Skocz do zawartości
TomeksWro

Wybór odpowiedniego telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję kupić nowy telewizor. Od pewnego czasu czytam intensywnie forum, różnego rodzaju artykuły, porównania, oglądam recenzje. Jednak wciąż nie jestem pewny swojego wyboru. Do rzeczy. Telewizor będzie podwieszony na ścianie w 22m pokoju. Do najbliższej ściany będzie miał 3m, z naprzeciwka okno. Użytkownikiem telewizora będę ją i moja małżonka czyli 2 osoby siedzimy/ leżymy głównie na narożniku patrząc na wprost. Pomieszczenie w którym wisi telewizor (LG LED 42 z 2016) jest dosyć mocno nasłonecznione, w oknie z naprzeciwka jest zamontowana specjalna roleta nie przepuszczająca światła. Telewizor wykorzystuje głównie do oglądania filmów na netflixie, grania na ps4 oraz do odbioru podstawowych kanałów z netii. Zależy mi żeby telewizor jak najlepiej współpracował z konsolą ps5 której premiera będzie miała miejsce w tym roku. Ponadto do telewizora będzie podłączony wzmacniacz oraz kolumny monitor audio br5. Nie wiem czy podzespoły telewizora mają wpływ na sygnał wyjściowy do wzmacniacza, to jest kolejne pytanie. Podsumowując do telewizora będzie podłączona konsola PS4/ps5, moduł telewizyjny Netii, wzmacniacz na kolumny stereo. Preferuję matryce matową ze względu na mniejsze odbicia światła padanego na nią, sprzęt chodzi około 5h dziennie, korzystam również z internetu słuchając YouTube. Zastanawiałem się nad rozmiarem 66cali jednak 55 wydaje mi się rozsądniejszym rozwiązaniem. Nie zależy mi na module 3D. Obecny telewizor zmieniam że względu na rozmiar, jest za mały oraz myślę o nowej konsoli, chciałbym wykorzystać jej potencjał. Chciałbym również odpowiednio skalibrować telewizor. Uff to tak po krótce, mam nadzieję że odpowiedziałem na najważniejsze pytania. Dodatkowa informacja jest taka że telewizor planuję kupić w tym roku, nie wiem czy jest sens czekać na jakieś promocje, czy w dniu premiery nowej konsoli technologia dużo się zmieni i na rynek wejdą nowe telewizory... To jest pytanie do Was. Mój wybór padł wstępnie na Philips 903 55 cali. Na telewizor planuję wydać 6-7tys. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 3 metrach zalecane jest 65 cali. Oglądasz głównie w dzień czy wieczorami? Oglądasz programy informacyjne?

Jeśli oglądasz głównie wieczorem, prawie nie oglądasz informacji i upierasz się przy 55 calach to zalecam lg 55c9 za około 5400 zł i nie ma sensu więcej inwestować bo pieniędzy dołożysz, a różnicy wielkiej nie będzie. Jest to bardzo dobry telewizor z hdmi 2.1 przez co jest idealny do nowej generacji konsol. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szafa88 napisał:

Przy 3 metrach zalecane jest 65 cali. Oglądasz głównie w dzień czy wieczorami? Oglądasz programy informacyjne?

Jeśli oglądasz głównie wieczorem, prawie nie oglądasz informacji i upierasz się przy 55 calach to zalecam lg 55c9 za około 5400 zł i nie ma sensu więcej inwestować bo pieniędzy dołożysz, a różnicy wielkiej nie będzie. Jest to bardzo dobry telewizor z hdmi 2.1 przez co jest idealny do nowej gen

65cali również biorę pod uwagę. Telewizor oglądam 65%wieczor/35%dzien. Nie rozumiem pytania o programy informacyjne. HDMI 2.1 to bardzo cenna informacja, myślę że od tej pory tylko takie telewizory będę brał pod uwagę. Czy w przeciągu aktualnego roku szykują się jakieś zmiany, nowinki czy mogę kupić telewizor już teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...