Skocz do zawartości
  • 1
slaw_m

Sony XF 9005, problem z Dolby Vision na Netflxie

Pytanie

Witam, parę dni temu zakupiłem TV Sony 55 XF 9005, nie ukrywam, że spory wkład w na tą decyzję miały pozytywne recenzję z testów HDTV.

Na TV głównie oglądamy Netflixa z włączonymi napisami, a jak wiadomo większość nowych treści jest nadawana w Dolby Vision,  

Telewizor od razu z automatu ładuję tryb DV i co się dzieję: 

- wyświetlane napisy są nie do zniesienia - zbyt duża jasność napisów - 

- napisy rozświetlają dużą część ekranu, przez co obraz "migota" i obniża jakość obrazu w dużej strefie - (na pół przezroczystych napisach też to widać. )

- przy wyłączonym lokalnym wygaszaniu w DV efekt jest tragiczny - tutaj do zastanowienia co gorszę - paskudny obraz czy "dyskoteka"

 

Chciałem zapytać czy ktoś może coś poradzić odnośnie powyższego ?? 

Może jakieś ustawienia w Dolby Vision ograniczyłyby problem ? 

Przy sygnale DV Sony z automatu wskakuję w tryb DV i nie da się tego wyłączyć - może ktoś ma sposób, aby tryb DV się nie włączał ? 

Dodam jeszcze, że sam obraz w TV np. trybie Kino Pro dobry  - nie byłoby problemu gdyby materiały z DV dałoby się oglądać w tym trybie.

Proszę o w miarę pilną pomoc, bo jeszcze mam teoretyczną możliwość zwrotu TV.

Generalnie jestem zawiedziony tym TV i uważam, że sam  HDR jest przereklamowany w tym wypadku. A to że nie można zmienić tryby wyświetlania przy sygnale DV to porażka kompletna. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

Od kilku dni jestem posiadaczem kd55xf9005.  Ogólnie tv genialny w tej cenie ale problem z DV na netflix również dostrzegam.  Również sięgnąłem po KODI ale chciałem również pobawić się ustawieniami ekranu i tu pojawia się pytanie.  Gdy zmieniam tryb obrazu np na kino pro widzę od razu zmianę kolorystki itp ale po wejściu w aplikację np netflix czy wp.pilot obraz wydaje się wracać do poprzednich ustawień. Po wyjściu z aplikacji do tv znowu wraca ustawiony wcześniej tryb. Jak zmienić ustawienia obrazu tak, aby obowiązywały także w aplikacjach? 

Edytowane przez peterka20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ustaw sobie tryb "własny" pod siebie i jak ustawisz go raz w danej aplikacji to TV to zapamięta. W każdej aplikacji raz ustawiony tryb jest zapamiętywany. Dzięki temu możesz mieć inne ustawienia np. na YouTube, inne na Kodi i Netflix.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam,
Od kilku dni jestem posiadaczem kd55xf9005.  Ogólnie tv genialny w tej cenie ale problem z DV na netflix również dostrzegam.  Również sięgnąłem po KODI ale chciałem również pobawić się ustawieniami ekranu i tu pojawia się pytanie.  Gdy zmieniam tryb obrazu np na kino pro widzę od razu zmianę kolorystki itp ale po wejściu w aplikację np netflix czy wp.pilot obraz wydaje się wracać do poprzednich ustawień. Po wyjściu z aplikacji do tv znowu wraca ustawiony wcześniej tryb. Jak zmienić ustawienia obrazu tak, aby obowiązywały także w aplikacjach? 
Musisz w aplikacji wybrać profil od nowa jeszcze raz, przyciskiem ACTION np

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Super.  Bardzo dziękuję za pomoc. Niestety mam kolejną zagadkę... zainstalowałem wtyczkę netflix do KODI zgodnie z poradnikiem kodiwpigulce.pl i nie mogę ustawić rozdzielczości na 4k hdr. Mimo, że przed włączeniem filmu jest ikonka 4k to wszystko idzie sztywno w 1080p. Nie da się ustawić wyżej, a przy  55 calach robi to dużą różnicę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy zmieniałeś ustawienia samej wtyczki Netflixa w KODI ? Może masz ustawione na max 1080p.

Edytowane przez darkkainn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W konfiguracji wtyczki mam rozdzielczość ogólnego dekodera ustawioną na wartość Maks. W ogólnych ustawieniach kodi jest rozdzielczość wyświetlacza 1080p i nie da się zmienić- tak jakby nieaktywna opcja 

Edytowane przez peterka20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbuj jeszcze odpalić coś na czym wyświetla Ci napis 4K. Niech się włączy i wtedy klikając na pilocie "ok" po prawej stronie będą ustawienia źródła i może tam będzie można zmienić źródło/bitrate filmu i będzie do wyboru rozdzielczość 4K. Ogólnie w necie są 2 wtyki Netflixa do kodi. Jaką masz wersje wtyczki i jaki jest autor ? (widać to w informacji o wtyczce w kodi)

Edytowane przez darkkainn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wtyczka netflix w Kodi dekoduje tylko software'owo więc nawet jakbyś włączył 4K to będzie rwało. Nie widzę sensu użycia tej wtyczki gdy twój tv przecież ma apke Netflix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja oglądam od pół roku Netflixa tylko na Kodi w 4K i nic kompletnie nie przycina. Aplikacja Netflix na tym modelu Sony ma problemy z jakością obrazu w Dolby Vision. Przy włączeniu w Kodi we wtyczce samego HDR i wyłączeniu DV obraz żyleta. Nie ma też problemów z rozjaśniającymi poświatami napisów jak to bywa w oryginalnej aplikacji netflixa.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
15 minut temu, darkkainn napisał:

Spróbuj jeszcze odpalić coś na czym wyświetla Ci napis 4K. Niech się włączy i wtedy klikając na pilocie "ok" po prawej stronie będą ustawienia źródła i może tam będzie można zmienić źródło/bitrate filmu i będzie do wyboru rozdzielczość 4K. Ogólnie w necie są 2 wtyki Netflixa do kodi. Jaką masz wersje wtyczki i jaki jest autor ? (widać to w informacji o wtyczce w kodi)

w ustawieniach źródła też jest na sztywno 1080p nie da się zmienić.  Wtyczka netflix 1.8.0 autorstwa lider + jojo + asciidisco +capmh + castagnait

Edytowane przez peterka20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy w ustawieniach Eksperckich wtyczki masz włączone profile HEVC 4K dla Androida ? (patrz poniżej)

Screenshot_20200825-135823.thumb.jpg.0bf6fe469df8ffe26305777079696782.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Było wyłączone.  Po włączeniu hdr śmiga, więc wygląda lepiej ale dalej jest tylko 1080p w ustawieniach źródła i nie da się zmienić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Faktycznie może w Kodi dla Androida działa już akceleracja sprzętowa, szybko się to rozwija, kiedyś był problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
50 minut temu, peterka20 napisał:

Było wyłączone.  Po włączeniu hdr śmiga, więc wygląda lepiej ale dalej jest tylko 1080p w ustawieniach źródła i nie da się zmienić 

Jak będę w domu sprawdzę dokładnie jak mam poustawiane u siebie na TV i dam Ci znać. Zrestartuj po zmianie ustawień TV i sprawdź jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ignorowanie rozdzielczości było wyłączone... teraz wszystko śmiga w 4k. Bardzo dziękuję za pomoc!!! 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzień Dobry!

Kupiłem sony 55 7005, to model bez androida. Zmodyfikowałem napisy na żółte, wyłaczyłem.automatyczny kontrast, ale dalej na netflixie (materiały UHD) obraz po pojawieniu sie napisów się rozjaśnia. W menu nie mam opcji brightness, więc nie moge tam wyłaczyć automatyki, a automatyczny kontrast wyłączony. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...