Skocz do zawartości
Grzesiek

Kanał religijny w n

Rekomendowane odpowiedzi

26.3.Warszawa (PAP) - Jesienią 2007 roku, w ofercie telewizji
nowej generacji "n" pojawi się nowy kanał tematyczny poświęcony
religii - poinformowała Grupa ITI w komunikacie.

"Po zapoznaniu z koncepcją kanału i konkretnymi propozycjami
programowymi złożonymi przez twórców, doszliśmy do wniosku, że
taki kanał może być bardzo ciekawy i atrakcyjny dla dużego grona
odbiorców. Ponieważ jest to jednak tematyka szczególna - będziemy
go udostępniać wszystkim naszym klientom w pakiecie, który
platforma n oferuje bezpłatnie" - powiedział cytowany w
komunikacie prezes ITI Neovision, Maciej Sojka.

W lutym ks. Kazimierz Sowa (wcześniej m.in. prezesa Radia Plus) i
Szymon Hołownia (publicysty m.in. Newsweeka) zaprezentowali
władzom ITI projekt ramówki kanału, który został zaakceptowany.

Obok coniedzielnej transmisji mszy, znajdą się w niej m.in.
publicystyka, która prześledzi pytania rodzące się na styku
religii i moralności z codziennym życiem Polaków, programy o
relacjach wiary z nauką, czy sztuką, sylwetki wielkich ludzi
Kościoła, czy cykl o wielkich religiach świata. Osobne miejsce
przeznaczono na popularyzowanie wiedzy o myśli Jana Pawła II.

"Kanał nie zamierza pozycjonować się jako konkurencja dla już
istniejących mediów katolickich, ze szczególnym uwzględnieniem
Telewizji Trwam" - deklaruje szef projektu, ks. Kazimierz Sowa.

"Nie wchodzimy na rynek z myślą o tym by kogoś wyeliminować,
wierzymy jednak, że jesteśmy w stanie poszerzyć listę dostępnych
na rynku opcji, stworzyć nowy język mówienia o sprawach związanych
z wiarą, język przyjazny odbiorcy, nawiązujący wprost do jego
dylematów, oferujący pomoc, nie narzucający rozwiązań. Nie będzie
to kanał modlitewny, czy wielkie przedsięwzięcie biznesowe na wzór
tych tworzonych przez +telekaznodziejów+ amerykańskich. Nie chcemy
+grzebać+ człowiekowi w duszy, czy w portfelu, chcemy pokazać, że
świat religii, odpowiednio pokazany, może być fascynujący" -
dodaje ks. Sowa

Produkcja własna ma znaczący udział w ramówce kanału. Jego twórcy
rozważają też podjęcie współpracy i zakupy programowe w uznanych
telewizjach religijnych świata (SAT2000, KTO etc).

Zespół kanału ma docelowo liczyć kilkanaście osób. Rekrutacja
obejmie też producentów zewnętrznych, reżyserów, z którymi kanał
będzie chciał nawiązać współpracę.

Twórcy kanału mówią, że nie zapadła jeszcze decyzja czy i w
jakiej formie kanał będzie emitował reklamy.(PAP)

bas/ epo/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie szukają "dużej niszy" jaka są starsze panie w pewnym nakryciu głowy.
wolałbym jednak aby pieniądze te szły nie na stację religijną(a raczej katolicką-no może bardziej otwarta na np. prawosławie czy ruchy protestanckie niż inne tego typu polskie media- bo że będą tam prezentowane wszystkie większe ruchy religijne w polsce nie wierzę) a na kanał filmowy(wykupienie licencji dla tvn i tvn7 na nowe filmy czy seriale też mogło by być).
widzę też pewne zagrożenie-kanał będzie robiony przez "liberałów"(czyt. "post komunistów co zrobili telewizje za ubeckie pieniądze") i prawdopodobnie przez "liberałów kościelnych". może to skutkować ciągłymi atakami ze strony Torunia i bardziej ortodoksyjnych środowisk. mi osobiście kanał nie podpasuje-no chyba że będą tez dokumenty o np judaizmie, muzułmanach czy o buddyzmie, no ale to i też sporadycznie bym obejrzał. czy jest sens tworzyć kolejny taki program? jest puls, jest trwam jest tvp 1 do południa w niedzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem sceptyczny do tej pory ale jak przeczytałem kto ustalił ramówkę to zaczęło to być ciekawe. Absolutnie nie chciałbym kanału o wszystkich religiach bo jak coś jest o wszystkim to jest o niczym. Natomiast widzę możliwość, żeby były religie wywodzące się z judaizmu . Religie monoteistyczne. To byłoby ok.

Myślę że czas na porządną tv religijną. Niestety ale ktoś musi dać odpór toruniowi. Bo jeśli katolicyzm w Polsce ma wyglądać jak w tv trwam to ja bardzo dziękuje.

Autorus


[quote name='mareczek82' post='42977' date='26.03.2007, 14:46 ']pewnie szukają "dużej niszy" jaka są starsze panie w pewnym nakryciu głowy.
wolałbym jednak aby pieniądze te szły nie na stację religijną(a raczej katolicką-no może bardziej otwarta na np. prawosławie czy ruchy protestanckie niż inne tego typu polskie media- bo że będą tam prezentowane wszystkie większe ruchy religijne w polsce nie wierzę) a na kanał filmowy(wykupienie licencji dla tvn i tvn7 na nowe filmy czy seriale też mogło by być).
widzę też pewne zagrożenie-kanał będzie robiony przez "liberałów"(czyt. "post komunistów co zrobili telewizje za ubeckie pieniądze") i prawdopodobnie przez "liberałów kościelnych". może to skutkować ciągłymi atakami ze strony Torunia i bardziej ortodoksyjnych środowisk. mi osobiście kanał nie podpasuje-no chyba że będą tez dokumenty o np judaizmie, muzułmanach czy o buddyzmie, no ale to i też sporadycznie bym obejrzał. czy jest sens tworzyć kolejny taki program? jest puls, jest trwam jest tvp 1 do południa w niedzielę.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli w projekt jest zamieszany Szymon Hołownia, to może z tego wyjść coś ciekawego.
Mnie od dawna brakuje telewizji katolickiej. Nie o religii tylko robionej w oparciu o wartości chrześcijańskie przez świeckich. W ten sposób zaczynała telewizja Puls z normalną ramówką, filmami fabularnymi bez krwawej przemocy i ludźmi na poziomie np Manem i Materną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez tak myślę. I trzymam kciuki za projekt.

Autorus

[quote name='MaBri' post='42995' date='26.03.2007, 17:37 ']Jeżeli w projekt jest zamieszany Szymon Hołownia, to może z tego wyjść coś ciekawego.
Mnie od dawna brakuje telewizji katolickiej. Nie o religii tylko robionej w oparciu o wartości chrześcijańskie przez świeckich. W ten sposób zaczynała telewizja Puls z normalną ramówką, filmami fabularnymi bez krwawej przemocy i ludźmi na poziomie np Manem i Materną.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='43000' date='26.03.2007, 16:52 ']Tez tak myślę. I trzymam kciuki za projekt.

Autorus[/quote]
A ja trzymam kciuki żeby ta informacja okazała się jedynie ponurym żartem...
Dość już religijnych lub też pseudoreligijnych stacji TV i radiowych...
Niech religia pozostanie w kościele a nie w mediach ! Nie dajmy się zwariować !
No chyba że ktoś chce być religijnym na pokaz i nadawać sąsiadowi przez ściane jedynie słuszne treści...
Czyżby ITI chce przyciągnąć do siebie moherowe szwadrony i wzmocnić dzięki temu swoją pozycje ?
A ja miałem nadzieje że wcześniej pojawi się jakiś naprawdę porządny kanał filmowy... ale byłem naiwny... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lordKszyh' post='43019' date='26.03.2007, 22:13 ']A ja miałem nadzieje że wcześniej pojawi się jakiś naprawdę porządny kanał filmowy... ale byłem naiwny... :P[/quote]
A skąd wiesz że się nie pojawi, ten kanał religijny rusza dopiero jesienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek1969r' post='43056' date='27.03.2007, 09:17 ']A skąd wiesz że się nie pojawi, ten kanał religijny rusza dopiero jesienią.[/quote]

hmm bo nawet ITI nie ma magicznej skrzynki na banknoty bez dna (lub prościej mówiąc maszynki do produkcji pieniędzy) jak wywala kupę szmalu na kanał religijny (który jak słyszę dodatkowo ma być pozbawiony reklam i sponsorów, więc całkowicie wisząc na tym, że się na nim nigdy nie zarobi), to raczej zabraknie forsy na inne kanały mniej pobożne, ale bardziej rozrywkowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic bardziej mylnego. Ten kanał robią po to żeby mieć więcej abonentów czytaj wyższe stawki za reklamy na innych kanałach.
Nie wszystko sie przekłada wprost na złotówki.

Autorus


[quote name='ulan' post='43060' date='27.03.2007, 12:07 ']hmm bo nawet ITI nie ma magicznej skrzynki na banknoty bez dna (lub prościej mówiąc maszynki do produkcji pieniędzy) jak wywala kupę szmalu na kanał religijny (który jak słyszę dodatkowo ma być pozbawiony reklam i sponsorów, więc całkowicie wisząc na tym, że się na nim nigdy nie zarobi), to raczej zabraknie forsy na inne kanały mniej pobożne, ale bardziej rozrywkowe...[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To żaden kanał religijny tylko katolicki. To nie to samo. Może warto poprawic tytuł?
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje czy transmisje mszy będą w HD ... jeśli tak to w niedzielę do kościoła już nie wyjdę z domu ehheheeh :o)

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...