Skocz do zawartości
Adrian Breski

Co wybrać. 55" 2300-2800 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum i szukam telewizora. Jest ktoś w stanie pomóc, co wybrać? Poniżej lista odpowiedzi na pytania z "szablonu".

1. Pomieszczenie ma 25m2

2. Odległość siedzenia od telewizora to 250-280cm

3. Przed tv zasiada zazwyczaj 2-3 osoby 

4. Kąty nie są ważne, wszyscy oglądają telewizor na wprost bądź prawie na wprost

5. To czy tv będzie stał czy wisiał również nie ma znaczenia ponieważ w obu przypadkach będzie na podobnej wysokości. Wolalbym, żeby stał, ale może być tak że będzie wisiał ze względu na dziecko 

6. W ciągu dnia słońce mocno świeci w stronę telewizora (przez wielkie okno na przeciwko tv) 

7. Obecnie posiadam 42" Panasonic TX-L42TX-L42E6EK (6 lub 7 letni odbiornik) 

8. Chciałbym aby posiadał dobry smart tv(taki który się nie zawiesza), dobre kolory i kontrast, jakość filmów raczej na pierwszym miejscu 

9. Do tv będzie podłączona antena do kanałów naziemnej tv czyli sygnał HD i SD. 

10. Będzie też podłączone PS4

11. Tv będzie pracował dziennie od 2 do 4 godzin 

12. Ze względu na wpadające słońce raczej preferuję matową Madrycie. 

13. Na tv oglądane będą w głównej mierze materiały Netflixa i innych platform z serialami. Oraz sport, głównie piłka nożna. 

14. Nie zamierzam korzystać z internetu na ekranie telewizora w sensie przeglądania stron www. Jedynie serwisy typu canal+ czy Netflix

15. Na tv będę grał tylko na PS4 ale raczej sporadycznie (do 10% całego czasu korzystania z tv) 

16. Zdecydowanie częściej będzie oglądane wieczorami 

17. Wielkość ze względu na miejsce na tv jest ograniczona i wybrana z góry 55" 

18. W telewizorach denerwują mnie lagi, przycinki oprogramowania i długie włączanie, czy też "myślenie "

19. Preferencji do marki szczególnych nie mam zainteresowały mnie natomiast 2 modele Sony: KD55-XG7077 oraz KD55-XH8086. Ten drugi nowszy więc może trochę lepiej działać system ale ma matryce ips 

Ciekawią mnie też nanocele od LG natomiast o nich wiem trochę mniej. 

20. 3d w telewizorze jest kompletnie niepotrzebne 

21. Maksymalna kwota to 2700zł

22.Na profesjonalną kalibrację obrazu niestety mnie nie stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował na Black Friday złapać na Twoim miejscu Philipsa 58PUS8535. Matryca VA, Dolby Vision, Ambilight. Więcej do szczęścia nie potrzeba.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pan.arnold napisał:

Ja bym spróbował na Black Friday złapać na Twoim miejscu Philipsa 58PUS8535. Matryca VA, Dolby Vision, Ambilight. Więcej do szczęścia nie potrzeba.

Niestety zupełnie niepotrzebny mi ambilight ze względu na miejsce na tv.  QLED Samsung QE55Q60TAUXXH nada się? Za 2600 jest 

16063374911871943471721490940526.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2020 o 18:14, pan.arnold napisał:

Ja bym spróbował na Black Friday złapać na Twoim miejscu Philipsa 58PUS8535. Matryca VA, Dolby Vision, Ambilight. Więcej do szczęścia nie potrzeba.

Zainteresował mnie temat i mam jedno nurtujące mnie pytanie... czy telewizory Philipsa nie mają problemów z Netflixem i 4K ? gdzieś to obiło mi się o uszy. Aktualnie też szukam tv do netflixa podobne jak autor tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Manieg napisał:

Zainteresował mnie temat i mam jedno nurtujące mnie pytanie... czy telewizory Philipsa nie mają problemów z Netflixem i 4K ? gdzieś to obiło mi się o uszy. Aktualnie też szukam tv do netflixa podobne jak autor tematu

Sam używam w sypialni i głównie netflix lub filmy z telefonu zrzucane przez Chromecasta także wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety zupełnie niepotrzebny mi ambilight ze względu na miejsce na tv.  QLED Samsung QE55Q60TAUXXH nada się? Za 2600 jest 
16063374911871943471721490940526.thumb.jpg.727bf1a2610c2c0c215f9f34456328fb.jpg

A nie lepiej Q74 za 2890 ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamowiony QE55Q77TAT za 2899

Na konkurencyjnym forum kupił chłopak Q77 i oddał i wziął Q74


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Adrian Breski napisał:

Zamowiony QE55Q77TAT za 2899

chyba najlepszy wybór, matryca 120hz, hdmi 2.1 i fajny kontrast, za tą cenę będziesz zadowolony :)

Edytowane przez totinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 09:04, pan.arnold napisał:

Sam używam w sypialni i głównie netflix lub filmy z telefonu zrzucane przez Chromecasta także wszystko jest ok.

Planuję zakup tego Philipsa, możesz zdradzić czy Android na nim nie robi żadnych problemów? I czy kąty patrzenia, jeśli usiąść nieco z boku są akceptowalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 10:30, abramQ napisał:

Planuję zakup tego Philipsa, możesz zdradzić czy Android na nim nie robi żadnych problemów? I czy kąty patrzenia, jeśli usiąść nieco z boku są akceptowalne?

Android w tym modelu nie będzie sprawiał problemów. Jest to matryca VA, ale kąty nie są złe jak na ten panel. Oczywiście wiadomo na wprost będzie najlepszy komfort oglądania to trzeba mieć na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2020 o 16:12, pan.arnold napisał:

Android w tym modelu nie będzie sprawiał problemów. Jest to matryca VA, ale kąty nie są złe jak na ten panel. Oczywiście wiadomo na wprost będzie najlepszy komfort oglądania to trzeba mieć na uwadze.

Dzięki za odzew! Przyjrzę mu się w takim razie dokładniej.

Edytowane przez abramQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...