Skocz do zawartości
Szakul

Samsung R82B przez co podłączyć z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga R82B. Dziś podłączyłem go z komputerem za pomocą zwykłego D-SUB (TV ma w standardzie to wejście). Obraz bardzo dobry. Zero zastrzeżeń. Przykładowe filmiki w HD (zarówno 720p jak i 1080p) chodziły aż miło.

Pytanie do bardziej doświadczonych.

Czy opłaca się inwestować w kabel DVi ---> HDMi i w ten sposób podłączyć komputer z TV (karta graficzna ma zarówno DSUB jak i DVI) ? Czy uzyskam przez to zauważalnie lepszy obraz? Czy raczej sobie odpuścić ?

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Szakul' post='49719' date='07.06.2007, 17:07 ']Witam

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga R82B. Dziś podłączyłem go z komputerem za pomocą zwykłego D-SUB (TV ma w standardzie to wejście). Obraz bardzo dobry. Zero zastrzeżeń. Przykładowe filmiki w HD (zarówno 720p jak i 1080p) chodziły aż miło.

Pytanie do bardziej doświadczonych.

Czy opłaca się inwestować w kabel DVi ---> HDMi i w ten sposób podłączyć komputer z TV (karta graficzna ma zarówno DSUB jak i DVI) ? Czy uzyskam przez to zauważalnie lepszy obraz? Czy raczej sobie odpuścić ?

Dzięki za pomoc.[/quote]


Opłaca się, koszt niewielki, jakość obrazu najlepsza z możliwych. Chociaż po D-Subie nie jest źle, ale zawsze to połączenie po analogu. Po co sygnał ma być poddawany dodatkowej podwójnej konwersji i niepotrzebnie przechodzić przez dodatkowe układy elektroniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='49748' date='08.06.2007, 00:49 ']Opłaca się, koszt niewielki, jakość obrazu najlepsza z możliwych. Chociaż po D-Subie nie jest źle, ale zawsze to połączenie po analogu. Po co sygnał ma być poddawany dodatkowej podwójnej konwersji i niepotrzebnie przechodzić przez dodatkowe układy elektroniczne.[/quote]
Sprawdzone w praktyce czy teoria ?

Znalazłem kabel DVi --> D-SUB odpowiedniej długości. Może tak, czy jednak DVi-HDMI. Znalazlem na forum, ze sa pewne problemy z uzywananiem kompa po HDMI ( problem z 50HZ, overscanem itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Szakul' post='49757' date='08.06.2007, 08:47 ']Sprawdzone w praktyce czy teoria ?

Znalazłem kabel DVi --> D-SUB odpowiedniej długości. Może tak, czy jednak DVi-HDMI. Znalazlem na forum, ze sa pewne problemy z uzywananiem kompa po HDMI ( problem z 50HZ, overscanem itp.)[/quote]


A tutaj zaglądałeś? [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5628"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5628[/url]

Napisałem tam wyraźnie że TV pracuje w takiej konfiguracji jak każdy inny monitor komputerowy połączony poprzez DVI. Mamy 1:1 Pixel w Pixel, żadnego overscanu i tym podobnych problemów.


Należy rozróżnić 2 tryby pracy telewizora poprzez HDMI:

- pierwszy tryb, tv jest traktowany przez komputer jako odbiornik telewizyjny High Definition (do pracy komputerowej kicha).

- drugi tryb, tv jest traktowany przez komputer jako zwykły cyfrowy monitor z wejściem DVI (idealne rozwiązanie).

Nie każdy telewizor oczywiście tak potrafi pracować, stąd i ludziska problemy mają. Ale ten akurat bez problemu :lol:. Ważne tylko żeby się podłączyć pod HDMI nr 2.

[url="http://img393.imageshack.us/my.php?image=dscn2095zy4.jpg"]http://img393.imageshack.us/my.php?image=dscn2095zy4.jpg[/url]

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...