Skocz do zawartości
  • 0
Rive666

Samsung UE65MU8002 120hz a amplituner

Pytanie

Witam, wybrałem teściom Samsunga 65" 8002 który ma matryce 120hz, a teraz szukam amplitunera bo mają przedpotopową Yamahe rx457. Tylko teraz się zastanawiam bo myślałem o Onkyo 636 ale on ma hdmi 4k/60hz i tak myślę czy to będzie przeszkadzać czy telewizor i tak wyświetli sygnał w 120hz ? Bo w sumie i tak wątpię że dekodery telewizyjne (Orange) mają wyjście 120hz, więc jedynie pozostają aplikacje w telewizorze. Co wy o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Nie sądzę aby jakikolwiek dekoder wypuszczał 120Hz, co najwyżej 50/60Hz i to w interpolowanym. a dźwięk  to wtedy góra DD+

Lepiej poczekaj na amplitunery z portami HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aha dobra czyli lipa, zamówiłem onkyo 636 za 900zł więc będzie przejściowo. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale, może się mylę, nic nie wysyła obrazu w 120hz. Panele te posiadaja upłynniacze obrazu gdzie sygnał 50/60hz jest poprawiany na co teraz wszyscy zaczęli narzekać by z tego nie korzystać w filmach bo tworzy to efekt opery mydlanej. W sportach ok, w filmach nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2019 o 23:23, sloma napisał:

Ale, może się mylę, nic nie wysyła obrazu w 120hz. Panele te posiadaja upłynniacze obrazu gdzie sygnał 50/60hz jest poprawiany na co teraz wszyscy zaczęli narzekać by z tego nie korzystać w filmach bo tworzy to efekt opery mydlanej. W sportach ok, w filmach nie.

Ja umiarkowanego upłynniacza wolę od zupełnego braku upłynniacza. Już od dawna w salach kinowych denerwuje mnie zbytnia skokowość ruchu na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...