Skocz do zawartości

Pytanie

Witam,

stoję przed trudnym wyborem telewizora 65 cali. Budżet: 5000 +/- 700 zł. Myślałem o zakupie: SONY LED KD-65XF9005BAEP lecz jest to już telewizor 2 letni, a może oled 55 cali? Czym bardziej przeglądam testy telewizorów, tym bardziej mam mętlik w głowie. 

Telewizor głównie używany będzie do filmów i seriali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2

Xf9005 mimo że to dwu letni model to wciąż jest na poziomie tegorocznych modeli. Posiadam go i jestem bardzo zadowolony. Rozważałem też oleda ale lubię spać spokojnie i oglądać to co chce bez ograniczeń a jak wiadomo OLED na to nie pozwala

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

To bardzo dobry telewizor, ale raczej nie będzie miał wsparcia w postaci aktualizacji do Androida 9 (zbyt słaby SoC). Seria XG oferuje ponoć porównywalny obraz, ma Androida 9, ale i kilka słabości, o których można poczytać na forach. Skoro szukasz czegoś z wyższej półki, może warto poczekać na nową serię XH, która wchodzi na rynek? Postęp technologiczny mamy obecnie taki, że niektóre konstrukcje 3 czy 4-letnie mogą już nie nadążać za nowymi aplikacjami czy technologiami przetwarzania obrazu czy dźwięku. Ja bym się nie pchał w XF.

OLED ok, ale poczytaj o użytkowaniu OLED-ów, bo obok świetnego obrazu, oferują notoryczne "wypalenia" fragmentów ekranu, które często wyświetlają ten sam statyczny obraz - np. paski w serwisach informacyjnych czy loga stacji tv. Niby konstruktorzy zapewniają, że jest to wada eliminowana w najnowszych konstrukcjach, jednak opinie użytkowników zamieszczane w necie wskazują na coś innego.

Edytowane przez mdsfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1
2 godziny temu, Szywy napisał:

@koralgool Czyli śmiało mogę brać XF9005, i nie ma nic lepszego w tej cenie? 

bierz xf wart swojej ceny, gdy skończy się wsparcie dla tego modelu podczepienia sobie jakąś przystawkę od xiaomi i będzie nadal wszystko działać 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@koralgool Czyli śmiało mogę brać XF9005, i nie ma nic lepszego w tej cenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@mdsfan Dał byś kilka modeli 65 i 55 cali do budżetu ? i który najlepiej. Niestety budżetu nie mogę mocno przekroczyć. Nie musi być tylko sony

Oczywiście może być też większy ekran  

 

Edytowane przez Szywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Homar1993  sporo opinii jest o cloudingu w tych telewizorach. i mocno się zastanawiam czy lepiej go nie brać, masz może jakieś inne modele. Bo czym bardziej się zagłębiam tym bardziej głupi jestem.

@HDTV Centrum Polska Macie może jakieś swoje propozycje co do telewizorów do 5000zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety, ciężko wskazać ten "jedyny". Telewizory teraz to kompromis. Dawniej było łatwiej - liczył się dobry kineskop, obraz i dźwięk. Sygnał telewizyjny z anteny, system PAL (w normalnych krajach) i dvd albo magnetowid na przystawkę. Wyznacznikiem jakości najczęściej była marka i cena. Teraz często marka niewiele znaczy, cena też, a mnogość rozwiązań technicznych, rodzajów transmisji, kodeków, typów matryc i dostępnych aplikacji sprawia, że warto najpierw "zapisać" sobie co z tego bałaganu i do jakiej kwoty jest mi potrzebne, a potem szukać najlepszego rozwiązania. Przykład - jedni klną na Androida, inni nie wyobrażają sobie telewizora bez tego systemu operacyjnego. Sam widzisz jak wiele różnych opinii można przeczytać na temat tego samego telewizora. Wskazywane zalety lub wady, mogą być cechą całej serii, a czasem pojedynczego egzemplarza. Wybór nie jest łatwy, doradzić konkretny model jeszcze trudniej. 😉

Co do XF-a i przystawki w przyszłości. NIe ma sensu kupować tv z Androidem, skoro i tak myśli się o przystawce. To najmniej stabilny system (chociaż obecnie mocno poprawiony) i może warto poszukać czegoś innego? To tylko potwierdza, jak ciężko coś wskazać czy wybrać, a szczególnie za "cudze" pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 10.06.2020 o 13:08, Szywy napisał:

@Homar1993  sporo opinii jest o cloudingu w tych telewizorach. i mocno się zastanawiam czy lepiej go nie brać, masz może jakieś inne modele. Bo czym bardziej się zagłębiam tym bardziej głupi jestem.

@HDTV Centrum Polska Macie może jakieś swoje propozycje co do telewizorów do 5000zł ?

clouding jest , ale mi osobiście on tak nie  przeszkadza bo ja oglądam w dzień  zazwyczaj jest najbardziej widoczny w nocy . Sony XH90 jest pod tym względem  poprawiony i jeśli masz więcej gotówki to kup sobie XH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 10.06.2020 o 09:19, Szywy napisał:

@koralgool Czyli śmiało mogę brać XF9005, i nie ma nic lepszego w tej cenie? 

Moim zdaniem w tej cenie niema nic lepszego. Jedyną wadą to to że system może czasami zwolnić ale akurat mój egzemplarz nie zawiesił się ani razu. Moim zdaniem obraz w filmach i grach to najwyższa półka

Gdy uruchomi się FALD clouding nie występuje.  Clouding nie jest większy niz w innych ledach, FALD daje piękna czerń bez jasnych plam tylko trzeba wiedzieć że FALD uruchamia się z chwilą uruchomienia np filmu, gry a clouding może wystąpić np podczas wyświetlania ekranu startowego netflixa

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podniosłem budżet do 8000zł i biorę Sony 65 XH95. :D Dzięki za pomoc wszystkim.
 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Pozwolę sobie odgrzać temat. Mamy końcówkę 2020 i ceny TV dość sporo spadły. Co polecalibyście teraz w budżecie do 5000zł. Po przeszukaniu internetów i po multum wizytach w sklepach zostały mi 3 modele: Lg Nano917 lub 913 (nie mam pojęcia czy jest jakaś różnica), Samsung q80t, Sony xh9096BAEP. Wszystkie są mniej więcej w tej samej cenie. Tv ma być do dużego jasnego salonu. Może ktoś mnie popcha w stronę któregoś TV. Już brałbym sony ale mam stracha do androida (na tel jest tragedia po 2-3 latach użytkowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...