Skocz do zawartości
helcik

aktywacja n-rekordera na 1 kablu - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem n-rekordera i zanim będę posiadał 2 przewody chciałbym go aktywować na 1 przewodzie. Przewód podłączyłem pod wejście ANT2 i po włączeniu rekordera wyświetla się plansza "Odbierasz już sygnał z satelity HotBird..." i wyskakuje komunikat "Wiadomość od nadawcy" o treści "pairing". Na tym koniec, dekoder jakby zawisał i nie reaguje na nic. Wisi już tak ze 4 godziny. Komunikat posiada podpowiedź "wciśnij back aby skasować wiadomość", ale jak wspomniałem dekoder nie reaguje na nic. Aktywację telefoniczną oczywiście przeprowadziłem, konsultantka twierdzi, że w systemie wszystko jest OK, kazała restartować... i nadal nic.

Czy ktoś wie jak poprawnie przeprowadzić aktywację na 1 kablu?
Jest to w ogóle możliwe?

pzdr,
helcik Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='helcik' post='41495' date='10.03.2007, 19:57 ']Zakupiłem n-rekordera i zanim będę posiadał 2 przewody chciałbym go aktywować na 1 przewodzie. Przewód podłączyłem pod wejście ANT2 i po włączeniu rekordera wyświetla się plansza "Odbierasz już sygnał z satelity HotBird..." i wyskakuje komunikat "Wiadomość od nadawcy" o treści "pairing". Na tym koniec, dekoder jakby zawisał i nie reaguje na nic. Wisi już tak ze 4 godziny. Aktywację telefoniczną oczywiście przeprowadziłem, konsultantka twierdzi, że w systemie wszystko jest OK, kazała restartować... i nadal nic.

Czy ktoś wie jak poprawnie przeprowadzić aktywację na 1 kablu?
Jest to w ogóle możliwe?

pzdr,
helcik[/quote]

Dziwisz się, że coś jest nie tak? Na jednym kablu to nie działa. Przynajmniej nie ma prawa. Odbierać od biedy można. Do poprawnego działania potrzeba dwóch kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odetnij z pradu na 1 min. i przeloz do ant 1 a jak nie pomoze to spowrotem na ant2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sytuacja wygląda tak, że zaraz po włączeniu dekodera, mogę wcisnąć przycisk EPG (na dekoderze) i wybrać program. Na wejściu ANT1 są odbierane programy SD, na wejściu ANT2 - HD. Niestety po wybraniu któregoś z programów zostaje on pokazany i pojawia się magiczny komunikat "pairing". Od tego momentu dekoder nie reaguje na nic. Dziwne jest też to, że nie reaguje na pilota (nawet zaraz po włączeniu) działa tylko przycisk ON/OFF.

Spotkał już się ktoś z tym? Jak ten komunikat wyłączyć?

pzdr,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam się zdziwisz: działa tak jak się tego spodziewałem. Problemem był uszkodzony pilot. Po wymianie n-boxa na nówkę sztukę wszystkie programy są wyświetlane zgodnie z oczekiwaniami: SD na wejściu ANT2, HD na wejściu ANT1. Wejście w ustawienia anteny powoduje, że wszystkie programy są widoczne na jednym wejściu. Może to nie do końca wygodne ale tego się spodziewałem i dlatego zadałem tu pytanie. Działa też VOD i nagrywanie, chociaż muszę rozpracować sposób aktywacji różnych wejść.

Pozdr,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...