Skocz do zawartości
egon446

TV pod PS5 ale nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5M
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zwykle 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej nie- posiadamy wysuwany uchwyt
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od lewej strony z południa
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE40H6400
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najlepsze połączenie TV do grania i oglądania seriali ze wskazaniem na granie na PS5
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K/HD (pewnie przeważający
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder TV satelitarnej, standardowa antena, Konsola PS5, Telefon z Samsung DEX
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Max 4 dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, przyrodnicze, animowane (w tej kolejności)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie- do tego będzie dex
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Większość czasu wyświetlania to będzie granie- ok 70% pewnie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? Zależnie od budżetu ale 55 cali minimum, 65 maks
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? ŻE DZIAŁA WOOOOLNOOOO (mój obecny system mnie dobija)
19. Preferencje co do marki ? Samsung....
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie- przez 6 lat posiadania tego TV oglądałem w 3d 1 raz (słownie JEDEN RAZ)
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Okolice 2.8K-4.5K zł (jeśli będzie coś absolutnie fantastycznego za co będzie warto dołożyć to 5.5k zł ABSOLUTNY MAKS)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jasne

23. Chciałbym aby telewizor miał jak najdłuższe wsparcie software'u bo tak jak wspominałem doprowadza mnie do szału jak coś działa wolno/laguje i muszę czekać na działanie po kliknięciu przycisku- niby głównie w tym celu będę używał Dex'a na telefonie ale wciąż chcę żeby telewizor chodził płynnie jak najdłużej

24. Nie wiem jak sensowne to jest ale czy faktycznie jest tak ogromna różnica w dolby vision? Jeśli tak to chciałbym żeby TV posiadał ten system

 

Faworytami modele to znalezione na stronie i testowane Samsung Q70T (Q80T jeśli jest sens dokładać), Sony XH90 lub coś nowego co pojawiło się po nich na rynku.Interesuje mnie też czym się różnią dla przykładu modele z nazwą QE65Q77TATXXH a QE65Q74TAT- spotkałem się gdzieś z opinią, że te dopiski są stworzone przez sieci sklepów tylko po to żeby było trudniej je porównywać w celu negocjacji ceny i wciskać konsumentom kit, że ten z ICHNIM dopiskiem jest ileś tam lepszy od tego konkurencji bez dopiska. 

 

 

Dzięki!

 

Żeby rozszerzyć jednak zakres telewizorów to powiem, że niespecjalnie mi potrzeba TV z HDMI2.1- kompletnie mi nie przeszkadza, że nie będę miał tego odsetka gier na PS5 które będzie się dało uruchomić w 4K 120 FPS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie bardzo...ogólnie to zmieniłem podejście i chyba będzie trzeba budżet też zmienić na okolice 5.5k zł. Strasznie mnie zachwycił ten LG CX ale teraz mam zagwozdkę co lepiej wziąć- LG CX 55 cali czy Samsung Qled Q80T 65 cali.....

Są do tego jeszcze jakieś sensowne alternatywy czy dla zwykłego zjadacza chleba i przeskokiem z 40to calowego samsunga w tym budżecie wszystko będzie super na długie lata? 
Czy softy w tych TV działają po kilku latach nadal płynnie? Bo w moim dziadziusiu teraz to się tak muli, że kosmos (a kiedyś działało mega płynnie)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...