Skocz do zawartości
  • 0
GarbatyWaz

Jaki slysze dzwiek?

Pytanie

Witam!!!
Czytam i szukam i wreszcie sie pogubilem. Mam nboxa podlaczonego do tv przez hdmi, dvd po euro, a tv podpiety zwyklym chinchem do vcr in (w wiezy technicsa, wiekowej z dolby prologic ). I teraz pytanie :
1. Jak w N nadaja Dolby Surround ( tak jak np. ostanio troja) to ok ale jak przestawie w opcjach na DD polski ( nie w setupie tylko pilotem OPT i zmiana jezyka) to mam dolby digital czy nie ( jedyna roznica ktora slysze to z jest nieco ciszej-na wiezy nie mam oznaczen dolby digital tylko dolby prologic) i analogicznie czy jak cos jest nadawane w DD 5.1 to slysze pelne DD 5.1 czy tylko Prologic ( niby wszytskie glosniki graja) czy co to wogole jest.
2.Sprawa dzwieku z dvd ( tu mam w dvd DTS, DD) i tu tak samo czy slysze pelne DD5.1 czy cos innego. W dvd mam wejscia na glosniki to gdybym je podlaczyl bezposrenio do dvd to by cos zmienilo?

Przepraszam za zamet ale nie wiem jak lepiej przedstawic problem :) Powoli naciagam struszka na jakis ampli ale jakby co to byloby to cos z najnizeszj polki, wiec chce wiedziec co teraz mam i czy oplaca sie wogole to zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
NIGDY nie uzyskasz DD 5.1, mając wzmacniacz z dekoderem Dolby Pro-Logic i dźwięk doprowadzony chinchami stereo.
Twoje maksimum to własnie DPL, czyli stereo w kolumnach przednich i mono rozbite na dwa kanały w tylnych.
"Z pustego i Salomon..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
tez mam technicsa stara wieze z dobly pro logic ten najwyzyszy model jaki byl, ona ma wejscia na 5.1 analogowe ale nie potrafi zdekodowac bo wiadomo nie ma dekodera dd czy dts ale za to dekodery ma moj panas S52 i ladnie mi dzieli na kanaly dzwiek, panas S52 6-cioma chinchami podlaczony do wiezy i od wiezy na glosniki te oryginalne od niego i jakos gra ladnie DD/DTS 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...