ze samo słowo na aukcji "bezprzewodowy" znaczy Wi-Fi, ponieważ o Wi-Fi sprzedający nie napisał ani słowa?[/quote]
Jak napisałem wcześniej sam takiego używam PS3 działa u mnie po WiFi , komp PC po Lanie Notebook po WiFi, N po lanie .Wszystko działa stabilnie i bezproblemowo ,Każdą aktualizacje do PS3 ciągne właśnie po WiFi (gdyby było by coś nie tak to rwało by połączenia ). Testowałem wiele urządzeń tzw. 4w1 i zostałem przy linksysie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='55107' date='03.08.2007, 07:46 ']Miałem przez jakiś czas Livebox'a i były z nim same problemy zaczynając od samej instalacji a na ciągłych resetach skończywszy, ładnie miga logo TEPSY i za każdym razem po restarcie trzeba je wyłączać :P . Ostatecznie po zmianie usługodawcy przesiadłem się na tego właśnie LINKSYS'a WAG200G , z konsolą nie łączyłem tylko z N-ką za to jest bardzo stabilny i ładnie trzyma transfer.
Po zmianie softu na alternatywny ponoć ma niespotykane możliwości ale za to się jeszcze nie zabrałem.

Pozdrawiam[/quote]
[quote name='AdamKrz' post='55132' date='03.08.2007, 11:09 ']Jak napisałem wcześniej sam takiego używam PS3 działa u mnie po WiFi , komp PC po Lanie Notebook po WiFi, N po lanie .Wszystko działa stabilnie i bezproblemowo ,Każdą aktualizacje do PS3 ciągne właśnie po WiFi (gdyby było by coś nie tak to rwało by połączenia ). Testowałem wiele urządzeń tzw. 4w1 i zostałem przy linksysie.[/quote]
Dlatego wezmę Livebox'a na probę, ponieważ w internecie zdania są podzielone - jedni narzekają i odradzają, a inni zachwalają i polecają.
Przetestuję i zobaczę co dalej.

Przy okazji - dekoder N podłącza się do internetu?

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ethan' post='55157' date='03.08.2007, 13:59 ']Dlatego wezmę Livebox'a na probę, ponieważ w internecie zdania są podzielone - jedni narzekają i odradzają, a inni zachwalają i polecają. Przetestuję i zobaczę co dalej.

BTW. - dekoder N'ki podłącza się do netu?[/quote]

Widze że musisz dużo poczytać - tylko musisz odrużnić ziarno od plew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AdamKrz' post='55166' date='03.08.2007, 14:43 ']Widze że musisz dużo poczytać - tylko musisz odrużnić ziarno od plew[/quote]
Już się naczytałem i odróżnię - dzięki za troskę. :P

O dekoderze N nie wiem nic, tylko ze słuchu - nie wiedziałem, ze ma on coś wspólnego z internetem.

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='Ethan' post='55185' date='03.08.2007, 17:42 ']Już się naczytałem i odróżnię - dzięki za troskę :P

O dekoderze N nie wiem nic, tylko ze słuchu - nie wiedziałem, ze ma on coś wspólnego z internetem.[/quote]

Ja bym 2 raz Liveboxa nie wziął - do dzisiaj nie wiem jak tam się otwiera porty albo wrzuca konsolę do strefy DMZ ; czynności które każdy robi zaraz po skonfigurowaniu połączenia PS3 z siecią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłem zdanie - w najbliższym czasie zaopatrzę się w kartę sieciową i router, będę miał spokój.
D-Link, Linksys lub Pentagram; jeszcze napiszę na co się zdecydowałem.

Dzięki za sugestie. Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='Ethan' post='55471' date='06.08.2007, 18:26 ']Zmieniłem zdanie - w najbliższym czasie zaopatrzę się w kartę sieciową i router, będę miał spokój - D-Link, Linksys lub Pentagram; jeszcze napiszę na co się zdecydowałem. Dzięki za Wasze sugestie!

Pozdrawiam![/quote]

Linksysa weź, najlepiej takiego który ma możliwość upgrade firmware. Ja miałem 54GS i FW Satori. Super rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='albz74' post='55473' date='06.08.2007, 17:38 ']Linksysa weź, najlepiej takiego który ma możliwość upgrade firmware. Ja miałem 54GS i FW Satori. Super rzecz.[/quote]

Właśnie nie mogę się zdecydować - D-Link daje 2 lata gwarancji, Linksys 3, a Pentagram aż 5.

Głównie mam na oku: [url="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=223354302&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0A%09%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0A%09%3Ci%3EMoje+Allegro+%3E+Aukcje+%3E+%3Ca+href%3D%22%2Fmy_allegro.php%3Fpage%3Dauctions%26type%3Dwatch%22%3EObserwuj%C4%99%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E"]Linksys WAG200G[/url], [url="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=218970246&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0A%09%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0A%09%3Ci%3EMoje+Allegro+%3E+Aukcje+%3E+%3Ca+href%3D%22%2Fmy_allegro.php%3Fpage%3Dauctions%26type%3Dwatch%22%3EObserwuj%C4%99%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E"]Pentagram Cerberus[/url], [url="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=221033657&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0A%09%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0A%09%3Ci%3EMoje+Allegro+%3E+Aukcje+%3E+%3Ca+href%3D%22%2Fmy_allegro.php%3Fpage%3Dauctions%26type%3Dwatch%22%3EObserwuj%C4%99%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E"]Drugi Pentagram Cerberus[/url], [url="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=221894347&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0A%09%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0A%09%3Ci%3EMoje+Allegro+%3E+Aukcje+%3E+%3Ca+href%3D%22%2Fmy_allegro.php%3Fpage%3Dauctions%26type%3Dwatch%22%3EObserwuj%C4%99%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E"]D-Link DSL-G624T[/url].

Do tego jakaś tańsza karta sieciowa, np. [url="http://www.allegro.pl/item220584943_karta_pentagrm_hornet_giga_10_100_1000_gw5lat_hit.html"]ta[/url] lub [url="http://www.allegro.pl/item219978258_karta_pentagrm_hornet_gwarancja_5lat_promocja_hit.html"]ta[/url].

Naprawdę ciężki wybór, zmagam się z nim już kilka dni... :mellow:

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naczytałem się, poszperałem w internecie i...

Zaopatrzyłem się jednak w router Linksys WAG200G i kartę sieciową Realtek VK-1000C.

Router jest rewelacyjny!
Bardzo łatwy w obsłudze, konfigurowalny w przeglądarce, do tego płytka z instalacją, świetna obsługa klienta - jedna z lepszych, z jaką miałem styczność.
3 lata gwarancji, działa bez zarzutu - Wi-Fi ma świetny zasięg, jest bardzo szybkie i można je w każdej chwili wyłączyć, jeśli się z niego nie korzysta.
PS3 i PSP śmigają elegancko.
Same zalety, żadnych wad nie znalazłem.

Naprawdę polecam!

Karta również niczego sobie - chipset Realteka, na gwarancji, jedna z bardziej kompatybilnych kart.

Jeszcze raz dzięki za pomoc! Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='Ethan' post='56108' date='14.08.2007, 14:11 ']Naczytałem się, poszperałem w internecie i...

Zaopatrzyłem się jednak w router Linksys WAG200G i kartę sieciową Realtek VK-1000C.

Router jest rewelacyjny - bardzo łatwy w obsłudze, konfigurowalny w przeglądarce, do tego płytka z instalacją, świetna obsługa klienta - jedna z lepszych, z jaką miałem styczność, 3 lata gwarancji, działa bez zarzutu - Wi-Fi ma świetny zasięg, jest bardzo szybkie i można je w każdej chwili wyłączyć, jeśli się z niego nie korzysta, PS3 i PSP śmigają elegancko - i inne plusy - wad nie znalazłem. Naprawdę polecam!

Karta również niczego sobie, chipset Realteka, na gwarancji, jedna z bardziej kompatybilnych kart.

Jeszcze raz dzięki za pomoc![/quote]

No widzisz <_< a chciałeś brać Liveboxa. Od razu wrzuć konsolę do DMZ Zone - coby wszystkie opcje sieciowe działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ten router bedzie git do PS3 [url="http://www.allegro.pl/item248580615_d_link_dsl_g624t_neostrada_router_gw2l_od_reki.html"]http://www.allegro.pl/item248580615_d_link...2l_od_reki.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam liveboxa od pół roku i nie mam z nim żadnych problemów. Jako punk dostępowy do ps 3 sprawdza się świetnie więc nie wiem skąd te opinie na ten temat. A z tymi sterownikami to w ogóle nie wiem o co wam chodzi ja żadnych sterowników nie potrzebuje, tylko trzeba wiedzieć jak wszystko skonfigurować. Ale pewni lepiej pisać później na forum że coś jest be bo ja tego nie mam a jak maiłem to nie umiałem tego skonfigurować żeby działało tak jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mati_87' post='61799' date='01.10.2007, 13:21 ']Siema. Mam liveboxa od pół roku i nie mam z nim żadnych problemów. Jako punk dostępowy do ps 3 sprawdza się świetnie więc nie wiem skąd te opinie na ten temat. A z tymi sterownikami to w ogóle nie wiem o co wam chodzi ja żadnych sterowników nie potrzebuje, tylko trzeba wiedzieć jak wszystko skonfigurować. Ale pewni lepiej pisać później na forum że coś jest be bo ja tego nie mam a jak maiłem to nie umiałem tego skonfigurować żeby działało tak jak powinno :P[/quote]

Potwierdzam livebox jak najbardziej współpracuje bez problemów z ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

I prosze o pomoc jak skonfigurowac ten net w PS3 mam router DLINK DSL-G624T i Neostrade 512 co ja mam tam powpisywac bo tyle juz się nawalczyłem ze krew mnie zalewa i dalej lipa niech sie ktos ulituje i da jakis cynk jak to uczynic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...