Skocz do zawartości
PABLOV8

Samsung 55KS8000 problem z panelem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się Was zapytać o awarię matrycy która mi się pojawiła kilka dni temu.
W czasie oglądania nagle matryca przyciemniła, u góry przy krawędzi na całą szerokość wyskoczył pasek po czym po kilku następnych minutach gdy sprawdzałem różne źródła sygnału, nagle wyskoczyły pasy na całą powierzchnię matrycy, dodam, iż nie są to stałe pasy statyczne ( jak zwykle przy tego typu awariach) tylko przechodzą jak np. zmieniam w tle aplikacje w menu, wrzucę niżej linka i zobaczycie, że nawet niebieski ekran w 8 sekundzie po chwili się pojawia więc moje pytanie czy aby na pewno to jest matryca czy może coś innego?
Pytam dlatego, iż tv kupiłem u siebie w pracy RTV EURO AGD w 2016r, po niespełna 2 latach wymieniłem matrycę (rękojmia przez sklep) przez znane wszystkim poświaty w rogach, następnie owa wymieniona matryca uległa awarii po niespełna miesiącu i bezpośrednio zgłosiłem już drugą wymianę w Samsungu, ponownie wymienili panel i do dziś był spokój.
Jak wiemy na nową matrycę Samsung daje 2 lata gwarancji ale niestety po telefonie do nich na infolinię, nie chcą mi uwzględnić reklamacji, iż reklamowałem przez mój sklep z rękojmi i odesłali mnie do sprzedawcy.
Po telefonie wewnątrz firmy do głównej osoby w Warszawie zajmującą się reklamacjami na całą Polskę, dostałem informację, że absolutnie w 4 roku od zakupu Samsung powinien zakończyć tą reklamację poprzez wymianę matrycy, zaproponowania innego modelu bądź zwrotu gotówki.
Na tą chwilę zostaje mi napisanie pisma do centrali Samsunga z opisem całej sytuacji lecz zastanawiam się czy to aby na pewno jest to wada matrycy czy już innego podzespołu który nie łapie się na te dodatkowe 2 lata gwarancji które dostałem na nowy panel a trwa ona do listopada tego roku.
Jeśli wyślę maila do wawy w tej sprawie to 3 tygodnie mają na odpowiedź i zastanawiam się czy najpierw dowiedzieć się co dokładnie się zepsuło a później działać jeśli będzie sens.
Link z mojego nagrania  =>   http://mariuszn.com/tmp/01/011157_20200401_142514.mp4

Edytowane przez PABLOV8
Dodanie linka do materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...