Skocz do zawartości
lukas

Sony HC7E czy Canon HV20 ?

Rekomendowane odpowiedzi

PROSZĘ WSKAZAĆ RÓŻNICE NA ,,+,, i na ,,-,, .
Nie traktuję tego tematu jako ,,ciekawostkę,, po prostu chcę kupić dobrą kamerę.
pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to się dopiero okaże. Na razie + dla HV20, że jest tańsza wg. zapowiedzi o ok. 300$, a - bo nie ma LANC.

Ja też stoję przed tym dylematem :)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://www.cyfrowe.pl/karta_produktu.php?idProdukt=3288"]TU[/url] nawet już jest cena podana :rolleyes:
ja niestety musiałem na szybko kupić kamerkę HD i wybrałem HDR-SR1, był to chyba najrozsądniejszy pomysł na tamtejszą chwilę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem zainteresowany porównaniem HC7 i HV20. Z tego co wiem, to HC7 jest już jakiś czas w sprzedaży. Czy brak dobrych recenzji tej kamery, z których wynikałoby np. że mają one więcej możliwości niż HV20, nie jest zastanawiający? ;) Czy ktoś miał HV20 w ręce, i jakie odniósł wrażenia.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mark111' post='41955' date='16.03.2007, 13:06 ']Czy kto? mia? HV20 w r?ce, i jakie odniós? wra?enia.[/quote]

W r?ce nikt nie móg? mie? bo jeszcze nie wesz?a do sprzeda?y. Ale z tak? cen?, je?li oka?e si? prawdziwa, to zapewne b?dzie dobrze przyj?cta przez rynek.
Te? czekam z zakupem kamery, mo?e w ko?cu si? zdecyduj?. Czy to prawda, ?e ma HDMI ? Edit ju? widz?, ?e ma, wi?c wypasik jak dla mnie.

[quote]"Kamera posiada innowacyjn?, 2.96-megapikselow? matryc? 1/2.7 cala CMOS, przyczyniaj?c? si? do bardzo wysokiej jako?ci obrazu HDV1080i. Oprócz matrycy, na jako?? obrazu sk?adaj? si?: procesor obrazowy Canon DIGIC DV II, znakomity obiektyw Canon z zoomem optycznym 10x oraz automatyka ostro?ci Instant AF - bardzo precyzyjna i szybka. Kamera HV20 zbli?a domowe nagania do rozpowszechniaj?cego si? w Europie systemu telewizji HDTV (High Definition Television).

Przypominaj?c popularne kamery MiniDV wymiarami i prostot? obs?ugi, zapisuje sceny w naturalnym formacie szerokoekra­nowym 1080i, na niedrogich i ?atwo dost?pnych kasetach miniDV. Analogowe wej?cie audio-wideo pozwala archiwowa? stare, domowe wideofilmy na cyfrowej ta?mie w kamerze.

Znacznie wi?ksza rozdzielczo?? obrazów HD powoduje, ?e b??dy w nastawieniu ostro?ci s? widoczne wyra?niej. Nowa automatyka Canon Instant AF nastawia ostro?? bardziej precyzyjnie i z wi?ksz? szybko?ci?. Funkcja wspomagaj?ca Focus Assist u?atwia uzyskanie bardzo dobrej ostro?ci przy nastawach r?cznych.
Kamera zosta?a wyposa?ona w z??cze HDMI, które umo?liwia jej pod??czenie do urz?dzenia obs?uguj?cego standard HD. Równie? mo?na do niej pod??czy? zewn?trzny mikrofon lub s?uchawki.

Dorobek 70 lat innowacji w technologiach obiektywów oraz 48 lat do?wiadcze? na pierwszej linii opracowywania obiektywów dla studyjnych kamer telewizyjnych, doprowadzi?y do opracowania obiektywu zoom 10x dla kamery HV20, z optycznym stabilizatorem obrazu Super Range. Ten zaawansowany system stabilizacji kompensuje drgania w szerokim zakresie cz?stotliwo?ci, równie? w dolnej cz??ci pasma. Drgania niskocz?stotliwo?ciowe sta?y si? zauwa?alne przy nagrywaniu z wysok? rozdzielczo?ci? HD. Stabilizator obrazu kamery HV20 dzia?a równie? podczas fotografowania kamer?.

Kamera HV20 zosta?a wyposa?ona w procesor obrazowy DIGIC DV II, taki sam, jak zastosowany po raz pierwszy w kamerze XL H1 - wiod?cej, profesjonalnej kamerze HD. Procesor DIGIC DV II zosta? zoptymalizowany dla nagrywania HD. Procesor ten przetwarza dane wideo i dane obrazów nieruchomych w oddzielnych ?cie?kach. Klatki nagrania i obrazy nieruchome s? zawsze przetwarzanie opty­malnie, równie? gdy u?ytkownik kamery fotografuje i nagrywa w tym samym czasie.

Kamera HV20 posiada lamp? b?yskow?, lamp? LED i zaawansowane funkcje fotografowania. Obrazy ze zdj?? wykonanych kamer? s? zapisywane na karcie pami?ciowej miniSD. Mo?na je nast?pnie transferowa? do komputera przez interfejs USB 2.0 i drukowa? bezpo?rednio z kamery, na drukarce zgodnej ze standardem PictBridge. Dzi?ki wysokiej szybko?ci procesora DIGIC DV II i rozdzieleniu w nim ?cie?ek przetwarzania nagra? i obrazów nieruchomych, 2-megapikselowe zdj?cia mog? by? wykonywane bez przerw w nagrywaniu.

Obrazy HD maj? naturalny format szerokiego ekranu, dlatego kamera HV20 zosta?a zoptymalizowana dla zapisywania obrazu w formacie 16:9. Jej 2.7-calowy ekran LCD pokazuje nagrywany obraz tak samo, jak podczas pó?niejszego odtwarzania na szerokoekranowym odbiorniku TV. Pozioma linia pomocnicza, wy?wietlana na ekranie kamery, u?atwia komponowanie uj??. Naci?ni?cie jednego przycisku prze??cza nagrywanie HD na nagrywanie standardowe SD - obraz jest wówczas zapisywany w formacie 4:3, w sposób odpowiedni dla odtwarzania na konwencjonalnych odbiornikach TV."[/quote] Edytowane przez mystic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mystic' post='42018' date='17.03.2007, 11:01 ']W ręce nikt nie mógł mieć bo jeszcze nie weszła do sprzedaży.[/quote]
A tu niby juz ja mozna kupic:http://www.e-cyfrowe.pl/kamery/canon-hv20-kamera-cyfrowa-p-5432.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam recenzję HC7 (po angielsku).

[url="http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-HDR-HC7-Camcorder-Review.htm"]http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-...rder-Review.htm[/url]

Niestety na korzyść HV20. Recenzja Canona na tej stronie ma sie pojawić niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='B737 Captain' post='42402' date='20.03.2007, 23:27 ']Polecam recenzję HC7 (po angielsku).

[url="http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-HDR-HC7-Camcorder-Review.htm"]http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-...rder-Review.htm[/url]

Niestety na korzyść HV20. Recenzja Canona na tej stronie ma sie pojawić niedługo.[/quote]

Wlasnie na podanej stronie pojawila sie obszerna recenzja Canona HV20. Zapowiada sie interesujaca walka z Sony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...