Skocz do zawartości
Kornelix

TV 55cali do +/- 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 13m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE32H5000AW
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 2xHDMI, USB, wyjście słuchawkowe lub RCA, odtwarzanie formatów dvix, xvid, mkv
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? NC+, Komputer Stacjonarny
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sportowe, Filmowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Okazjonalnie konsola kilka razy w miesiącu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Południe, wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - 
19. Preferencje co do marki ? -
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętnie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?ok.4000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Niekoniecznie

 

Witam, jako, że budżet się zwiększył jak i  plany odnośnie rozmiaru postanowiłem założyć nowy temat. Wcześniej myślałem głównie nad matrycą IPS, bo nie siedze idealnie na wprost tv jak to jest często maglowane. Jednak zacząłem się zastanawiać, co znaczy skrót myślowy IDEALNIE NA WPROST, bo to chyba nie jest tak, że przy matrycy VA trzeba siedzieć centralnie na środku odbiornika, bo pól metra w prawo/lewo zniszczy wszystko i będzie dramat niesamowity i zacząłem szukać. Natknąłem się na strone rtings gdzie to jest dogłębnie opisane i zbadane i są m.in. dwa obrazki

 

Pierwszy dla wąskiego kąta

 

spacer.png

 

I tu wg. nich każdy TV daje rade.

Oraz drugi, dla szerokiego kąta powyżej 30stopni i tu należy szukać tv z szerokim kątem.

spacer.png

Na stronie robią testy dla tv 55 cali z odległości +/- 2,5m pod różnymi kątami i dla różnych wartości.

Wychodząc z takiego założenia i szukając tv głównie do sportu, to bym tylko tracił na matrycy IPS. Wg. powyższych schematów wciąż jestem w polu wąskiego widzenia, bo u mnie to będzie tak wyglądać, jak na rys.1, czyli będę siedział na pierwszej poduszce z lewej strony, centralnie na wprost lewej krawędzi ekranu, a u mnie tenże 55calowy ekran będzie oglądany z troszeczkę większej odległości, więc tym lepiej dla mnie i mojego kąta widzenia. 

Zresztą patrząc na na ich symulacje z YT, to nie ma jakiejś tragedii tak naprawde. Brałem pod uwagę 2 modele z 55calowców, LG 55SK9500 (IPS) ,  oraz Sony 55XF9005(VA)

 

Wydaje mi się, że Sony dość długo daje radę, najpierw się powolutku rozjaśnia, a później traci ostrość, ale tak na moje LAICKIE oko, gdzieś tak do 25stopni nie za wiele się zmienia, później zaczyna stopniowo rozjaśniać i gubić ostrość, ale to już w momencie gdzie mnie to nie interesuje. Natomiast LG ( tutaj jest to SK9000 czyli nasze SK8500, ponieważ test dla SK9500 był robiony wyłącznie pod 65SK9500, które jest dużo lepszym modelem niż te mniejsze, które są względem siebie są mocno porównywalne), caly czas fajnie trzyma ostrość, natomiast już na początku widać, że ma mniejszą jasność i od 30stopni zaczyna się dość szybko przyciemniać pod kątem.

I tu moim zdaniem powinienem iść jednak w stronę VA i Soniacza, co myślicie? Od jakiego stopnia zaczyna się robić dla Was nieciekawie?   Nie mam jak porównać na żywo, a też nie wiem na ile może przekłamywać mój laptop i być może macie inne odczucia po obejrzeniu filmików? A może jakiś inny model 55cali warty uwagi? Przypomne, piłka nożna, skoki i ogónie sport to priorytet.

Edytowane przez Kornelix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...