Skocz do zawartości
km1

Prezentacja 8 generacji plazmy PIONERA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ( adminów ) może fan plazmy :( Arecki W wybiera się na pokaz organizowanej między innymi przez firmę DSV Traiding prezentacji TV i opisze nam swoje wrażenia patrząc fachowym okiem czy " Tylko niektórzy mają szansę zobaczyć obraz który wyprzedza swój czas " :)
pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='km1' post='52543' date='04.07.2007, 07:49 ']Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ( adminów ) może fan plazmy :) Arecki W wybiera się na pokaz organizowanej między innymi przez firmę DSV Traiding prezentacji TV i opisze nam swoje wrażenia patrząc fachowym okiem czy " Tylko niektórzy mają szansę zobaczyć obraz który wyprzedza swój czas " B)
pozdr[/quote]

nikt :(
czy też administracja nie czyta nowych tematów :D
a może sama przygotowuje niespodziankę ( test ) :hura:
uzupełniając pokaz jest w dniu dzisiejszym w W-wie

pozdrawiam licząc na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='km1' post='52570' date='04.07.2007, 14:24 ']nikt :(
czy też administracja nie czyta nowych tematów :hura:
a może sama przygotowuje niespodziankę ( test ) :)
uzupełniając pokaz jest w dniu dzisiejszym w W-wie

pozdrawiam licząc na info[/quote]

Licze na to ze kolega Arecki jest na tym pokazie i zrobi solidna relacje. Mysle ze kazdy niecierpliwie czeka bo po pierwszych testach zapowiada sie istna rewolucja. Mam nadzieje ze niebawem G8 Pionka trafia na wybrzeze i sam sobie wyrobie opinie na ich temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='52574' date='04.07.2007, 14:36 ']Licze na to ze kolega Arecki jest na tym pokazie i zrobi solidna relacje. Mysle ze kazdy niecierpliwie czeka bo po pierwszych testach zapowiada sie istna rewolucja.[/quote]

Istotnie był :( ( i nie tylko on)
myślę że opisze swoje wrażenia ( jak się wyśpi :hura: ) a może jeszcze ktoś się z nami podzieli :blush:
też byłem ale nie wybiegnę przed szereg i opiszę swoje wrażenia jako drugi :D
jeśli wcześniej nie pojawi się info na " tamtym forum " :P

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='km1' post='52629' date='05.07.2007, 08:25 ']Istotnie był :) ( i nie tylko on)
myślę że opisze swoje wrażenia ( jak się wyśpi :lol: ) a może jeszcze ktoś się z nami podzieli :mellow:
też byłem ale nie wybiegnę przed szereg i opiszę swoje wrażenia jako drugi :P
jeśli wcześniej nie pojawi się info na " tamtym forum " <_<

pozdr[/quote]


fajny temat założyłem :rolleyes:

sam piszę i sam odpowiadam ( prawie ) :P

chyba nie tylko ja ale inni też spragnieni wrażeń z KURO

niecierpliwych odsyłam na " tamto" forum ( już wstali po zabawie :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam,

Wezwany do tablicy powiem, że byłem na prezentacji w Warszawie (mieszkam pod Wrocławiem), więc dopiero po południu dotarłem do domu.
Na razie powiem tylko po krótce, KURO to czerń, jakiej jeszcze nie widziałem na żadnym płaszczaku.
Najlepsza do niedawna czerń Sonego X2000 wyglądała blado przy KURO.
Były tylko plazmy HD Ready 8G i jedna 60" Full HD, mają być w sprzedaży już w drugiej połowie lipca. Full HD dopiero wrzesień-październik.
Jak dla mnie, nie ma alternatywy. Kontrast 16.000:1 i smolista czerń obrazu (nie matrycy), zamiast 3000:1 natywnie w najlepszym LCD.
Po raz kolejny przekonałem się też, że z 3-4 metrów nie ma żadnej różnicy między ekranem 1080p i 720p w szczegółowości. A nie mam zamiaru siedzieć mniej niż 2m od 50 calowego ekranu. No chyba że podłączę konsolę, ale na to już jestem za stary :-) żeby strzelać do potworów....
Full HD to tylko marketingowe hasło, żeby sprzedać więcej telewizorów (już LCD 32 cale mają Full HD, o zgrozo), no ale wszyscy ulegamy magii tego oznaczenia.
W stosunku do serii G7 Pioneera, kolosalna różnica w czerni.
Wyraźnie mniejszy stroboskop w ruchu (tzw. juddering), ale nie wyeliminowany całkowicie.
Piękna ostrość, piękne i wyraźne drugie i trzecie plany, czego przy ciemnych scenach w LCD w ogóle nie było (jedna czarna plama i płaski obraz).
Piękny naturalny kolor skóry, wzorowe, naturalne kolory, kolorometr pokazuje niemalże idealne odwzorowanie kolorów.
Jak zwykle wzorowy design, bez wodotrysków, klasa sama w sobie.
Impreza miała charakter promocji, nie miała na celu wykazać chirurgicznie i aptekarsko wyższości jakiejkolwiek technologii, a jedynie wykazać prym na rynku płaskich TV w jakości i zaawansowaniu technologii Pioneera.
Przez chwilę miałem wrażenie, że z ostrością G8 jest jakiś problem, ale kiedy inni oglądali recital i jedli suszi, inni podregulowali nieskalibrowane TV i ostrość została ustawiona poprawnie, czyli wzorowo.
Panasonic PV700 nie odbiegał znacznie w jakości obrazu, ale przy ciemnych scenach była jednak widoczna wyraźna różnica w czerni na korzyść Pioneera, juddering był większy trochę, ale nieznacznie, i niestety Panasonic pokazuje w ruchu lekko rozmyte i przenikające kolory (zielony cień na tablicy rejestracyjnej jadącego auta) oraz nie ma tak idealnie gładkich krawędzi, jak Pioneer.
Panasonic nie przyjmuje też sygnału 1080p/24fps, co bez problemu czyni Pioneer G8.
Po raz kolejny widać też było, że ostrość PDP w ruchu jest niedościgniona przez LCD, aczkolwiek nie widziałem jeszcze testów ostrości na HD1 czy F8 Samsunga.
Philips mimo deklarowanych nawet 3 ms był w ruchu wyraźnie nieostry.
Odbicia, tak krytykowane przez przeciwników PDP, niewielkie, nowe powłoki filtrujące czynią cuda. Kąt widzenia jak zwykle praktycznie 180 stopni.
Również utwierdziłem się w przekonaniu, że odświeżanie LCD liczone w ms nie ma aż takiego znaczenia (4 czy 8 to i tak więcej niż <1 ms w PDP).
Znaczenie dla LCD ma za to odświeżanie 100 Hz, to widocznie poprawia płynność ruchu (wzorowe LCD to teraz seria RD2 Sharpa).
Dziękuję koledze ar2 za możliwość uczestniczenia w prezentacji.
Konkludując, warto było czekać na KURO i nie dać się zwieść chwytom marketingowym innych producentów i technologii.

P.S. Tym bardziej ciekaw jestem, jak wypadnie Sharp HD1, nowe Soniaki, nowe Samsungi F8 z kontrastem na papierze 25.000:1 i zapowiadane przez Mitsubishi laserowe TV i nowe JVC HD-ILA.
Do IFY !!!
P.S. 2. Cierpliwość to cnota !!!
pozdrawiam Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra moze i cnota ale ile mozna czekac? Czyli co - zakupisz tego Kuro czy nadal pozostaniesz w oczekiwaniu na swietego grala obrazu, he? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='52718' date='06.07.2007, 01:36 ']No dobra moze i cnota ale ile mozna czekac? Czyli co - zakupisz tego Kuro czy nadal pozostaniesz w oczekiwaniu na swietego grala obrazu, he? ;)[/quote]


akurat do końca roku wracam z powrotem do Warszawy, po rocznej przygodzie na wsi pod Wrocławiem.
Jestem w trakcie poszukiwania nowego lokum i dopiero jak się przeprowadzę, to kupię płaszczaka.
Czekałem 4 lata z kupnem CRT i mam najlepszego do dzisiaj, czas działa na moją korzyść, bo materiału HD cały czas mało (mam na myśli filmy na BR i HD-DVD i kanały HD), więc po co mi obecne niedopracowane TV. Na przełomie roku będę w znacznie bardziej komfortowej sytuacji z racji nasycenia rynku nowymi seriami każdego producenta, ilości profesjonalnych testów, osobistych wrażeń z oględzin i spadających ciągle cen.
Ale na chwilę obecną KURO spełnia wszystkie moje wymagania i oczekiwania i dzisiaj bym go już kupił, nawet tego HD Ready.

P.S. Zapomniałem dodać, że na prezentacji nie udało się na KURO wypalić niczego, ani nawet pozostawić tzw. chwilowego duszka, co niestety widać było na PV700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arecki w stanach juz jest recenzja

JVC 60 cali tylnoprojekcyjnego FullHD

[url="http://www.ultimateavmag.com/rearprojectiontvs/1106jvc61fn97/"]http://www.ultimateavmag.com/rearprojectio.../1106jvc61fn97/[/url]

[url="http://www.ultimateavmag.com/buyersguides/rearprojectiontvsult/"]http://www.ultimateavmag.com/buyersguides/...ojectiontvsult/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='52716' date='06.07.2007, 01:25 ']Witam,

Wezwany do tablicy powiem, że byłem na prezentacji w Warszawie (mieszkam pod Wrocławiem), więc dopiero po południu dotarłem do domu.
Na razie powiem tylko po krótce, KURO to czerń, jakiej jeszcze nie widziałem na żadnym płaszczaku.
Najlepsza do niedawna czerń Sonego X2000 wyglądała blado przy KURO.
Były tylko plazmy HD Ready 8G, mają być w sprzedaży już w drugiej połowie lipca. Full HD dopiero wrzesień-październik.
Jak dla mnie, nie ma alternatywy. Kontrast 16.000:1 i smolista czerń obrazu (nie matrycy), zamiast 3000:1 natywnie w najlepszym LCD.
Po raz kolejny przekonałem się też, że z 3-4 metrów nie ma żadnej różnicy między ekranem 1080p i 720p w szczegółowości. A nie mam zamiaru siedzieć mniej niż 2m od 50 calowego ekranu. No chyba że podłączę konsolę, ale na to już jestem za stary :-) żeby strzelać do potworów....
Full HD to tylko marketingowe hasło, żeby sprzedać więcej telewizorów (już LCD 32 cale mają Full HD, o zgrozo), no ale wszyscy ulegamy magii tego oznaczenia.
W stosunku do serii G7 Pioneera, kolosalna różnica w czerni.
Wyraźnie mniejszy stroboskop w ruchu (tzw. juddering), ale nie wyeliminowany całkowicie.
Piękna ostrość, piękne i wyraźne drugie i trzecie plany, czego przy ciemnych scenach w LCD w ogóle nie było (jedna czarna plama i płaski obraz).
Piękny naturalny kolor skóry, wzorowe, naturalne kolory, kolorometr pokazuje niemalże idealne odwzorowanie kolorów.
Jak zwykle wzorowy design, bez wodotrysków, klasa sama w sobie.
Impreza miała charakter promocji, nie miała na celu wykazać chirurgicznie i aptekarsko wyższości jakiejkolwiek technologii, a jedynie wykazać prym na rynku płaskich TV w jakości i zaawansowaniu technologii Pioneera.
Przez chwilę miałem wrażenie, że z ostrością G8 jest jakiś problem, ale kiedy inni oglądali recital i jedli suszi, inni podregulowali nieskalibrowane TV i ostrość została ustawiona poprawnie, czyli wzorowo.
Panasonic PV700 nie odbiegał znacznie w jakości obrazu, ale przy ciemnych scenach była jednak widoczna wyraźna różnica w czerni na korzyść Pioneera, juddering był większy trochę, ale nieznacznie, i niestety Panasonic pokazuje w ruchu lekko rozmyte i przenikające kolory (zielony cień na tablicy rejestracyjnej jadącego auta) oraz nie ma tak idealnie gładkich krawędzi, jak Pioneer.
Panasonic nie przyjmuje też sygnału 1080p/24fps, co bez problemu czyni Pioneer G8.
Po raz kolejny widać też było, że ostrość PDP w ruchu jest niedościgniona przez LCD, aczkolwiek nie widziałem jeszcze testów ostrości na HD1 czy F8 Samsunga.
Philips mimo deklarowanych nawet 3 ms był w ruchu wyraźnie nieostry.
Odbicia, tak krytykowane przez przeciwników PDP, niewielkie, nowe powłoki filtrujące czynią cuda. Kąt widzenia jak zwykle praktycznie 180 stopni.
Również utwierdziłem się w przekonaniu, że odświeżanie LCD liczone w ms nie ma aż takiego znaczenia (4 czy 8 to i tak więcej niż <1 ms w PDP).
Znaczenie dla LCD ma za to odświeżanie 100 Hz, to widocznie poprawia płynność ruchu (wzorowe LCD to teraz seria RD2 Sharpa).
Dziękuję koledze ar2 za możliwość uczestniczenia w prezentacji.
Konkludując, warto było czekać na KURO i nie dać się zwieść chwytom marketingowym innych producentów i technologii.

P.S. Tym bardziej ciekaw jestem, jak wypadnie Sharp HD1, nowe Soniaki, nowe Samsungi F8 z kontrastem na papierze 25.000:1 i zapowiadane przez Mitsubishi laserowe TV i nowe JVC HD-ILA.
Do IFY !!!
P.S. 2. Cierpliwość to cnota !!!
pozdrawiam[/quote]

Witam :)

Dzięki za tak obszerną relację
Chyba nie masz urazy za to wezwanie :D i małą niecierpliwość z mojej strony pracę domową odrobiłeś i dzięki Twojej obecności mamy wszyscy opis Twoich wrażeń

A moje są takie
Podzielam to zdanie KURO to czerń czarna i taka właśnie w Pionku była i nikt tego z tych co widzieli nie zaprzeczy to widać gołym okiem i z bliska i z daleka (rozwiązanie konstrukcyjne jest potwierdzeniem iż to jest wersja 2.0 w tej technologii)

Czerń to ważny element obrazu i na pewno pozwoli uzyskać większą paletę barw ale ostrość przy pokazach była gorsza od Panasa ( niestety byłem niecierpliwy wyszedłem i nie widziałem efektów podregulowania Pionka bo innym też by się to przydało pozostaje mi wierzyć do póki sam nie zobaczę w sklepie )
tak wiem po podregulowaniu ostrość była wzorowa a pokaz nie miał na celu „ wykazać chirurgicznie i aptekarsko wyższości tej technologii ”

a dlaczego by nie w końcu to przełom i skoro dochodzimy do przekonania iż każdy TV należy skalibrować to nie pokazanie całego potencjału a przecież on jako jeden z nielicznych taką funkcję posiada uważam za błąd
czyżby motyw czerni i marketingowy show przy odpowiednim doborze TV konkurencyjnych marek ( a dlaczego nie mierzyć się z XD1) osłabił organizatorów i nie zmusił do pokazania wszystkich możliwości Pionka ( z tego co piszesz to są ) troszkę się czepiam wiem :P

Potwierdzam efekt stroboskopu nie został wyeliminowany był mniejszy niż u konkurencji
Nie zgodzę się z Twoją tezą iż nie ma różnicy między między 1080p i 720p ( chyba iż wiesz z „przecieków” że konstruktorzy nie dokonali przełomu ) w końcu to tryb 1:1 bez skalowania a są tacy w tym ja którzy siadają bliżej niż 3 m od TV i widzą różnice

Aby tak jednoznacznie powiedzieć iż jest to najlepszy TV i nie należy „dać się zwieść chwytom marketingowym innych producentów i technologii ” to trzeba by zobaczyć obraz na różnych źródłach sygnału i samemu sobie odpowiedzieć na pytanie czy dostaje produkt adekwatny do ceny czy markę i „ klasę samą w sobie ”

W cenie „króliczków” na pewno będziemy zgodni były OK. ;):)
Czekam na HD1
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='km1' post='52743' date='06.07.2007, 09:59 ']Potwierdzam efekt stroboskopu nie został wyeliminowany był mniejszy niż u konkurencji
Nie zgodzę się z Twoją tezą iż nie ma różnicy między między 1080p i 720p ( chyba iż wiesz z „przecieków” że konstruktorzy nie dokonali przełomu ) w końcu to tryb 1:1 bez skalowania a są tacy w tym ja którzy siadają bliżej niż 3 m od TV i widzą różnice[/quote]

Tu raczej chodzi o 1080 i/p (tu takoz nie ma wiekszej roznicy, niejednokrotnie na forum omawiano te kwestie i czy to z czy bez przeplotu TV czy filmy wygladaja tak samo dobrze) wyswietlane na matrycach fullHD i HDready. Ja tam przychylam sie do opinii Areckiego, ze taka topowa plazma 50" 1366x768 bedzie grala rownie dobrze a nawet w niektorych aspektach lepiej (sygnal SD) niz ekran fullHD. To oczywiscie nie oznacza, ze fullHD nie ma sensu. Absolutnie nie... ale granica jest wlasnie 50 cali, a najlepiej zeby ten full mial 60 czy 70 cali. O! Wtedy bedzie korzysc z takiego panelu.
Powiem tak - gdybym mial dzisiaj wybierac panel fullHD to prawdopodobnie wybor zawezilbym do:
-65" PDP Panasa
-52" LCD Sharpa (ale tez malo! Bedzie HD1 w + - 60" ?)
-70" tylnoprojekcyjnego Sony

albo jeszcze inaczej - kupil "Kuro" 50 calowe oraz projektor fullHD - np nowego JVC, ktory podobno jest po prostu rewelacyjny. FullHD to DUZE przekatne. Tylko i wylacznie. Wszystko co ponizej moze spokojnie byc ciosane w rozdzielczosciach XGA, WXGA i klient nie bedzie tutaj stratny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zgadzam się z kolegami w następujących kwestiach:

1) można było lepiej skalibrować wszystkie TV, co później zostało zrobione, ja najgłośniej krzyczałem, że Pioneer nieostry, ale potem koledzy udowodnili mi, że jednym guzikiem można ostrość podciągnąć do poziomu Panasonica,

2) organizator mógł sam skalibrować TV, ale tego nie zrobił, swoją drogą Pan Prezes DSV (z całym szacunkiem dla wiedzy i dla osoby) mógłby przejść szkolenie w zakresie przemawiania (prowadzenia prezentacji), chętnie udzielę parę lekcji,

3) magia Full HD działa, ale zapłacić prawie 2 razy więcej za Full HD i z 3-4 metrów oglądać identyczny obraz jak na HD Ready, wątpię, ja podleczyłem się z gonitwy za Full HD do 50 cali w cenach premierowych, ale może poczekam kilka miesięcy, aż cena mocno spadnie (tak jak z 507, cena spadła z 13-14 KPLN na 7-8 KPLN, oby było podobnie z 508)

4) tak jak kolega ein, chciałbym 50 cali KURO do salonu, a do prywatnego kina domowego tylko projektor FULL HD.

Pozdrawiam serdecznie, urazy do nikogo nie chowam :)

P.S. Króliczki były znacznie lepsze niż wszystkie KURO razem wzięte, ja nie mogę chodzić na takie imprezy, bo potem chciałbym być mormonem... :P

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...