Skocz do zawartości
radosuaf

Jaki DVD?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat ma niewiele wspólnego z HD, ale chciałbym zdać się na pomoc obecnych tu ekspertów :P. Szukam DVD, które służyłoby głownie do oglądania DivX, więc dobrze gdyby czytało jak najwięcej formatów i nie miało problemów z płytami RW. Ponieważ mój TV (Philips 29PT9521) ma Pixel Plus, więc upscaling nie byłby potrzebny, ale (jeśli to w ogóle możliwe) miło byłoby mieć sygnał 576p przez SCART. No i umiarkowana cena. Czy moglibyście coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam panasonic S52 , chwale se go, sporo ma ficzersow, czyta oczywiscie RW , czyta nawet DVD-RAM , z tylu masz analog 5.1, optyka, component, scart, hdmi , potrafi skalowac do 1080i, hmm co tam jeszcze... poczytaj se pelna specyfikacje, minus taki ze napisy z divx/xvid sa na czarnym pasku, ogolnie fajny dvd/divx player za rozsadna cene

ps. nie dodalem jeszcze, ze ma dekodery DD i DTS

polecam Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli ma wyjscie 5.1 to chyba oczywiste ze ma dekodery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='42137' date='18.03.2007, 15:05 ']jezeli ma wyjscie 5.1 to chyba oczywiste ze ma dekodery[/quote]

raczej mialem na mysli, ze ma oba , nie kazdy ma DD i DTS , niektore maja tylko DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]radosuaf[/b] - CRT rządzi sie swoimi prawami i progresywne skanowanie wcale nie musi oznaczać poprawy obrazu (raczej wręcz przeciwnie), gdyż:
a/ progresywane PAL będzie "migać" (NTSC juz nie)
b/ doczytaj co to jest "Pixel Plus" (gdzieś są jeszcze materiały archiwalne) i to w praktyce widać...
c/itp. itd....



Najlepszy odtwarzacz do Divxów (w funkcjonalności) - to nadal Xbox z XBMC (taka zabawka dla dzieci, ktorej konkurencja nie moze dogonić od lat).

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym kupować Xbox-a, to wolę już swojego PC :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....nie neguję Twojego wyboru (sam mam kilka PC... - które służą jako np. bazy danych dla Xa, czy sterują zdalnie Xboxem przez WWW....).
(....kiedyś podobnie pisałem w odpowiedzi na posty typu: "kup Xboxa =zapomnisz o kłopotach"......, na forach Divx...)

Jednak (parę lat temu) zaryzykowałem i wiem że obecnie żaden: PC/DVD nie jest w stanie zbliżyć sie funkcjonalnoscia do Xa z XBMC, gdyż X zachowuje się jak prawdziwe DVD/Divx...(tylko brzydkie,... ale do tzw. "Divx" jest bezkonkurencyjny, nawet przy rozdzieczosci 720p).

Przewinęło się kilka Media Centerow markowych i mniej markowych (u mnie) i nadal czekam na następce Xboxa, bo takowego narazie brak.
Żaden PC (obecnie) nie jest w stanie w kilka sekund zrobic coś takiego (tylko z pilota na np TV po czystym: RGB...):
[url="http://free.of.pl/x/xboxik/xbmcfunkcje/base0.html"]>>>Przykład działania XBMC<<<(kliknij)[/url].

Chyba w marcowym Chipie jest znowu artykuł o domowym centrum rozrywki i fachowcy nadal (w taniej wersji) "jako serce" sytemu pod TV polecaja Xboxa (...dla mnie jest to oczywiste, bo znam z praktyki).


Ps - pokazuję tylko wybór (dostępny za ok 500z?), bo sam (kiedyś, jako posiadacz odtwarzaczy markowych), zaryzykował?em i był to ostatnio najlepszy zakup w elektronice..... .
"Uzupełniłem" tylko Xboxa stacjonarną nagrywarką DVD z HDD i gwarantuję że np tak zrobione DVD-Video z b.dobrego Divx/Xvid... jest często lepsze jakościowo (obraz) od gazetowych wydań filmów.

[u]"Przeciwnika" trzeba pierw poznać... .[/u] :)

Pozdrawiam. :)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż, pecet ma "nieco" więcej zastosowań niż pudełko do DivX, ale drażni mnie wycie wentylatorów, nawet w laptopie. Czy Xbox wyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radosuaf' post='42207' date='19.03.2007, 09:55 ']Cóż, pecet ma "nieco" więcej zastosowań niż pudełko do DivX,.....[/quote]Poleminzowałbym.
[quote name='radosuaf' post='42207' date='19.03.2007, 09:55 ']..... Czy Xbox wyje?[/quote]Zależy, ja niestety mam wersję konsoli 1.0 i cooler jest już mocno wyeksploatowany i wydaje z siebie dość mocny niski, nieprzyjemny dźwięk. Oczywiście można sobie za grosze ten coolerek wymienić to raz, a dwa w oprogramowaniu [XBMC] można sobie ustawić poziom obrotów, np. na 20% i problem z głowy.

P.S. Ja jestem BARDZO zadowolony ze swojego "iXiaka" i o dziwo cała moja rodzina, brat gra w gierki, mama z siostrą oglądają nowe odcinki Prison Break'a, a ja sobie odpalam Linux'a i cos tam "dłubię".:)
P.S.2 Ja tak jak [b]hojlo[/b] czekam na rozwój sytuacji na rynku konsol. Nie jestem jakimś "fanbojem" opowiadającym się za jednym z obozów, tylko wyczekuję chwili, aż na którąkolwiek z konsol przekompilują XBMC i ta konsola stanie u mnie w domu. ..... aż zacieram rączki.:)
POZDRAWIAM SERDECZNIE i polecam XBOX'a z całego serca. Naprawdę jest masa zabawy.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup sobie ze stanow najnowszego Philipsa DVP5982/37 (moze jest jego odpowiednik w Europie) ktory gra wszystkie DivX wlacznie z najnowszym Ultra, podbija zwykle DVD do formatu 1080p i kosztuje 70$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL jest Philips DVP 5960/12 - ma HDMI i upscal (305 z? na Sk?pcu - ca?kiem rozs?dna cena). Teraz operuj? na u?yczonym Thomsonie DTH109G i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo te? ?yka wszystko, jedyne, czym mnie rozczarowa?, to brak odczytu kolejnych sesji na p?ycie DVD multisession. Co s?dzicie o Thomsonach?

Có?, okaza?o si?, ?e Philips nie czyta txt - szukam wi?c innej propozycji ;).

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...