Skocz do zawartości
darekrocznik71

Czy amplituner Denona to dobry wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie myślę o wymianie swojego DVD Pioneer 575A na Denona 2930, mam jeszcze amplituner Yamaha 730, jak podłącze do niego swój odwarzacz CD Sony, to dźwięk stereo jest porażką, w odróżnieniu jak podłącze to starego wzmacniacza Technics (stary typ, nie wzmacniacze z okresu późniejszego) zastanawiam się czy jakbym zdecydował się jeszcze na amplituner Denona, co by wtedy było, czy nowsze modele amplitnerów Denon, potrafią brzmieniem w stereo dorównać wzmacniaczom stereo, jeśli tak to jakie modele byście polecili, czy model AVR-2807, to byłby dobry wybór zarówno do kina jak i do stereo? jeśli wizja będzie szła poprzez wyjście HDMIamplitunera do projektora, czy byłoby to dobre rozwiązanie, czy lepsze byłoby puścić od razu bezpośrednio z odtwarzacza, projektor to Benq 5120 z wyjściem DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze zestaw w który celujesz (2930+2807) w pełni zadowoli Twoje potrzeby. 2807 to pierszy model (od dołu) do którego komponenty są selekcjonowane. Rzeczywista moc tego amplitunera oscyluje w granicach 50-60 watt na kazdy z kanałów przy równym wysterowaniu wszytskich końcówek. Co ważne- amplitunery Denona budowane są całkowicie w technologii dyskretnej w torze PA
Przy dodatkowym subwooferze- taki amplitunerek spokojnie wystarcza do nagłosnienia całkiem sporego pomieszczenia odsłuchowego- nawet bez szczególnie efektywnych kolumn. W moim wypadku mam na przodzie 2x200 Watt (sinus) + subwoofer 250 Watt sinus (550 peak) - potrafi to zdrowo zdzielić :)

Od siebie tylko dodam ze najlepiej proces kalibracji (amplituner) sprzetu przeprowadzic na ucho - pominąwszy całkowicie dobrodziejstwa płynące z faktu iż ampli może to uczynić samodzielnie. W moim przypadku to nie zdało egzaminu.
Zestaw znakomity. Za podobne pieniądze bardzo trudno kupić równie uniwersalny komplet do muzyki i filmu. Oczywiscie- mozna zrobic to lepiej ale i o wiele drożej ... Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ten amplituner będzie się sprawował, przy podłączonym odtwarzaczu CD poprzez analogowe chinche (bardzo dobej jakości)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co chc?c kupic 2930 chcesz podpinac do niego /2807/jaki? CD ...na dodatek cinczami ?????????????? Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darekrocznik71-->
Jeśli chcesz "coś" do stereo to kup wzmacniacz stereo + odtwarzacz cd za cenę 2930 i będziesz miał zapewne lepsze stereo niż 2930 + 2807. Jeśli zaś chcesz mieć zacne KD + b.dobre stereo to mierz wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobne doświadczenie ze sprzętem stereo i amplituneremi do kina domowego.
Przetestowałem w swoim czasie kilkanaście amplitunerów firm Denon, Marantz, Rotel, Arcam, NAD z porównywalnym sprzętem stereo przy tym samym poziomie cenowym.
Zdecydowanie ale to zdecydowanie do słuchania muzyki wygrały zestawy CD + wzmacniacz stereo nawet w postaci amplitunera. Może do zestawu stereo zbliżał się jakością amplituner kina domowego Rotel ale ta jego cena nie jest zachęcająca.

Moim zdaniem jeżeli chce się słuchać dobrej jaskości nagrań to tylko zestaw CD+ wzmacniacz stereo.
Inna sprawa to głośniki, kable itd.

Na kinie domowym można zaoszczędzić – tam i tak rzadko która firma dba o ścieżkę dźwiękową. Może to się zmieni przy nowych systemach.
W tym wypadku do nagłośnienia 20 – 30 m2 pomieszczenia spokojnie wystarczy Denon 2307. Ma wejście EXT IN 7.1 więc jest otwarty na nowe systemy. Dla oszczędnych wystarczy Denon 1907 bez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2307 tez jest bez HDMI
Dla jeszcze bardziej oszczednych jest 1507 - schodzic w dół mozemy az do pułapu 1200zł ale w tej cenie lepiej sobie samemu poskładać amplituner niż kupić gotowy
Osobiscie od tzw "dobrego stereo" którym tu operujecie- wolę posłuchac sobie płyt w DTS o SACD czy DVD-A nie wspominając .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak jestem zwolennikiem starego stereo,wieloformatowy dźwięk uznaje tylko na kocertach DVD,jestem zdania że mój CD -Sony CDP XB 720Qs,w dźwięku stereo pobije odtwarzacze DVD,dlatego 2930 służyłby tylko do kina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kombinację taką, że Technicsa mam podłączonego do wyjść pre-out, amplitunera Yamaha, CD mam podłączone do wzmacniacza,DVD do amplitunera,jak oglądam kino to chodzi jednocześnie wzmacniacz (napędza przody)oraz amplituner, jak słucham muzykę w stereo to chodzi tylko wzmacniacz. Myślę, że pozostanę przy tej kombinacji,może jedynie wymienię Pioneera 575 na Denona 2930 a wzmacniacz Techincsa na wzmacniacz Denon PMA-1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='42737' date='24.03.2007, 08:58 ']2307 tez jest bez HDMI
Dla jeszcze bardziej oszczednych jest 1507 - schodzic w dół mozemy az do pułapu 1200zł ale w tej cenie lepiej sobie samemu poskładać amplituner niż kupić gotowy
Osobiscie od tzw "dobrego stereo" którym tu operujecie- wolę posłuchac sobie płyt w DTS o SACD czy DVD-A nie wspominając .....[/quote]

2307 jest z HDMI
[url="http://www.denon.pl/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=296"]http://www.denon.pl/site/frames_main.php?m...ail&Pid=296[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kmac' post='42726' date='24.03.2007, 01:26 ']Mam podobne doświadczenie ze sprzętem stereo i amplituneremi do kina domowego.
Przetestowałem w swoim czasie kilkanaście amplitunerów firm Denon, Marantz, Rotel, Arcam, NAD z porównywalnym sprzętem stereo przy tym samym poziomie cenowym.[/quote]
Bez urazy ale moim zdaniem popełniłeś znaczący bląd. Ze względu na konstrukcję (ilość kanałów, wbudowany tuner, "wodotryski" itp.) amplituner KD można porównywać brzmieniem wyłącznie z trzykrotnie tańszym wzmacniaczem stereo. Tylko takie porównanie ma sens. W każdym innym sprzęt wielokanałowy skazany będzie z góry na porażkę. Jeżeli porównasz 5 kg złota z innymi 2 kg o tej samej wartości, to pierwsze musi być znacznie gorszej próby :) . To prawo rynku.

Edytowane przez Pablo1964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...