Skocz do zawartości
Cainoor

Telewizja n i Cyfra+ jednocześnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się poradzić.
Mój znajomy posiada:
1. Telewizor Samsung 32" LCD HD Ready (dokładny model podam za jakiś czas, ale ma już z rok).
2. Dekoder Cyfry+ - Pioneer BCT 1430 - połączony do TV poprzez SCART
3. Dekoder Telewizji n - nBox HDTV - połączony do TV poprzez HDMI (res 1080)

Antena sat. idzie do Pioneera i poprzez konwerter do nBox. Działa prawie ok, ale mam dwa pytania:
1. Czemu mecz na kanale nSport HD (wczorajszy Puchar UEFA Tottenham vs Sevilla) był uciety z obu stron (czarne paski). Już chyba wolałbym, zeby był rozciagnięty. Da się przyzwyczaić, ale czy nie ma ratunku? Czy to wina TV?
2. Czy jest taki dekoder Cyfry+ z HD, by jednocześnie miał wejście i wyjście antenowe (by sygnał szedł też do nBoxa)?
Jeśli nie, to czy istnieje inny, prosty sposób, by uzyskać taki efekt?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
ps. Moja wiedza o dekoderach, HD itp. jest mocno średnia, więc proszę o wyrozumiałość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NSport tak jak C+ nie kazdy program nadają w jakości HD. Jeśli materiał jest w formacie 4/3 czyli ma obcięte boki (czarne pasy) oznacza, że jest materiałem SD upscalowanym do HD. MAteriał HD ma lepszą jakość co widać od razu, ale najbardziej zauważalny jest format obrazu 16/9. Wtedy masz obraz na całym ekranie.

Dla C+ można kupić dowolny dekoder HD obsługujący system kodowania Seca2 (CAM w środku lub slot CI). Jeśli nie, musisz kupić sobie konwerter z dwoma wyjściami i pociągnąć dwa kable do każdego tunera osobno. Wtedy przelotka nie jest potrzebna. C+ ma w ofercie 1 dekoder HD i jak się ktoś decyduje musi go brać takim jakim jest.
Moim zdaniem najlepiej wybrać opcję z podwójnym konwerterem. Jest może droższa ale mniej kłopotliwa (można oglądać n-sport i Canal+ Sport za jedym zamachem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przelotki w tunerach satelitarnych sa tylko na tunery analogowe. W przypadku podpiecia drugiego tunera pod przelotke tracimy kanaly, jakie ? "who knows :-)". Najlepsze rozwiazanie w tym wypadku to zamiana konwertera mono na dual lub quad lub octo (na przyszlosc).
Wtedy kazdy tuner dziala osobno i na 100%.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humax 5400Z ma przelotke. Odbiera Cyfre plus z dodatkowym modulem (plus pare innych programow :angry: ) Na wyjsciu z przelotki chodzil N-box (oczywiscie nie jednoczesnie oba). Ale lepszym rozwiazaniem jest konwerter "multi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam problem. Mam podpiety do anteny cyfroski pioneer 1530. Po przelotce sygnal idzie do nboxa i tu zaczyna sie problem. Przy wylaczonym, dekoderze n-ki cyfra i tak nie smiga (zerowy poziom sygnalu). Pomaga dopiero odpiecie kabla wychodzacego do nboxa i ponowne wlaczenie c+. Jak temu zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...