Skocz do zawartości
Noclavil

Projektor (ultra?) short throw do salonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam problem z doborem projektora - mianowicie mam salon, gdzie chciałbym powiesić projektor, ale mam dość szczegółowe wymagania jeśli chodzi o wymiary.

Problem polega na tym, że projektor musi znaleźć się na suficie, ale nie dalej niż 150 cm od ekranu, natomiast szerokość ekranu (całego, nie tylko powierzchni do oglądania) nie może przekroczyć 210 cm. Przeglądnąłem praktycznie każdy możliwy temat na forach i jedyne co udało mi się ustalić, to że praktycznie jedynym rozwiązaniem jest projektor short throw. Z tych co udało mi się wygrzebać, odpowiedni wydaje się być BenQ W1210ST + ekran 90". Tu pytanie - czy nie ma czegoś lepszego w budżecie na całość  ~10k PLN? Myślałem przez chwilę o Xiaomi Mija 4K, aczkolwiek nie wiem czy po pierwsze UST nada się na sufit, po 2 czy będzie do niego rozwijany ekran - z tego co doczytałem najlepiej mieć stały, co w zasadzie jestem w stanie przeżyć, aczkolwiek wolałbym elektryczny.

Oglądać będę na nim głównie wieczorami, a w przyszłości mam zamiar podpiąć do niego PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej dołożyć 1000zł i kupic tv np. Sony Bravia KD-85XH9096 ?

obraz tej samej wielkości a o ile mniej problemów, a jakość pewnie też o niebo lepsza no i w dzień bez zacienienia można używać

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV już posiadam w sypialni - OLEDa 55" od LG, do salonu chciałem projektor. Mam już również pociągnięte kable HDMI/LAN/etc. do sufitu, także chętnie bym je wykorzystał.

Budżet 10k jest niestety nieprzekraczalny, a właściwie im mniej tym lepiej :) Jak wspomniałem, nie zależy mi jakoś szczególnie na możliwości używania w dzień, jako że w 90% przypadków będzie używany wieczorem/w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Noclavil napisał:

 do salonu chciałem projektor. Mam już również pociągnięte kable HDMI/LAN/etc. do sufitu, także chętnie bym je wykorzystał.

Budżet 10k jest niestety nieprzekraczalny

na projach się nie znam ale BenQ W1210ST to jakiś entry model - jakość obrazu będzie najpewniej słaba - mając oleda nie chciałbym nic na takim czymś oglądać

jak proj to tylko JVC jeśli chce się mieć dobrą jakość ale budżet na to musi być pewnie x 3

tak na oko to najtańszy na rynku tv 85 cali zdeklasuje obraz z tego projektora - no ale może się mylę

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razy 3, to nie.
X7900 15-17tys.
Ale trzeba mieć warunki, żeby zobaczyć tą jakość.
W tym przypadku, lepszy będzie tv 85"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TV jest taki problem, że na ścianie kompletnie nie ma miejsca na szafkę ani nic w tym rodzaju.. A na ciągnięcie kabli po ścianie już niestety za późno.

Dlatego jeśli chciałbym się uprzeć przy projektorze, to czy jest jakaś sensowna opcja dla mnie poza tym BenQ? Czy ten Xiaomi Mija 4K UST się nada do montażu na suficie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież TV można powiesić na ścianie.
Samsung ma na przykład boxa, do którego wszystko podłączasz i do tv leci tylko jeden cienki kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ale tego boxa trzeba mieć gdzie dać :) Przyłącza jak wspomniałem mam zrobione tylko na suficie, także u mnie w grę wchodziłoby tylko powiesić go na jakimś ramieniu jak projektor, ale to znowu ten kabelek musiałby iść po suficie i ścianie do TV.

Wygląda to mniej więcej tak jak w załączniku.

 

salon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To [beeep]y dałeś..

Nie sprawdziłeś, jaki projektor spełni twoje wymagania, przed pociągnięciem kabli.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. 

Dlatego chciałbym uzyskać odpowiedź, czy projektor UST (a konkretnie ten Xiaomi) można powiesić na suficie i w jakiś sposób odwrócić obraz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...