Skocz do zawartości
ein

Nowy tuner zewnetrzny dla PCta... HD ready, full wypas!

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie nabylem Compro VideoMate V300 - i imho to naprawde rewelacyjny tunerek zewnetrzny, ktory nie dosc ze skaluje obraz w kazdy mozliwy sposob (jest 4:3, 5:4, 16:9 i 16:10... w sam raz dla zaposiadanej panoramy... rozdzielczosci do 1680x1050, zaawansowane funkcje korekcji i ... zlacze komponentowe ktore przyjmuje 720p/1080i!!! Bardzo bogate mozliwosci regulacji obrazu, oczywiscie osobne dla kazdego wejscia. PIP, multichannel... kurcze, czego tutaj nie ma. Jakosc obrazu na zrodle kablowka UPC po krotkiej zabawie z pilotem - wysmienita! :o Dzwiek (DBB) takoz nie pozostawia nic do zyczenia. Jestem pod wrazeniem! Aaaa jaka szkoda, ze wlasciwie nie ma wiekszych monitorkow panoramicznych niz 24 calowce (mam tu na mysli CRT - jak ktos ma 30" LCD to mmm ;) ).

Tu skrotowa spec:
Watch analog TV on your LCD/CRT/PDP monitor or projector
Special black TV box & remote design is suitable for various monitors
Plug & Play, no drivers installation is required for all OS
Built-in advanced video/audio decoder, support SAP/Stereo (NICAM/A2 in PAL, MTS/BTSC or EIAJ in NTSC)
Component input (Y, Pb, Pr) support from 480i/480p to 1080i HDTV
Autoscan available channels or full frequency scan and memorize
Support up to 1680x1050, 1440x900 and up to 1600x1200 resolution
Support standard 4:3/5:4 screen and wide 16:9/16:10 screen
Support 15", 17", 18", 19", 20", 21", 22" and big size monitors
Exclusive OptiRatio aspect selection features for 4:3, 16:9, Panorama, Full Screen, and SmartZoom modes to provide best picture display
Exclusive OptiMode scene selection features for TV, Cinema, Game, and Custom (Brightness, Hue, Saturation, Contrast, Sharpness adjustment and custom color setting profiles) display modes to provide best picture quality
Automatically enables 3:2 pull-down correction in Cinema mode
Enhanced 3D motion adaptive de-interlacing, progressive scan, and noise reduction for better video quality
Multi-channel preview of 9 channels on the same screen
Dynamic Bass Boost, Stereo Effect, and Stereo mode (Main/Sub audio channel or Left:Main/Right:Sub audio channel) selection
PIP feature to watch live TV in windows desktop
Customize channel orders, rename, and add/remove channels
Supports S-video, composite video and stereo audio inputs
Supports Xbox, Xbox360, PS2, PS3, Wii and other game consoles
Sleep mode timers for 30/60/90/120 minutes
User-friendly OSD (on screen display) for easy setup
Fully functional 37keys IR remote control

To poczatek testu, napisze cos wiecej jak sie z ta bardzo ladna btw skrzyneczka zapoznam. Swietny patent z baza (sam tunerek nie wyglada jak choinka - wiem cos o tym, poprzednio mialem AverBoxa 9). PS2 podlaczone za pomoca komponentu - bajka. Tuner skaluje obraz do najlepszego dla ekranu aspektu 16:10 i naprawde widac cos ala anisorp czy wygladzanie obrazu... super! Zobacze jeszcze jak to wyglada gdy konsolka zapoda softem 720p czy 1080i... komponent przyjmie jw, pytanie czy bedzie lepiej czy nie. Siak czy tak moglbym spokojnie zrobic multirooma z n-ka (ekran 0,5 metra od patrzalek w trybie fotel albo 1,5 pozycja horyzontalna na lozeczku)... tylko nie wiem czy wczesniej nie zrezygnuje z n-ki :( Biorac pod uwage wspolprace z PS3/X360, komponentowe "okno" dla HD, upskalowanie do HD mamy tu doczynienia z bardzo fajna, taniutka opcja wysokiej rozdzielczosci / wysokiej jakosci. Jedyne czego tu nie ma to dzwiek wielokanalowy... coz taki dzwiek musi zapewnic jakas inna skrzynka (piec / ampli...)
Cholera, to chyba najlepszy zakup jaki mi sie ostanio trafil! :P Koszt to nieco ponad 300zl. Naprawde polecam!

Tu stronka producenta: [url="http://www.comprousa.com/New/en/product/v300/v300-1.html"]Compro V300[/url]
Jak ktos chetny to mam w pdf instrukcje po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie fajna zabawka, napisz proszę jak się sprawuje z n-ką, oczywiście poprzez component out z nki, component in na tuner i porzez vga out na monitor.
Napisz jak wygląda w trybach 720p i 1080i, mam monitor 1680x1050 20" i jeśli ta zabawka się sprawdzi to łykam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obawiem sie, ze wyzej wspomniany tuner nie potrafi zrobic wiecej w dziedzinie upscalingu niz upscaler ktory znajduje sie chocby w najtanszym telewizorze HD Ready. Dlatego nie za bardzo widze zastosowania dla tego sprzetu. Tym bardziej ze nawet nie da sie go uzyc do zapisania przeskalowanego materialu na dysk.

Kazdy tuner tego typu musi w jakis sposb upscalowac, zeby moc pokazac obraz na monitorze komputerowym inna sprawa jak to robi, a sprzet za 300zl niestety nie moze tego robic dobrze.
Nawet jeslki zamienia jeden piksel w danym kolorze na powiedzmy 4 piksele w tym samym kolorze to, rzeczywiscie upscaluje, zwieksza rozdzielczosc, ale przeciez nie o to chodzi w wysokiej rozdzielczosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='psus' post='49498' date='05.06.2007, 09:10 ']Obawiem sie, ze wyzej wspomniany tuner nie potrafi zrobic wiecej w dziedzinie upscalingu niz upscaler ktory znajduje sie chocby w najtanszym telewizorze HD Ready. Dlatego nie za bardzo widze zastosowania dla tego sprzetu.[/quote]
no ale tu chodzi o oglądanie np. n'ki na monitorze nie telewizorze
[quote name='psus' post='49498' date='05.06.2007, 09:10 ']Tym bardziej ze nawet nie da sie go uzyc do zapisania przeskalowanego materialu na dysk.[/quote]
niewiem poco zapisywać sobie upscalowany materiał-na to samo wyjdzie zapisanie jak leci(mniej miejsca) i upscalować przy odtwarzaniu-tu mam pytanie-czy jest możliwość zapisu z component w 1080i?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='49485' date='05.06.2007, 08:05 ']Faktycznie fajna zabawka, napisz proszę jak się sprawuje z n-ką, oczywiście poprzez component out z nki, component in na tuner i porzez vga out na monitor.
Napisz jak wygląda w trybach 720p i 1080i, mam monitor 1680x1050 20" i jeśli ta zabawka się sprawdzi to łykam.

Pozdrawiam[/quote]

Mam 24" i taka rozdzielczosc jw 1680x1050 moge ustawic w setupie tunka. Jak tylko znajde chwilke to sie pobawie (sam jestem ciekaw jak bedzie wygladal obraz przeskalowany - moge w sumie uzyskac z tego, co widze aspekt 16:9 z niewielkimi pasami dla 720p, bo dla monitora tunek oczywiscie daje opcje rozdz. m.in.: 1280x720, oraz wlasnie maksymalna obslugiwana dla VGA 1680x1050 (odpowiedni aspekt 16:10... choc monitorek lyknalby o wiele wieksze rozdzialki ale coz... to i tak obecnie rekord w tej klasie sprzetu) i tutaj zobaczymy jak to jest z 1080i oraz 720p (mam nadzieje ze uda sie dobrac tak, by byl najlepszy mozliwy do uzyskania efekt - taki kompromis sygnal HD -> tuner + monitor). Przed podlaczeniem (mam w sypialni, a tam n-ki nie mam) oczywiscie z ciekawosci sprawdzilem li tylko czy dziala po komponencie z nboxem i oczywiscie dzialal, nie bylo zadnego problemu.

Pozdrawiam

ps. Z SD via kablowka dziala wysmienicie. Moge sobie dowolnie dobierac jak ma byc obraz pokazywany i te wszystkie dziwaczne pseudopanoramy i inne takie jakie nadaja nadawcy mnie nie grozne. Z tego naprawde jestem mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ein, napisz proszę jaka jest jakość obrazu po przełączeniu na komputer? Czy jakość czcionki nie jest pogorszona? Testowałem jakiś czas temu bliźnaczy model V600 (bez obsłogi HD) i jakość obrazu z komputera po przejściu przez ten tuner była wyraźnie pogorszona, były odbicia i lekkie rozmycie czcionki.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='JerzyL' post='49605' date='05.06.2007, 23:51 ']Ein, napisz proszę jaka jest jakość obrazu po przełączeniu na komputer? Czy jakość czcionki nie jest pogorszona? Testowałem jakiś czas temu bliźnaczy model V600 (bez obsłogi HD) i jakość obrazu z komputera po przejściu przez ten tuner była wyraźnie pogorszona, były odbicia i lekkie rozmycie czcionki.
Pozdrawiam.[/quote]

Z tego co zauwazylem - nie jest. Taka jak po podlaczeniu bez posrednictwa tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...