Skocz do zawartości
kaczo

Rozmiar i rozdzielczośc a odległość

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż :rolleyes: Są przesłanki ku temu, że za jakiś czas pojawi się impuls do zakupu upragnionego HD a jako, że lubię być przygotowany na zaś to proszę o pomoc.

Nie pytam o konkretny model TV. Wiem, że zainteresuję się ekranami LCD Sony, Sharp lub w ostateczności Samsung - chciałbym jedynie prosić o pomoc w rozwiązaniu kilku moich dylematów.

Zakładam, że będę oglądał TV z odległości równych 3 metrów. W związku z tym w grę wchodzą ekrany o przekątnych 37", 40" i 42". Nie stać mnie na większe a 32" jest dla mnie za mały. Jaki rozmiar będzie najodpowiedniejszy dla takiej odległości od ekranu?

Czy przy takiej odległości i takich przekątnych warto zastanawiać się nad Full HD? Sam osobiście polecałbym znajomym taki format, ale ze względu na ograniczony budżet max 5000zł i chęć cięcia kosztów zastanawiam się czy warto wydawać maksymalną kwotę czy zakupić coś za mniejsze pieniądze skoro mógłbym ewentualnie nie zobaczyć większej różnicy między 720 a 1080. W końcu zawsze można wymienić TV na Full HD za kilka lat, gdy już nie będę miał jednocześnie na głowie zakupu mebli.

Na chwilę obecną TV będzie używany głównie do kilku kanałów HD (n-ka) i ewentualnie WII (który jak wiemy HD nie obsługuje).

Jeśli mimo wszystko ktoś chciałby polecić jakiś konkretny model (aczkolwiek o to tutaj nie proszę) to jak wspominałem - max 5000zł. Modele firmy Sony mogę mieć z 20% upustem względem cen w salonach więc polecając jakiś model tej firmy możecie przyjąć za górny pułap 6000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kaczo' post='46137' date='30.04.2007, 22:54 ']Zakładam, że będę oglądał TV z odległości równych 3 metrów. W związku z tym w grę wchodzą ekrany o przekątnych 37", 40" i 42". Nie stać mnie na większe a 32" jest dla mnie za mały. Jaki rozmiar będzie najodpowiedniejszy dla takiej odległości od ekranu?[/quote]

od niedawna oglądam sony KDS 55 cali z ok 4 metrów i po okresie przyzwyczajania się po przesiadce z crt 28 cali teraz patrzy się super. Uważam, że dla Twoich warunków 40-42 cale będą w sam raz, 37 trochę mało ale to raczej niewielka różnica. Co do full HD to przy tej rozdzielczości chyba bym wolał dopłacić do lepszego modelu HD ready, nie warto przepłacać za samą rozdzielczość, nie będzie widać różnicy. Widziałem w centrum SONY kilka modeli lcd, obok siebie, na sygnale 1080i z odtwarzacza BR, modele full HD i HD ready. Wpatrywałem się usilnie ale nie widziałem większej różnicy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='staszek_s' post='46189' date='01.05.2007, 18:41 ']Uważam, że dla Twoich warunków 40-42 cale będą w sam raz, 37 trochę mało ale to raczej niewielka różnica. Co do full HD to przy tej rozdzielczości chyba bym wolał dopłacić do lepszego modelu HD ready, nie warto przepłacać za samą rozdzielczość, nie będzie widać różnicy.[/quote]

ogromne dzięki - takiej odpowiedzi oczekiwałem ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Plasme Panasonica 42pv70, mam i jest super, a do zastosowan jakie podales to wogole nic lepszego w tej cenie (4500zl) nie znajdziesz. Ja ogladam TV dokladnie z 2,70m i powiem Ci szczerze ze smialo i 46 bym postawil (ale takich plasm nie robia a LCD jeszcze niezbyt doskonale dla mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogladam z 2,5m 55 cali i szczerze to zaluje ze nie mialem kasy na 70".
Mysle ze do tv 720 ci wystarczy.
Wiem ze w GB sygnal 1080p w tv ma wejsc dopiero w 2012 roku :angry:
A co do Polski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goldi69' post='46433' date='04.05.2007, 12:37 ']Polecam Plasme Panasonica 42pv70, mam i jest super, a do zastosowan jakie podales to wogole nic lepszego w tej cenie (4500zl) nie znajdziesz. Ja ogladam TV dokladnie z 2,70m i powiem Ci szczerze ze smialo i 46 bym postawil (ale takich plasm nie robia a LCD jeszcze niezbyt doskonale dla mnie)[/quote]

Niestety plazma wydaje mi się na chwilę obecną mimo wszystko zbyt mało ekonomiczna ze względu na większe zużycie prądu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kaczo' post='46523' date='05.05.2007, 22:15 ']Niestety plazma wydaje mi się na chwilę obecną mimo wszystko zbyt mało ekonomiczna ze względu na większe zużycie prądu :/[/quote]

Ktore to podniesie cene energii zuzytej przy odbiorniku 50" PDP o jakies 100zl ROCZNIE (odpowiednie wyliczenia na konkurencyjnym forum) w stosunku do tradycyjnego TV (przy 8h pracy per doba). To faktycznie masakra, lepiej juz kupic Rubina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...