Skocz do zawartości
radosuaf

HD w sieci TESAT?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pojawił się kanał "Test HD", co jest o tyle dziwne, że jedyne dekodery, jakie dostarczają, to TechniSat DIGIT MF4, który nie obsługuje HD...
Jedno jest pewne, kanał jest nadawany w 16:9, bo TV sam mi się przestawił...

UPDATE: dzisiaj "podsłuchałem" kanał i usłyszałem reklamę DiscoveryHD na Premiere HD po niemiecku :-|. Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Właśnie rozmawiałem z miłą Panią z Tesatu.
Ten "test hd" to jest na razie tylko do ich wewtęrznych testów.
W tej chwili żadnych oficjalnych terminów i planów nie ma.
Oczywiście przymierzają sie do HD, ale nie znany jest czas realizacji tego "projektu".
Jak coś będzie to na ich www poinformują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to HD mi zwisa, wolałbym, żeby dorzucili więcej kanałów SD cyfrowo... Wiesz coś na ten temat?

EDIT: pewnie nie muszę Ci takich rzeczy pisać, ale na wszelki wypadek... jeśli masz ich dekoder i używasz dołączonych do zestawu kabli, NATYCHMIAST wymień oba (Scart i antenowy)!!! :)

UPDATE: oto co dzisiaj dostałem z TESATu:

"w chwili obecnej nie planujemy rozszerzenia dostepu kanalow analogowych w wersji cyfrowej. Natomiast przygotowujemy sie do wprowadzenia kilejnych pakietow/kanalow tylko i wylacznie w wersji cyfrowej."

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dorzucili kanaly w tesacie

2 w HD, za chwile wiecej ...

hd mozna miec juz za 9,90 biorac pakiet Filmbox lub za 12 pakiet FILM z Filmboxami wlacznie ...

tvn hd w pakiecie cyfrowym dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rafalopa' post='92917' date='24.03.2008, 20:59 ']Skąd ta wiadomość??
Czy tuner Tesatu (model MF4-K) obsługuje HD?[/quote]

No troche sie kolego rozpedziles.

Niestety MF4-K nie odbiera programow HD i tymbardziej nadawanych w MPEG4.

Maja udostepniac tunery HD ale zwlekaja aby bubla nie wpuscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem dekoder HD (podobno jako pierwszy z Tesatu :_bezradny:). Narazie nie mogę zbyt wiele powiedzieć ponieważ praktycznie mam narazie jeden program "Filmbox HD". Na dniach maja mi wlaczyc jeszcze HBO. Jezeli chodzi o TVN to w wersji testowej jest w 720 wiec nie full HD. Jednak Filmbox prezentuje sie naprawde niezle. Pozostaje tylko czekac na wlaczenie nastepnych kanalow (w pierwszej kolejnosci chyba TVP HD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVP HD chyba by mnie przekonało do płacenia 15zł haraczu :_bezradny:. Mógłbyś coś więcej napisać o pudełku i może wrzucić kilka fotek?

Z tego, co ja mam na swoim dekoderku - to jest już TVN, FilmBox, C+ i HBO w HD - tylko ja oczywiście nie mam obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tylko znajde troche czasu to porobie fotki. C+ faktycznie jest jednak ja nie mam wykupionego abonamentu. Jezeli chodzi o TVN to narazie jest kiepsko (przynajmniej na moim Sharpie x20e), nie moge go zmusic do rozciagniecia obrazu i mam pasy po bokach. Nie wiem jak HBO bo jeszcze mi nie wlaczyli w HD. Pamietaj ze haracz to nie tylko 15PLN ale takze po 6PLN od pakietu, tzn. 6PLN za HBO HD + 6PLN za C+ HD itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego czekam na to, co będzie prezentować TVP HD po Igrzyskach... Z tego, co wiem, obrazu 4:3 podawanego w HD nie rozciągniesz :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po paru dniach testowania, mogę powiedzieć coś o jakości poszczególnych kanałów HD. TVN - obraz dobrej jakości ale nie wszystkie programy nadają w full HD, HBO podobnie jednak tu wiekszość programów jest 1080, Filmbox HD - obraz bardzo dobrej jakości i wszystkie programy w 1080, natomiast TVP HD to już naprawdę bajka. Jeżeli TVP nadal będzie podawała obraz tak dobrej jakości to naprawdę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...