Skocz do zawartości
dark2

seria SA a podłączenie do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Mam takie pytanie - czy w Sharpach serii SA1E można zmusić matrycę przy podłączeniu przez d-sub (ext4) do pracy w rozdzielczości większej niż 1024x768
- chciałbym widzieć obraz w rozdzielczości natywnej właściwej dla telewizorka 1366x768 - tylko jak to zrobić ?
Testowałem i udało mi się osiągnąć tylko 1024 na szerokość a po boku dwa czarne pasy..
Można coś z tym zrobić ../?


pozdrawiam
Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można program Powerstrip, do pobrania na dobreprogramy.pl jesli się nie mylę nim ustawisz odpowiednią dla siebie rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż próbowałem - zainstalowalem power strip na notebooku (nx7400 na intel gma 950). Albo nie potrafie obsługiwać tego programu - albo na tym tv nie da sie przez wejscie vga uzyskać więcej niż 1024. Co prawda można rozciągnąc obraz na ekranie - ze nie ma pasków czarnych po bokach - ale jest to ciągle 1024. Próba wymuszenia innej roździelczości - czarny ekran i napis - poza zasiegiem. Już miałem nadzieję że sie udało - stworzyłem pwoer stripie ustawienia - 1366 x 768 ale obraz po prostu się rozciągnął i wyjechał na boki. Walczyłem z tym ustrojtswem przeszlo godzine (wszystko w MM aż sie ludzie pytali czy tu pracuje ..lol, wypada podziękować obsłudze MM za życzliwość).
Pliss help...może ktoś już zwalczył ten problem..bo tv fajny i cena akuratna.. tylko u mnie podstawowym źródłem filmów jest komp i brak rozdzielczości w poziomie ponad 1024 dyskwalifikuje sharpa. Podłączyłem lapka do samsunga - zamrugalo tv sie dostosował automatycznie, zero problemów.

Przy okazji puściłem na obu parę filmików, gierkę, jakieś probki hd i trudno sie do czegoś przyczepić, obraz w samsungu ciut za kolorowy, ale nie bawilem sie ustawieniami, na pewno daloby sie osłabić tą "oczo[beeep]nośc".
Puściłem też test monitorków z programu Everst - generalnie bardzo sympatycznie - tylko poziome czarne paski na bialym tle blisko siebie umiejscowione mrugały, (no noteoboku obraz stabilny). Wygaszacz neon - z napisem testowany na 3 różnych prędkościach - sharp ma szybszą matryce - nawet przy najwiekszej predkości mozna sie domyślać że to literki - przy samsungu to była juz tylko smuga koloru przelatująca przez ekran. Ale ogólnie nic nie mam przeciwko samsungowi - tylko dla mnie ma jeden podstawowy minus - 40 cali. A ja chcę wiecej...

No rozpisałem sie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podlaczalem kiedys projektor Panasonic 700 do laptopa. Przez VGA szlo tylko do 1024. Przez DVI do 1080 i ( w kazdym razie projektor przyjmowal ta rozdzielczosc i wywietlal bez problemu testy dla tej rozdzielczosci).
Edyt: Spojrzalem w instrukcje: przez tzw. RGB z komputera mozna na tym projektorze dojsc do 1360x768. Mnie sie jednak nie udalo, moze to wina kary graficznej ktora nie miala tych ustawien... Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak..tylko wiesz - mi chodzi o ten konkretny model sharpa, nie inny... samsung chodził np z rozdziałką 1280..a ten tylko 1024..
szukałem troszkę po necie i znalazłem coś takiego
[url="http://isnwiki.jot.com/WikiHome/Articles/111111431"]http://isnwiki.jot.com/WikiHome/Articles/111111431[/url]
i coś takiego
[url="http://forums.entechtaiwan.net/viewtopic.php?t=3363&postdays=0&postorder=asc&start=45"]http://forums.entechtaiwan.net/viewtopic.p...sc&start=45[/url]

i wcale nie jestem mądrzejszy..
stąd moja cicha nadzieja - może ktoś kto ma ten tv - wie jak to uruchomic.. a może gdzieś robię błąd ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...